czwartek, 19 lipca 2018 r.  Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Wiadomości z tagiem Samsung  RSS
Samsung prezentuje pierwsze na świecie kości LPDDR5 o pojemności 8 Gb

Dodano: 17.07.2018 13:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Chipy dla urządzeń mobilnych nowej generacji. Samsung ogłosił dzisiaj opracowanie pierwszych na świecie kości LPDDR5 o pojemności 8 Gb, wykonanych w procesie technologicznym klasy 10 nm. Koreańczycy twierdzą, że układy są odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony producentów sprzętu, którzy przygotowują się do szerszej dostępności techniki 5G i popularyzacji rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją.

Źródło: https:

Samsung najprawdopodobniej też zacznie wprowadzać do rynek smartfony z Androidem Go

Dodano: 12.07.2018 23:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Urządzenia powinny być oficjalnie dostępne w Polsce. Końcem czerwca serwis Sammobile poinformował, że Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swoich pierwszych smartfonów z Androidem Go. Co ciekawe, sprzęt, według plotek, był testowany na terenie naszego kraju. Firma niczego jeszcze nie ujawniła, ale odpowiednie modele pojawiły się właśnie w bazie danych FCC. Oznacza to, że ich premiera jest już bardzo, bardzo blisko.

Źródło: https:

Samsung Exynos 9820 może dostać procesor z trzema klastrami dla rdzeni

Dodano: 11.07.2018 21:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy

To ten chip znajdziemy w smartfonie Galaxy S10. W sieci pojawiły się właśnie doniesienia na temat nadchodzącego, high-endowego układu od Samsunga, modelu Exynos 9820. Co ciekawe, z udostępnionych przez Ice Universe materiałów wynika, że jednostka zaoferuje nam procesor składający się z rdzeni zgrupowanych w trzech klastrach. To dość niestandardowa konstrukcja, jeśli chodzi o współczesne, flagowe SoC.

Źródło: https:

Samsung rozpoczął masową produkcję kości V-NAND piątej generacji

Dodano: 11.07.2018 13:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wysoka efektywność energetyczna i świetna wydajność. Samsung poinformował o rozpoczęciu masowej produkcji pamięci V-NAND piątej generacji. Według producenta są to najbardziej zaawansowane kości dostępne na rynku, a przy okazji pierwsze, w których zastosowano interfejs Toggle DDR 4.0. Dzięki zmianom otrzymamy pojemniejsze nośniki danych, co powinno wpłynąć też na ceny sprzętu na rynku komputerowym.

Źródło: https:

Samsung otwiera największą fabrykę smartfonów na świecie

Dodano: 09.07.2018 18:53 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Gigantyczna inwestycja Koreańczyków w Indiach. Samsung ogłosił otwarcie największej na świecie fabryki, w której produkowane będą smartfony. Zakład zlokalizowany w mieście Noida ma ponad 141000 m2 powierzchni, a zatrudnionych w nim jest aż 70 tysięcy osób. Zadowolony z inwestycji jest przede wszystkim rząd Indii, który bardzo mocno nalegał na rozbudowę fabryki.

Źródło: https:

Samsung przygotowuje własną odpowiedź na Face ID od Apple

Dodano: 07.07.2018 13:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wbrew pozorom, ciężko tutaj oskarżać Koreańczyków o kopiowanie firmy Apple. Istnieje spora szansa, że Samsung wkrótce pokaże własny odpowiednik funkcji Face ID z iPhone'a X. Rozwiązanie ma wykonywać trójwymiarową mapę twarzy i na jej podstawie dokonywać autoryzacji użytkownika.

Źródło: https:

Samsung Galaxy S9 ze słabymi wynikami sprzedaży

Dodano: 07.07.2018 10:03 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Producent z pewnością nie będzie zadowolony. Najnowszy flagowiec Samsunga, model Galaxy S9, cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem, niż moglibyśmy przypuszczać. Analitycy twierdzą, że firmie do końca roku uda się sprzedać tylko 31 mln egzemplarzy tego urządzenia.

Źródło: https:

LG też pracuje nad składanym smartfonem

Dodano: 05.07.2018 17:46 | 4 odsłon | 0 komentarzy

To było do przewidzenia. LG też chce mieć swojego składanego smartfona. Wskazuje na to wniosek patentowy, który firma złożyła końcem 2017 roku. Dokument opisuje konstrukcję mogącą stać się ciekawą alternatywą dla przygotowywanego przez Samsunga modelu Galaxy X i konkurencyjnego sprzętu od Huawei.

Źródło: https:

Samsung i ARM będą razem pracować nad wydajnymi układami z rdzeniami Cortex-A76

Dodano: 05.07.2018 17:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nadchodzące układy mogą znaleźć zastosowanie również w laptopach. Samsung ogłosił właśnie, że wraz z firmą ARM będzie pracował nad wydajnymi chipami opartymi na rdzeniach Cortex-A76. Szczegółowa specyfikacja techniczna nowych jednostek nie jest jeszcze znana, ale Koreańczycy twierdzą, że ich procesory powinny pracować z zegarami o taktowaniu na poziomie 3 GHz i wyższym.

Tagi: Firmy, Samsung
Źródło: https:

Samsung Galaxy X może dostać baterię o pojemności wynoszącej nawet 6000 mAh

Dodano: 04.07.2018 14:28 | 4 odsłon | 0 komentarzy

To może być high-end, na który czekamy. Już od dłuższego czasu wiadomo, że Samsung przygotowuje się do prezentacji swojego pierwszego smartfona ze składanym wyświetlaczem, modelu Galaxy X. Co ciekawe, najnowsze przecieki sugerują, że ma on szansę zaoferować nam nie tylko wydajne podzespoły, ale i bardzo pojemną baterię.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone