czwartek, 22 lutego 2018 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Platforma Obywatelska  RSS
Małgorzata Kidawa-Błońska gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 20.02.2018 19:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej będziemy pytać o poprawkę jej ugrupowania do ustawy o IPN, którą ogłosił Grzegorz Schetyna. W jaki sposób jej przyjęcie może wpłynąć na poprawę nadwątlonych stosunków polsko-izraelskich?

Źródło: www.rmf24.pl

"Moja decyzja jest nieodwołalna". Adamowicz przekonuje Platformę do poparcia go w wyborach

Dodano: 20.02.2018 19:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Próbuję przekonywać, rozmawiam - odpowiedział we wtorek w programie "Tak jest" w TVN24 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapytany o to, czy będzie walczył o poparcie Platformy Obywatelskiej w listopadowych wyborach samorządowych. - W tych trudnych czasach okręt gdański powinien mieć tego samego kapitana, co przez ostatnie 20 lat - dodał polityk.

Źródło: https:

Platforma złożyła projekt nowelizacji ustawy o IPN. "Ma naprawić błędy"

Dodano: 20.02.2018 13:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie własny projekt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak podkreśliły władze partii, to reakcja na "bezrozumną, emocjonalną i nieprzemyślaną politykę" rządu w kwestii polityki historycznej.

Źródło: https:

Gawłowski: Z jakichś powodów prokurator nie chce mi postawić zarzutów

Dodano: 19.02.2018 20:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Z jakichś powodów prokurator nie chce mi postawić zarzutów, było na to aż nadto czasu - powiedział Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej, który w poniedziałek sam stawił się w prokuraturze. Prokuratura będzie prowadzić czynności, po decyzji Sejmu ws. wniosku o zgodę na zatrzymanie posła – odpowiada Prokuratura Krajowa.

Źródło: www.rmf24.pl

Paweł Adamowicz będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 19.02.2018 19:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Paweł Adamowicz. Prezydenta Gdańska będziemy pytać o jego zapowiedź startu w zbliżających się wyborach samorządowych bez wsparcia partii-matki, czyli Platformy Obywatelskiej. Czy samowolny start został skonsultowany z partiami opozycyjnymi? Czy zaskakująca deklaracja może pokrzyżować plany PO i Nowoczesnej na zwycięstwo w mieście, w którym PiS nigdy nie miał okazji rządzić w samorządzie?

Źródło: www.rmf24.pl

Ministrowie dostali premie. "Wszyscy w Polsce zarabiają za mało"

Dodano: 17.02.2018 18:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W "Babilonie" w TVN24 BiS dyskusja o wysokich nagrodach przyznanych ministrom i wiceministrom. Lena Kolarska-Bobińska (Platforma Obywatelska) przekonywała, że rząd koalicji PO-PSL nie przyznawał premii swoim ministrom. - Ależ przyznawał - zaoponowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Z kolei Ewa Kierzkowska (PSL) potwierdziła, że pracowała w Kancelarii Premiera i ani "ani złotóweczki nigdy nie dostała". A Anna Błaszczyk (Kukiz'15) stwierdziła, że "wszyscy wiedzą, że 10, 20 tysięcy (złotych) to nie są duże pieniądze, patrząc na Europę". Dodała, że w Wielkiej Brytanii taką pensję ma osoba pracująca na zmywaku.

Pomaska: Czy może dojść do tragedii

Dodano: 16.02.2018 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy w ważnym roku wyborów samorządowych. Dziś walczymy o to, by nie zabito polskiej samorządności, ale nade wszystko – by Polakom nie odebrano wolnego wyboru, który jest esencją demokracji. To jest cel PO na ten rok - mówi Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Źródło: www.rp.pl

"Obrazek Frasyniuka w kajdankach powinien kojarzyć się po wsze czasy z 'dobrą zmianą'"

Dodano: 15.02.2018 20:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński nigdy nie powinni zbliżać się do narzędzi władzy państwowej, bo ich nadużywają - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Lewandowski, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Lewandowski: Zatrzymanie Frasyniuka jak najście na dom Blidy

Dodano: 15.02.2018 20:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Obrazek Władysława Frasyniuka w kajdankach powinien kojarzyć się po wsze czasy z "dobrą zmianą". Tak jak najście na dom Barbary Blidy też kojarzy się z tym nieszczęsnym 2-letnim epizodem z poprzedniego okresu – powioedział Janusz Lewandowski, europoseł Platformy Obywatelskiej, były europejski komisarz ds. budżetu.

Źródło: www.rp.pl

Waldemar "Major" Fydrych gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 15.02.2018 19:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Waldemar "Major” Fydrych. Legendarnego przywódcę „Pomarańczowej Alternatywy” zapytamy o środowe przesłuchanie w prokuraturze jego wieloletniego kolegi z PRL-owskiej opozycji Władysława Frasyniuka. Czy słowa polityków Platformy Obywatelskiej, którzy określają ruch śledczych jako „zły symbol rządów PiS” mają według naszego gościa pokrycie w rzeczywistości?

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone