czwartek, 21 czerwca 2018 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Wiadomości z tagiem Rakiety  RSS
Iskandery w powietrzu. Rosjanie testują rakiety

Dodano: 17.06.2018 9:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rosja z udziałem ponad 30 tysięcy żołnierzy testuje rakiety balistyczne krótkiego zasięgu Iskander. W sobotę rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało nagrania, na których widać testy pocisków w zalesionym terenie. Rosyjskie władze nie podały jednak kiedy dokładnie zaczęły się ani gdzie odbywają się ćwiczenia.

Tagi: Rosja, TVN, Rakiety
Źródło: https:

Start rakiety z kosmodromu Bajkonur. Na pokładzie trójka astronautów

Dodano: 06.06.2018 17:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Trzy dni po tym, jak na Ziemię powróciło trzech astronautów ze stacji ISS, z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w niebo wzbiła się rakieta wynosząca na orbitę misję Sojuz MS-09. Do podejścia i połączenia z stacją ISS ma dojść dwa dni po starcie, czyli 8 czerwca. Serena Aunon-Chancellor, Alexander Gerst i Siergiej Prokopiew spędzą na stacji około 6 miesięcy. Powrót planowany jest na 13 grudnia.

Źródło: https:

Falcon 9 nie wystartował. Operacja przerwana w trakcie końcowego odliczania

Dodano: 11.05.2018 5:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Ze względów technicznych amerykańska firma SpaceX była zmuszona przerwać i przełożyć start rakiety nowej generacji Falcon 9. Rakieta miała wystartować z centrum lotów kosmicznych na Florydzie. Decyzja o przerwaniu operacji zapadła podczas odliczania: na 58 sekund planowanym startem.

Źródło: www.rmf24.pl

Ostre słowa premiera Izraela. "Iran przekroczył czerwoną linię"

Dodano: 10.05.2018 22:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył "czerwoną linię". Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna. W krótkim nagraniu wideo Netanjahu podkreślił, że przeprowadzony w nocy ze środy na czwartek izraelski atak na irańskie cele w Syrii był tylko konsekwencją działań Iranu.

Źródło: www.rmf24.pl

Netanjahu: Iran przekroczył czerwoną linię

Dodano: 10.05.2018 21:32 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył "czerwoną linię". Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna.

Źródło: https:

Space X wystrzeli nową wersję rakiety "Falcon 9". W przyszłości będą nią latać astronauci

Dodano: 10.05.2018 16:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Firma Space X wchodzi w nowy etap podboju kosmosu. Z bazy kosmicznej imienia Kennedy'ego na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzeli dziś wieczorem nową, zmodyfikowaną wersję rakiety Falcon 9 z satelitą komunikacyjnym Bangabandhu Satellite-1 na pokładzie. Ładunek wynoszony na zamówienie Bangladeszu nie jest tym razem najważniejszy, istotniejsze jest to, że rakieta Falcon 9 typu Block-5 ma w przyszłości wynosić na orbitę także astronautów.

Źródło: www.rmf24.pl

Dziś na Marsa wyruszyła misja InSight z polskim przyrządem na pokładzie

Dodano: 05.05.2018 21:27 | 4 odsłon | 0 komentarzy

„To wielki dzień. Wracamy na Marsa” powiedział nowy szef NASA. O 13.05 rakieta Atlas V wyniosła w kierunku Czerwonej Planety sondę, która ma do wykonania niezwykłe zadanie – zbadanie wnętrza Marsa. Mars to szczególnie zatłoczona planeta – na jej powierzchni i orbicie znajduje się potężna grupa maszyn, które badają tego sąsiada Ziemi. Mamy więc starannie [...]

Góra 47 w ogniu. Amatorskie nagranie ataku na bazę Asada

Dodano: 01.05.2018 16:44 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Góra 47 jest jednym z obiektów syryjskiej armii, na które w niedzielę spadły rakiety. Amatorskie nagranie ma przedstawiać eksplozje i pożar w bazie usytuowanej pod miastem Hama. Tego, kto dokonał ataku, wciąż nie wiadomo. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że w bombardowaniu zginęło 26 osób, w większości Irańczyków. Ci ostatni zaprzeczyli, by ich wojskowi znaleźli się wśród ofiar.

Bezradni Rosjanie. Nawet gdyby chcieli, nie mogliby zatrzymać tomahawków

Dodano: 16.04.2018 18:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Czy Rosjanie w ogóle byli w stanie zatrzymać zachodni atak na Syrię? Jak sami stwierdzili, amerykańskie, brytyjskie i francuskie rakiety nie wleciały w strefy bronione przez ich systemy przeciwlotnicze. Prawda jest taka, że pociski w rodzaju tomahawków strącić jest jednak bardzo trudno, a często pokazywane w sieci fantastyczne możliwości rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-400 są znacznie mniejsze, niż chciałaby tego Moskwa. Możliwości Rosjan ogranicza czasami zwykła fizyka.

Źródło: https:

Z kamerą w jedynej fabryce tomahawków. Lokalizacja jest tajna

Dodano: 16.04.2018 12:44 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wszystkie pociski Tomahawk produkuje jedna fabryka w Stanach Zjednoczonych. Z kamerą odwiedzili ją dziennikarze CNN, choć ze względów bezpieczeństwa nie mogli jednak ujawnić jej lokalizacji. Rakiety, choć pochodzą z lat 80., są systematycznie unowocześniane i wyjątkowo precyzyjne dzięki naprowadzaniu przez system GPS.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone