środa, 17 stycznia 2018 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem RMF FM  RSS
W Porannej rozmowie w RMF FM o skokach i maratonie rekonstrukcji - z Witoldem Bańką

Dodano: 07.01.2018 19:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Początek nowego tygodnia będzie stał pod znakiem wspomnień sobotniego rekordowego wyczynu Kamila Stocha, który jako drugi w historii skoczek narciarski wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Ale Polska w najbliższych dniach będzie żyła nie tylko sportem - według informacji naszego reportera, w środę ma dojść do rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Łatwiejszy dostęp do leku dla dzieci. Będą mogły być leczone w domu

Dodano: 04.08.2017 12:25 | 58 odsłon | 0 komentarzy


Będzie łatwiejszy dostęp do leczenia dla dzieci z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Jak dowiedział się reporter RMF FM, od września ministerstwo zdrowia złagodzi kryteria ponownego włączenia do programu lekowego: z 51 do 10 punktów. To efekt trwających od początku roku interwencji rodziców małych pacjentów.

Źródło: www.rmf24.pl

Piątek w Puszczy Białowieskiej: Ciężarówki blokowane przez ekologów

Dodano: 04.08.2017 9:10 | 53 odsłon | 0 komentarzy


"Dziś - około godziny piątej rano - do pracy w Puszczy Białowieskiej ruszyły harwestery, pojazdy do wycinki drzew. Wiemy o czterech maszynach, które pracują m.in. w rejonie trzeciej strefy UNESCO, czyli tam, gdzie zgodnie z decyzjami nie powinny być" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Bułakowskim, jeden z ekologów. O północy mija termin na odpowiedź, jaką resort środowiska, musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej. W ubiegłym tygodniu Trybunał zdecydował o zastosowaniu środka...

Radomsko: Nocny pościg za pijanym kierowcą. Staranował radiowóz

Dodano: 04.08.2017 8:49 | 60 odsłon | 0 komentarzy


Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Radomsku w Łódzkiem. 25-latek urządził sobie rajd, przy okazji którego rozbił trzy samochody, w tym radiowóz. Jest już w rękach policji - kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Informację ws. nocnych wydarzeń w Radomsku dostaliśmy od Słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Źródło: www.rmf24.pl

Osobliwa wymiana zdań. Jan Szyszko do dziennikarza RMF FM: Pan w złą dziurkę paluszek włożył

Dodano: 04.08.2017 8:30 | 53 odsłon | 0 komentarzy


O północy mija termin na odpowiedź, jaką resort środowiska musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej. W ubiegłym tygodniu Trybunał zdecydował o zastosowaniu środka tymczasowego w postaci wstrzymania wycinki drzew do czasu wyroku w tej sprawie Trybunału UE.

Szyszko: Pan w złą dziurkę paluszek włożył

Dodano: 04.08.2017 7:56 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Do północy Polska ma czas na udzielenie odpowiedzi Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej. W nietypowy sposób minister Jan Szyszko skomentował ten temat w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Źródło: www.rp.pl

Przełomowa metoda edycji genów... od kuchni

Dodano: 02.07.2017 10:00 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Co to znaczy, że głośna, przełomowa metoda edycji genów CRISPR-Cas jest - jak często ją się określa - prosta? Jak musi być wyposażone laboratorium, w którym się ją wykorzystuje? Jak długo trwa praca nad edycją genów w konkretnych komórkach? To pytania, na które odpowiada RMF FM prof. Józef Dulak, szef Zakładu Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzone są prace z wykorzystaniem tej techniki. W rozmowie z Grzegorzem Jasińskim mówi też o kontrowersjach związanych ze sporami patentowymi wokół tej metody i swoich...

Źródło: www.rmf24.pl

Szczerski o wizycie Trumpa: Polacy każdego gościa przyjmą z należnym szacunkiem

Dodano: 19.06.2017 12:01 | 30 odsłon | 0 komentarzy


„Pierwszą obawą zarządzających Londynem jest to, żeby utrzymać tam jakikolwiek spokój społeczny, żeby to się nie wymknęło spod kontroli; żeby to nie były samosądy; żeby nie nastąpiła erupcja tych waśni, które są ukrywane, a gdzieś tlą się w społeczeństwach” - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski w Porannej rozmowie w RMF FM, odnosząc się do nocnych wydarzeń w Londynie - w tłum pieszych wjechała furgonetka, jedna osoba nie żyje. W rozmowie szef gabinetu prezydenta odniósł się także do planowanej w lipcu wizyty prezydenta...

Źródło: www.rmf24.pl

Prezes stadniny w Michałowie: Skończyły się czasy łatwej sprzedaży

Dodano: 19.06.2017 12:01 | 15 odsłon | 0 komentarzy


"To nie jest kwestia zysku, tylko obrotów. Na tej aukcji pokazaliśmy, jak można dotrzeć do klientów, jak ich potraktować, i jak się na nich otworzyć. Skończyły się czasy łatwej sprzedaży, które były przez ostatnie 20 lat" - mówi w rozmowie z RMF FM Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie. "Staramy się niektóre rzeczy zmienić w taki sposób, żeby nadążyć za światowymi trendami, ale także, by stadnina była przygotowana na trudny czas. Trudne czasy w postaci obniżenia cen koni arabskich być może są przed nami i trzeba o tym wiedzieć" -...

Źródło: www.rmf24.pl

​Waszczykowski oczekuje wyjaśnień od prezydenta ws. nominacji ambasadorskich

Dodano: 19.06.2017 12:01 | 73 odsłon | 0 komentarzy


Minister spraw zagranicznych oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament. Witold Waszczykowski w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim w mocnych słowach komentuje zachowanie głowy państwa, przez które od kilku miesięcy wybrani ambasadorowie Polski, m.in. w Kanadzie, Tajlandii i Korei Południowej, nie mogą zacząć pracy.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone