piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Nowotwory  RSS
Dziennikarka walczy z nowotworem piersi: Duperele ma się w du**e

Dodano: 22.02.2018 10:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Jest po operacji.

Kilkuminutowy zabieg zamiast skomplikowanej operacji. Nowa metoda operacji we Wrocławiu

Dodano: 19.02.2018 20:54 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Lekarze z Wrocławia mieli okazję przetestować nową metodę, która znacznie ułatwia rekonwalescencję i jest mniej inwazyjna. Skalpel jest zastępowany przez laser, który usuwa nowotwory tarczycy, prostaty czy wątroby. Zmiany po prostu wyparowują. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowano możliwości skonstruowanego przez Włochów Echolasera.

Źródło: www.rmf24.pl

Sto tysięcy Polaków umiera rocznie z powodu nowotworów. Światowy Dzień Walki z Rakiem

Dodano: 04.02.2018 8:31 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 160 tysięcy osób w Polsce rocznie dowiaduje się, że chorują na nowotwór. Ponad sto tysięcy w ciągu roku umiera z powodu nowotworu. To najnowsze dane pochodzące z Krajowego Rejestru Nowotworów. 4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. "Milion osób w naszym kraju żyje albo z chorobą albo po leczeniu nowotworu. Z jednej strony jest to wynik tego, że leczenie jest coraz bardziej skuteczne, bo liczba osób żyjących z chorobą wzrasta, Z drugiej strony to ogromne wyzwanie dla administracji i opiekunów, bo jest to narastający problem" -...

Szczepionka na raka?

Dodano: 01.02.2018 18:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Nowa metoda immunoterapii nowotworowej eliminuje u myszy wszelkie ślady tkanki rakowej, nie tylko guzy pierwotne, ale i odległe przerzuty - informuje czasopismo "Science Translational Medicine". W opublikowanym na jego łamach artykule naukowcy Stanford University School of Medicine informują o udanych wynikach testów dwuskładnikowej terapii, która wydaje się skuteczna dla różnych rodzajów nowotworów. Leczenie polega na podaniu niewielkich ilości środków pobudzających układ odpornościowy, bezpośrednio do tkanki guza.

Źródło: www.rmf24.pl

Ważne badanie o nowotworach u kobiet – jak je rozumieć? Wyjaśnia genetyk

Dodano: 14.01.2018 21:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy

W piśmie Lancet ukazało się ważne badanie dotyczące nowotworów piersi i jajników związanych z mutacjami w genach BRCA1/2 oraz prewencyjnej mastektomi. Niestety za jego interpretację zabrali się m.in. laicy, którym wydaje się, że mają dość wiedzy, by wypowiadać się na temat tak ważnego tematy. Zrobił to choćby Jerzy Zięba, który wyciąga wnioski nie tylko nieuzasadnione, ale [...]

Zmarła znana francuska piosenkarka France Gall

Dodano: 07.01.2018 17:23 | 20 odsłon | 0 komentarzy


​Znana francuska piosenkarka France Gall, zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 1965 roku, zmarła w niedzielę w regionie paryskim, miała 70 lat. Cierpiała na chorobę nowotworową. W czasie swojej 40-letniej kariery sprzedała miliony płyt.

Źródło: www.rmf24.pl

Wi-Fi szkodliwe dla zdrowia? Obalamy mit

Dodano: 14.06.2017 16:40 | 41 odsłon | 0 komentarzy

Czy Wi-Fi emituje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, interferuje z kuchenką mikrofalową i wywołuje nowotwory? Oto przegląd naukowej wiedzy na ten temat. Konsultacja: dr Michał Krupiński z Instytutu Jądrowej PAN w Krakowie W polskim internecie znów ożyły doniesienia o rzekomej szkodliwości Wi-Fi. Powodem tego zamieszania jest wpis na Facebooku, w którym kobieta w ciąży radzi się, jak odciąć [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI - COTY POLSKA WSPIERA FUNDACJĘ DKMS

Dodano: 01.06.2017 12:01 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Już od ponad ośmiu lat Coty Polska współpracuje z Fundacją DKMS regularnie wspierając jej inicjatywy. Tym razem Coty po raz kolejny wspólnie z Fundacją oraz marką Lilou wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi.

Źródło: www.kozaczek.pl

Rośnie liczba chorych na nowotwory krwi

Dodano: 15.05.2017 21:00 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Ponad dwukrotnie wzrosła zachorowalność na nowotwory krwi w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat - alarmuje Polska Unia Onkologii. Rocznie o chorobie dowiaduje się 2 tysiące osób. Wielu z nich to chorzy na białaczkę szpikową. Właśnie oni apelują w piśmie do ministerstwa zdrowia o refundację ważnego dla nich leku - ponatynibu. Lek został zarejestrowany w Unii Europejskiej i w Polsce, ale dla polskich pacjentów nie jest dostępny ze względu na brak refundacji.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone