sobota, 26 maja 2018 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Rakiety  RSS
Falcon 9 nie wystartował. Operacja przerwana w trakcie końcowego odliczania

Dodano: 11.05.2018 5:49 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Ze względów technicznych amerykańska firma SpaceX była zmuszona przerwać i przełożyć start rakiety nowej generacji Falcon 9. Rakieta miała wystartować z centrum lotów kosmicznych na Florydzie. Decyzja o przerwaniu operacji zapadła podczas odliczania: na 58 sekund planowanym startem.

Źródło: www.rmf24.pl

Ostre słowa premiera Izraela. "Iran przekroczył czerwoną linię"

Dodano: 10.05.2018 22:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył "czerwoną linię". Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna. W krótkim nagraniu wideo Netanjahu podkreślił, że przeprowadzony w nocy ze środy na czwartek izraelski atak na irańskie cele w Syrii był tylko konsekwencją działań Iranu.

Źródło: www.rmf24.pl

Netanjahu: Iran przekroczył czerwoną linię

Dodano: 10.05.2018 21:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył "czerwoną linię". Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna.

Źródło: https:

Space X wystrzeli nową wersję rakiety "Falcon 9". W przyszłości będą nią latać astronauci

Dodano: 10.05.2018 16:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Firma Space X wchodzi w nowy etap podboju kosmosu. Z bazy kosmicznej imienia Kennedy'ego na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzeli dziś wieczorem nową, zmodyfikowaną wersję rakiety Falcon 9 z satelitą komunikacyjnym Bangabandhu Satellite-1 na pokładzie. Ładunek wynoszony na zamówienie Bangladeszu nie jest tym razem najważniejszy, istotniejsze jest to, że rakieta Falcon 9 typu Block-5 ma w przyszłości wynosić na orbitę także astronautów.

Źródło: www.rmf24.pl

Dziś na Marsa wyruszyła misja InSight z polskim przyrządem na pokładzie

Dodano: 05.05.2018 21:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy

„To wielki dzień. Wracamy na Marsa” powiedział nowy szef NASA. O 13.05 rakieta Atlas V wyniosła w kierunku Czerwonej Planety sondę, która ma do wykonania niezwykłe zadanie – zbadanie wnętrza Marsa. Mars to szczególnie zatłoczona planeta – na jej powierzchni i orbicie znajduje się potężna grupa maszyn, które badają tego sąsiada Ziemi. Mamy więc starannie [...]

Góra 47 w ogniu. Amatorskie nagranie ataku na bazę Asada

Dodano: 01.05.2018 16:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Góra 47 jest jednym z obiektów syryjskiej armii, na które w niedzielę spadły rakiety. Amatorskie nagranie ma przedstawiać eksplozje i pożar w bazie usytuowanej pod miastem Hama. Tego, kto dokonał ataku, wciąż nie wiadomo. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że w bombardowaniu zginęło 26 osób, w większości Irańczyków. Ci ostatni zaprzeczyli, by ich wojskowi znaleźli się wśród ofiar.

Bezradni Rosjanie. Nawet gdyby chcieli, nie mogliby zatrzymać tomahawków

Dodano: 16.04.2018 18:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Czy Rosjanie w ogóle byli w stanie zatrzymać zachodni atak na Syrię? Jak sami stwierdzili, amerykańskie, brytyjskie i francuskie rakiety nie wleciały w strefy bronione przez ich systemy przeciwlotnicze. Prawda jest taka, że pociski w rodzaju tomahawków strącić jest jednak bardzo trudno, a często pokazywane w sieci fantastyczne możliwości rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-400 są znacznie mniejsze, niż chciałaby tego Moskwa. Możliwości Rosjan ogranicza czasami zwykła fizyka.

Źródło: https:

Z kamerą w jedynej fabryce tomahawków. Lokalizacja jest tajna

Dodano: 16.04.2018 12:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wszystkie pociski Tomahawk produkuje jedna fabryka w Stanach Zjednoczonych. Z kamerą odwiedzili ją dziennikarze CNN, choć ze względów bezpieczeństwa nie mogli jednak ujawnić jej lokalizacji. Rakiety, choć pochodzą z lat 80., są systematycznie unowocześniane i wyjątkowo precyzyjne dzięki naprowadzaniu przez system GPS.

Źródło: https:

Gen. Stróżyk: Nie możemy wykluczyć scenariusza, który mógłby się wymknąć spod kontroli

Dodano: 14.04.2018 10:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy


"To wszystko zależy od tego, jak wysoko sobie stawiamy poprzeczkę. Naloty miały limitowany charakter - rakiety wystrzelono raptem 3 cele. Z punktu widzenia polityków to na pewno sukces, nie sądzę, żeby to był sukces z punktu widzenia wojskowego planowania" - powiedział w Rozmowie w RMF FM gen. Jarosław Stróżyk, były wiceszef wywiadu NATO, komentując naloty na Syrię, jakie państwa zachodnie przeprowadziły w nocy. Zdaniem wojskowego, naloty były "w dużej mierze" operacją polityczną, a nie militarną, której celem mogła być chęć odstraszenia...

Źródło: www.rmf24.pl

Pentagon szykuje scenariusze. Tak może wyglądać wojna w Syrii

Dodano: 13.04.2018 19:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Amerykanie grożą atakiem na Syrię. Donald Trump deklaruje, że "rakiety nadlecą", choć nie mówi, kiedy to się stanie. Pojawiają się doniesienia o ruchach floty i lotnictwa. Jedno jest pewne: Pentagon ma przygotowane różne scenariusze ataku na Syrię. Problem w tym, że możliwości ma ograniczone. To, co mogłoby się wydarzyć, można już teraz ogólnie przewidzieć.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone