wtorek, 21 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Bez snu, niesprawnymi autami, tysiące kilometrów. Ukraińcy w polskich firmach przewozowych

Dodano: 09.08.2018 11:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Są zmuszani do pracy na granicy prawa, rozsądku, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Zdarza się, że bez snu i odpoczynku, często niesprawnymi samochodami, muszą jechać przez trzy doby. Kiedy wracają, pod pretekstem kar pracodawcy pozbawiają ich wynagrodzenia - informuje "Uwaga!" TVN.

Źródło: https:

List motywacyjny – 7 wskazówek, które przekonają pracodawcę do zaproszenia Cię na rozmowę

Dodano: 03.08.2018 1:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Czy list motywacyjny to przeżytek czy też dokument niezbędny do rozpatrzenia Twojej aplikacji? Nawet jeśli list nie jest wymagany, może pomóc Ci zyskać przewagę nad innymi kandydatami. Pamiętaj jednak, że uda Ci się to jedynie pod warunkiem, że list jest dobrze napisany. Jak to zrobić, radzi InterviewMe. Dzięki listowi pokażesz pracodawcy, że posiadasz umiejętności, które [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Intel nie rezygnuje z marki Extreme Edition

Dodano: 11.07.2018 14:29 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Plotki jak to plotki – nie zawsze się sprawdzają. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się sporo wiadomości na temat planów porzucenia przez Intela marki Extreme Edition, którą znają nabywcy najwydajniejszych chipów niebieskich. Za „przeciekiem” stał François Piednoël, były pracownik firmy z Santa Clara, który co jakiś czas dzieli się wiadomościami na temat poczynań swojego byłego pracodawcy.

Źródło: https:

Związkowcy straszą protestem. "Żarty się skończyły"

Dodano: 10.07.2018 18:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz.

Źródło: https:

"To jest współudział w okradaniu dzieci". Wiceminister broni projektu nowej ustawy

Dodano: 09.07.2018 19:35 | 6 odsłon | 0 komentarzy

To nie są działania, które są w stanie wywrócić pracodawcę. Chcemy, żeby pracodawcy, którzy nielegalnie zatrudniają dłużników alimentacyjnych wiedzieli, że mogą współuczestniczyć w procederze okradania dzieci - powiedział w programie "Bilans" Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Skomentował w ten sposób pomysł resortu, który chce karać firmy za zatrudnianie na czarno alimenciarzy. Projekt przepisów w tej sprawie krytykują organizacje zrzeszające pracodawców.

Źródło: https:

Lato rujnuje naszą zawodową produktywność

Dodano: 03.07.2018 1:22 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Lato dla naszych pracodawców nie jest najlepszym okresem i to nie tylko dlatego, że pracownicy się urlopują, ale również dlatego, że upał powoduje, że jesteśmy znanie mniej produktywni w pracy. Pracodawcy, zapytani przez Careerbuilder, orzekli że w sezonie letnim, pracownicy są mniej produktywni – tak uważa co czwarty z nich (26%). 45% zauważa, że lato [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Szukasz pracy, mając pracę? Nie bloguj o tym

Dodano: 28.06.2018 11:48 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Nie tak dawno usłyszeliśmy dość smutną historię dziewczyny, która mając niezbyt satysfakcjonującą pracę, postanowiła spróbować szczęścia w innej firmie. Wysłała zatem kilka CV. Zanim jednak zdążyła znaleźć nowego pracodawcę, została bez jakiegokolwiek zatrudnienia… Jak to się stało? Postanowiła swoimi przemyśleniami na temat rekrutacji podzielić się na swoim prywatnym blogu. Ktoś przesłał link do wpisu obecnej [...]

Twoje zainteresowania mogą zdobyć Ci pracę

Dodano: 27.06.2018 1:22 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Nie chodzi nawet o to,że zdobędziesz pracę, która będzie Twoją pracą marzeń gdyż oprze się o Twoją pasję, ale o to, że jeśli Twój potencjalny pracodawca uzna, że macie zbliżone zainteresowania, to będzie bardziej skłonny do tego, by zaproponować Ci stanowisko. Badania nad wpływem zainteresowań i ich zbieżności z zainteresowaniami osób rekrutujących przeprowadziła Lauren A. [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Minister przekonuje: pracodawcy nie odczuli przywrócenia wieku emerytalnego

Dodano: 25.06.2018 20:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawcy nie odczuli przywrócenia wieku emerytalnego – powiedziała w Gdyni szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Poinformowała, że około 60 procent osób, które skorzystały z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, stanowiły osoby spoza rynku pracy.

Źródło: https:

Małyszko: Plany a wzrost kapitału społecznego

Dodano: 14.06.2018 1:21 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Czy wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych przyczyni się w Polsce do budowy kapitału społecznego? Na tym etapie możemy jedynie prognozować tego typu zmiany. Ale jedno jest pewne: dzięki zgodnej współpracy pracowników, pracodawców i państwa powstanie wartość dodana dla wszystkich zaangażowanych stron.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone