wtorek, 16 stycznia 2018 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Nowotwory  RSS
Zmarła znana francuska piosenkarka France Gall

Dodano: 07.01.2018 17:23 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Znana francuska piosenkarka France Gall, zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 1965 roku, zmarła w niedzielę w regionie paryskim, miała 70 lat. Cierpiała na chorobę nowotworową. W czasie swojej 40-letniej kariery sprzedała miliony płyt.

Źródło: www.rmf24.pl

Wi-Fi szkodliwe dla zdrowia? Obalamy mit

Dodano: 14.06.2017 16:40 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Czy Wi-Fi emituje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, interferuje z kuchenką mikrofalową i wywołuje nowotwory? Oto przegląd naukowej wiedzy na ten temat. Konsultacja: dr Michał Krupiński z Instytutu Jądrowej PAN w Krakowie W polskim internecie znów ożyły doniesienia o rzekomej szkodliwości Wi-Fi. Powodem tego zamieszania jest wpis na Facebooku, w którym kobieta w ciąży radzi się, jak odciąć [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI - COTY POLSKA WSPIERA FUNDACJĘ DKMS

Dodano: 01.06.2017 12:01 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Już od ponad ośmiu lat Coty Polska współpracuje z Fundacją DKMS regularnie wspierając jej inicjatywy. Tym razem Coty po raz kolejny wspólnie z Fundacją oraz marką Lilou wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi.

Źródło: www.kozaczek.pl

Rośnie liczba chorych na nowotwory krwi

Dodano: 15.05.2017 21:00 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Ponad dwukrotnie wzrosła zachorowalność na nowotwory krwi w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat - alarmuje Polska Unia Onkologii. Rocznie o chorobie dowiaduje się 2 tysiące osób. Wielu z nich to chorzy na białaczkę szpikową. Właśnie oni apelują w piśmie do ministerstwa zdrowia o refundację ważnego dla nich leku - ponatynibu. Lek został zarejestrowany w Unii Europejskiej i w Polsce, ale dla polskich pacjentów nie jest dostępny ze względu na brak refundacji.

18-latek opracował biustonosz, który wykrywa raka piersi

Dodano: 05.05.2017 12:01 | 18 odsłon | 0 komentarzy


To może był najbardziej rewolucyjna zmiana w świecie bieliźniarskim od czasu zrzucenia gorsetów i zaprojektowania pierwszego biustonosza. Tym bardziej, że rak piersi jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych kobiet nie tylko w Polsce. Julian Rios Cantu z Meksyku zaprojektował biustonosz, który „wykrywa” wszelkie znaki mogące świadczyć o rozwijaniu się nowotworu.

Alarmujące dane dot. pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową

Dodano: 01.05.2017 18:43 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Średni odsetek 5-letnich przeżyć polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową niższy o ponad 18% niż średnia w Europie, ograniczona dostępność do nowoczesnego leczenia i diagnostyki oraz niewystarczająca liczba hematologów - to alarmujące dane z raportu "Biała Księga - PBL", przygotowanego przez ekspertów m.in. z Polskiej Unii Onkologii. To pierwsze eksperckie opracowanie z zakresu hematoonkologii, dedykowanego przewlekłej białaczce limfocytowej, najczęstszego nowotworu krwi dorosłych.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone