wtorek, 21 listopada 2017 r.  Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Wiadomości z tagiem Nowoczesna  RSS
Nadzieja na zdrowie dzieci czy droga do "dzieci na zamówienie"?

Dodano: 03.08.2017 19:01 | 44 odsłon | 0 komentarzy


Nowoczesna technika edycji genów może zapobiec groźnej chorobie serca. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Chin ogłosili sukces badań prowadzonych na wczesnym etapie rozwoju ludzkich embrionów. Z pomocą głośnej ostatnio metody CRISPR-Cas9 skorygowali w świeżo zapłodnionych zarodkach wadliwy gen prowadzący do potencjalnie śmiertelnej kardiomiopatii przerostowej. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature", metoda daje nadzieję na zapobieganie w przyszłości tysiącom chorób o podłożu genetycznym. Budzi też jednak pewne...

Źródło: www.rmf24.pl

"Treści wyroku TK można się spodziewać"

Dodano: 19.06.2017 9:06 | 26 odsłon | 0 komentarzy

- Sprawa Igora Stachowiaka to ewidentny przykład tego do czego prowadzą zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Prokuratura działa tak jak życzy sobie Zbigniew Ziobro - mówiła w programie #RZECZOPOLITYCE Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej.

Juncker do zwycięzców: możecie liczyć na wsparcie Komisji Europejskiej

Dodano: 19.06.2017 6:00 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Cieszę się, że to odnowione Zgromadzenie Narodowe, z licznie wybranymi kobietami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, uosabia nowoczesną Francję, stanowczo zdeterminowaną, aby być częścią silnej, europejskiej przyszłości - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Gdańsk ma nową atrakcję. Nowoczesna kładka połączyła dwa brzegi Motławy

Dodano: 18.06.2017 18:00 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W sobotę wieczorem otwarto dla ruchu pieszą kładkę nad Motławą. Nowa przeprawa łączy najczęściej odwiedzaną przez turystów historyczną część Gdańska z wyspą Ołowianką.

Źródło: www.tvn24.pl

Satelity ostrzegają przed plagą szarańczy

Dodano: 13.06.2017 16:07 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Stara jak świat plaga szarańczy doczekała się nowoczesnych metod przeciwdziałania. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) informuje, że satelitarne dane pomogą krajom Afryki i Azji lepiej się na to zagrożenie przygotować. ESA porozumiała się z Organizacją Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w sprawie wykorzystywania danych satelity SMOS (Soil Moisture and Ocean Salinity) do prognozowania plagi nawet z 70-dniowym wyprzedzeniem. To zwiększa szanse na przeciwdziałanie zagrożeniu i ograniczenie strat. W porozumienie ESA i FAO...

Źródło: www.rmf24.pl

Licealiści niewpuszczeni do Sejmu

Dodano: 13.06.2017 12:04 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Politycy Nowoczesnej zwrócili się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyjaśnienia, jakie "względy bezpieczeństwa sprawiły", że licealiści, którzy mieli przypinki n.in. parady równości, nie zostali wpuszczeni w poniedziałek do gmachu Sejmu.

Źródło: www.rp.pl

Hyperloopem przez Polskę

Dodano: 13.06.2017 12:01 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Polska awansowała do grona dziewięciu krajów, w których mógłby powstać nowoczesny środek transportu, jakim jest Hyperloop. Specjalny tor dla kolei przyszłości miałby połączyć Warszawę i Wrocław, a podróż na tej trasie trwałaby zaledwie 37 minut - pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Źródło: www.rp.pl

Jaki nie wyklucza kandydowania na prezydenta

Dodano: 13.06.2017 8:52 | 21 odsłon | 0 komentarzy

- Nie myślałem o tym, ale nie można tego teraz wykluczyć. Nie myślę teraz o prezydenturze. Urodziłem się w Opolu, ale od sześciu lat mieszkam z rodziną w Warszawie. Chciałbym żeby Warszawa kojarzyła się z nowoczesnymi technologiami, a nie dziką reprywatyzacją - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. dzikiej reprywatyzacji Patryk Jaki.

Źródło: www.rp.pl

Paweł Rabiej będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 12.06.2017 19:12 | 21 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM będzie kandydat na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej. Polityka Nowoczesnej i członka komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji zapytamy czego chce się dowiedzieć z prac komisji i kogo uważa za odpowiedzialnego za problemy reprywatyzacyjne w Warszawie. Naszego gościa zapytamy też między innymi, jakie ma jako propozycje dla mieszkańców Warszawy jako kandydat na prezydenta i o czym pisał książkę z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Waszczykowski: UE siłą przesiedla ludzi. To niehumanitarne

Dodano: 12.06.2017 18:01 | 17 odsłon | 0 komentarzy


​Nie zgadzamy się z szantażem, karami finansowymi czy odbieraniem funduszy europejskich w związku z nieprzyjmowaniem migrantów - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując doniesienia medialne o planowanym wszczęciu przez KE m.in. wobec Polski procedury o naruszenia prawa UE. Minister stwierdził również, że "Koncepcja, aby w XXI wieku tak nowoczesna instytucja, za jaką chce uchodzić UE, siłą przesiedlała ludzi do krajów, gdzie oni nie chcą jechać, jest koncepcją niehumanitarną, nienowoczesną".

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone