sobota, 26 maja 2018 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Ryszard Bugaj  RSS
Staniszkis: Zostały złamane warunki brzegowe. Unia powinna zareagować ostro

Dodano: 24.01.2018 20:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Reakcja Unii Europejskiej na łamanie praworządności powinna być bardzo ostra. Został zniszczony Trybunał Konstytucyjny i podział władz - powiedziała w "Kropce nad i" socjolożka prof. Jadwiga Staniszkis. Zdaniem ekonomisty prof. Ryszarda Bugaja, "Europa, jeśli będzie miała dobre alibi, to się z rządem pogodzi, ale jest pytanie czy dostanie to alibi".

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Dodano: 11.06.2017 20:09 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Nie mam cienia wątpliwości, kto ma rację". Ziobro z Jakim kontra Strzembosz, Łętowska, Zoll

Dodano: 31.05.2017 20:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy

- W komisji konstytucyjnej ten artykuł (artykuł 139 konstytucji - red.) nie interesował mnie specjalnie, ale też nie było cienia wątpliwości, jak go interpretować. Nie przyszło mi do głowy, że jest taka możliwość, żeby ułaskawić kogoś przed zakończeniem procesu sądowego - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: www.tvn24.pl

Prof. Ryszard Bugaj: Pomysł referendum konstytucyjnego w wykonaniu Andrzeja Dudy grozi zamieszaniem

Dodano: 29.05.2017 18:23 | 13 odsłon | 0 komentarzy


„To niekoniecznie jest idea absurdalna, ale boję się, że w wykonaniu Andrzeja Dudy jest to pomysł grożący zamieszaniem (…). To, czego się obawiam w tym pomyśle, to pytań w rodzaju: „Czy jesteś za tym, żeby wszyscy byli równi wobec prawa?” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ryszard Bugaj, odnosząc się do postulowanego przez prezydenta referendum konstytucyjnego. „Jestem podejrzliwy, przyznaję się do podejrzliwości. Prezydent wykonał parę ruchów, które godziły w porządek konstytucyjny” – dodał były polityk i ekonomista. „Pytanie...

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Ryszard Bugaj gościem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Dodano: 29.05.2017 13:45 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM jest były polityk i ekonomista prof. Ryszard Bugaj. Z jednym z twórców konstytucji z 1997 roku rozmawiamy o pomyśle prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowaniu referendum konstytucyjnego 11 listopada 2018 roku. Naszego gościa pytamy też jak ocenia realizację planu Morawieckiego i czy widzi w przyszłości miejsce dla Donalda Tuska w polskiej polityce.

Źródło: www.rmf24.pl

Bugaj: Wyborcy PiS nie mają alternatywy

Dodano: 28.05.2017 15:07 | 14 odsłon | 0 komentarzy

- Gdyby zabrakło Jarosława Kaczyńskiego, w PiS-ie nastąpiłaby katastrofa. Tam nie ma polityka, który zdołałby poskromić ambicje i ego tak wielu osób - mówi prof. Ryszard Bugaj.

Źródło: www.rp.pl

​Cannes oddało hołd Andrzejowi Wajdzie

Dodano: 22.05.2017 6:27 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Zrekonstruowany cyfrowo film "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy został pokazany w prestiżowej sekcji Cannes Classics. Projekcja odbyła się w Pałacu Festiwalowym. Wzięli w niej udział m.in. Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Ryszard Bugajski, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska, a także bliscy współpracownicy Andrzeja Wajdy, którzy pracowali z nim przy realizacji "Człowieka z żelaza" - grająca jedną z głównych ról Krystyna Janda i scenograf Allan Starski.

Źródło: www.rmf24.pl

​Cannes oddaje dziś hołd Andrzejowi Wajdzie

Dodano: 21.05.2017 12:01 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Zrekonstruowany cyfrowo film "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy wieczorem zostanie pokazany w prestiżowej sekcji Cannes Classics. Projekcja odbędzie się w Pałacu Festiwalowym. Wezmą w niej udział m.in. Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Ryszard Bugajski, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska, a także bliscy współpracownicy Andrzeja Wajdy, którzy pracowali z nim przy realizacji "Człowieka z żelaza" - grająca jedną z głównych ról Krystyna Janda i scenograf Allan Starski.

Źródło: www.rmf24.pl

Bugaj o Dudzie: Był szeregowym działaczem UW, który się przeniósł do PiS. Nie miał formatu i to wychodzi

Dodano: 10.05.2017 21:03 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Nie potrafię uwierzyć, żeby Jarosław Kaczyński był taki cyniczny i grał katastrofą smoleńską bez jakiegokolwiek przekonania. Z drugiej strony, nie potrafię uwierzyć, żeby nie zdawał sobie sprawy z tego, że nie ma żadnych mocnych argumentów na rzecz zamachu - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Ryszard Bugaj. - Państwo PiS w zetknięciu z państwem praworządnym będzie potyczki przegrywać. Ale uniknie nokautu. To będą ciosy na korpus, po których się słabnie. Będą przegrywać miesiąc w miesiąc - dodał były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone