wtorek, 19 czerwca 2018 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Referendum  RSS
Paweł Kukiz gościem w Porannej rozmowie w RMF FM

Dodano: 17.06.2018 21:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM będzie Paweł Kukiz, z którym porozmawiamy o referendum konsultacyjnym i o zagadnieniach, które zaproponował prezydent Andrzej Duda. Nasz rozmówca ma alternatywną listę pytań, które zadałby Polakom. Naszego gościa zapytamy też między innymi o jego ostatnie refleksje po podróżach polskimi kolejami, a także o to, dlaczego przeprasza za Morawieckiego seniora.

Źródło: www.rmf24.pl

Sasin: Nie należymy do entuzjastów referendum ws. konstytucji. Jest ryzykowne

Dodano: 17.06.2018 20:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Rząd nie ma możliwości włączenia się w opracowywanie pytań referendalnych ws. konstytucji, bo to jest inicjatywa prezydenta - powiedział Jacek Sasin w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie). "Nie należymy do entuzjastów tego referendum; jest ryzykowne" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Rozmowy o praworządności i referendum ws. konstytucji. Co jeszcze czeka nas w polityce?

Dodano: 17.06.2018 15:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


​Poniedziałkowe spotkanie wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie otworzy polityczny tydzień. Podczas kolejnych rozmów o praworządności w Polsce nie zabraknie pytań o kontrowersyjną ustawę o Sądzie Najwyższym, na mocy której, za nieco ponad dwa tygodnie, m.in. pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf będzie musiała przejść w stan spoczynku. Rząd po przyjętych korektach do ustaw sądowych, liczy na ustępstwa ze strony Brukseli. Nic jednak tego nie zapowiada. W kuluarowych...

Źródło: www.rmf24.pl

Dera: Romaszewska nie do końca zrozumiała istotę pytań

Dodano: 17.06.2018 14:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera Andrzej Dera skomentował słowa Zofii Romaszewskiej. Doradczyni prezydenta ma wątpliwości wobec pytań, które miałyby się znaleźć w referendum konsultacyjnym.

"Prezydent idzie na bicie rekordów Guinnessa"

Dodano: 17.06.2018 13:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Senatorowie powinni porozmawiać z prezydentem i trzy razy się zastanowić zanim nacisną klamkę do pokoju z napisem "referendum" - powiedział w "Kawie na ławę" poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański (Zjednoczona Prawica) odnosząc się do propozycji prezydenta by w dniach 10-11 listopada odbyło się referendum konstytucyjne. W ocenie Pawła Kukiza zaprezentowane przez prezydenta propozycje pytań referendalnych to "kpina z obywateli i urzędu prezydenta".

Źródło: https:

Łapiński: Potrzebna rozmowa Dudy z Kaczyńskim

Dodano: 17.06.2018 1:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy uważa, że potrzebne będą rozmowy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w sprawie referendum konsultacyjnego dot. konstytucji.

"Nie powinno się bawić tego typu pomysłami jak referendum"

Dodano: 16.06.2018 17:51 | 2 odsłon | 0 komentarzy

We wtorek na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent przedstawił propozycję 15 pytań, które mogą znaleźć się w referendum konsultacyjnym dotyczącym konstytucji. Ze swoimi gośćmi rozmawiał na ten temat w programie "Babilon" Piotr Marciniak. Była minister i działaczka opozycyjna w czasach PRL Barbara Labuda oceniła samą propozycję referendum za "bardzo egoistyczny plan na siebie samego" Andrzeja Dudy. - Nie powinno się bawić takimi pomysłami jak referendum - dodała dziennikarka Eliza Olczyk. - Ta sprawa pokazała ewidentnie, że on (Andrzej Duda -red.) jako polityk jest skończony. Nie ma żadnego zaplecza eksperckiego - stwierdziła dziennikarka Bianka Mikołajewska.

Źródło: https:

Zofia Romaszewska: Nikt przytomny nie wpisze 500+ do konstytucji

Dodano: 16.06.2018 7:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy


„Podobno była jakaś ogromna ilość konsultacji, tak twierdzi nasz minister Mucha. I w ramach tych konsultacji zebrano 50 czy nawet więcej pytań i potem w tym jakoś przebierano. Ja z tym nie miałam nic wspólnego” – tak o propozycjach pytań do referendum konsultacyjnego mówiła doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM powiedziała, że pytań było „dużo za dużo”. „Powinniśmy na 5-7 maksymalnie zakończyć” – mówiła. Według niej wszyscy obywatele te pytania powinni też poznać pół roku wcześniej....

Premier Czech znalazł koalicjanta. Socjaldemokratów

Dodano: 15.06.2018 19:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CSSD) w wewnątrzpartyjnym referendum zaakceptowała utworzenie koalicji rządowej z centroprawicowym ruchem ANO obecnego premiera Andreja Babisza - poinformował w piątek lider socjaldemokratów Jan Hamaczek.

Źródło: https:

Owsiak o referendum: Pieniądze w błoto, Panie Prezydencie

Dodano: 14.06.2018 17:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Szef WOŚP Jerzy Owsiak uważa, że zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konstytucyjne jest pomysłem chybionym. Zasugerował, by Polaków zapytać o zdanie za pośrednictwem internetu.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone