wtorek, 21 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem PSL  RSS
Kosiniak-Kamysz: PiS prowadzi wobec wsi "politykę strusia" i ucieka przed problemami

Dodano: 19.08.2018 17:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


​Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi wobec wsi "politykę strusia" i cały czas ucieka przed jej problemami - uważa szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnia, że ludowcy nie mają żadnych planów cofnięcia programu 500 plus, ale chcą jego zmiany. Lider PSL spotkał się w niedzielę z rolnikami we wsi Jakać Borki, w podlaskiej gminie Śniadowo. W swoim wystąpieniu przede wszystkim odniósł się do działań rządu PiS wobec wsi i rolnictwa.

PSL atakuje PiS w nowym spocie

Dodano: 19.08.2018 9:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PiS to fałszywy obrońca polskiej wsi - to teza krótkiego klipu, który PSL publikuje przed niedzielnym spotkaniem PiS w Sandomierzu, które ma być poświęcone m.in. przedstawieniu propozycji dla rolników.

Tagi: PSL
Źródło: https:

"Powstrzymamy fałszywych obrońców polskiej wsi, powstrzymamy PiS, powstrzymamy oszustów"

Dodano: 18.08.2018 18:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

PSL powstrzyma PiS, który jest fałszywym obrońcą polskiej wsi – mówił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Rębowie pod Wyszogrodem podczas protestu rolników przeciwko polityce rządu. - Tu jest Polska i tu są jej gospodarze, ci którzy od świtu do zmierzchu, panie premierze Morawiecki, ciężko pracują - mówił Kosiniak-Kamysz przekonując, że to "PSL reprezentuje prawdziwy ruch ludowy, a nazwa tej partii to zarazem jej program".

Źródło: https:

Kosiniak-Kamysz: PSL powstrzyma PiS, który jest fałszywym obrońcą polskiej wsi

Dodano: 18.08.2018 16:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​PSL powstrzyma PiS, który jest fałszywym obrońcą polskiej wsi - mówił w emocjonalnym wystąpieniu szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podczas protestu rolników przeciwko polityce rządu, jaki odbył się w sobotę w Rębowie pod Wyszogrodem (Mazowieckie). W wiecu zorganizowanym przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyło ok. 100 rolników i działaczy PSL, głównie z powiatu płockiego. Obecni byli też m.in. marszałek Mazowsza Adam Struzik i europoseł ludowców Jarosław Kalinowski.

Źródło: www.rmf24.pl

Jak PSL będzie kontrować PiS w weekend

Dodano: 17.08.2018 14:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- To będą trzy intensywne dni - tak politycy PSL mówią o swoim planie na weekend kampanii wyborczej i początek tygodnia. Na niedzielę PiS zapowiedziało wiec premiera Morawieckiego w Sandomierzu. Ale wcześniej, w sobotę prezes PSL pojawi się na proteście rolników w Rębowo (woj. mazowieckie). Protest dotyczy skutków suszy i reakcji rządu, ASF oraz niskim cenom skupu owoców i warzyw.

Tagi: Premier, PSL
Źródło: https:

Piechociński: W PiS wiedzą, że matka partia może oddać władzę

Dodano: 17.08.2018 9:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ten, kto uznał, że już się wszystkiego nauczył, powinien się spakować mentalnie, bo nie rozumie świata, który nadchodzi - mówi Janusz Piechociński, były prezes PSL i minister gospodarki.

Źródło: https:

Walka o samorządy: PO atakuje PiS billboardami

Dodano: 16.08.2018 17:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PiS zapowiada w weekend „merytoryczną” odpowiedź na zmasowaną akcję billboardową Koalicji Obywatelskiej. A PSL odpowie na rządowy program dla wsi.

Tagi: PSL
Źródło: https:

Szef PSL: "bardzo twarda" deklaracja prezydenta w sprawie ordynacji do parlamentu

Dodano: 13.08.2018 21:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie było deklaracji prezydenta, czy zawetuje zmiany w ordynacji do europarlamentu, jednak jestem przekonany, że to zrobi. Prezydent powiedział, że jeżeli ktoś będzie próbował do polskiego parlamentu przeforsować zmiany podobne do tych, czyli podnoszące gigantycznie próg wyborczy, to on taką ordynację zawetuje. My to będziemy pamiętać - powiedział w "Faktach po Faktach" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz: Jestem przekonany, że prezydent zawetuje nowelę ordynacji do PE

Dodano: 13.08.2018 19:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchał uwag organizacji apelujących o weto do nowelizacji Kodeksu wyborczego dot. ordynacji do PE - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, prezydent podejmie ostateczną decyzję w sprawie ustawy w najbliższych dniach. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest przekonany, że Andrzej Duda zawetuje tę ustawę.

Źródło: www.rmf24.pl

"Plan PiS dla wsi kończy się na konferencji w stodole"

Dodano: 13.08.2018 11:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Na pewno wykluczamy koalicję z PiS-em, dlatego że w DNA PiS-u jest centralizacja, nieufność wobec obywateli, którzy chcą współrządzić swoimi gminami, powiatami. My mamy zupełnie inną filozofię - powiedział Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w programie #RZECZoPOLITYCE. Poseł PSL ocenił, komentując spodziewane weto prezydenta Andrzeja Dudy do projektu nowej ordynacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, że "odpowiedzialna opozycja, oprócz tego, że namawia do zawetowania,...

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone