poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Niepełnosprawni  RSS
Biedroń: ja powiem co robię z posłanką Pawłowicz, jak ją widzę

Dodano: 07.06.2018 20:56 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Posłanka Pawłowicz, która opowiada, że mój związek jest jałowy, że śmierdzi jej w Sejmie, kiedy niepełnosprawni leżą na posadzce, to jest degeneracja - mówił w "Kropce nad i" Robert Biedroń. Prezydent Słupska zapytany przez prowadzącą program Monikę Olejnik o to, co ma zamiar z tym zrobić, odpowiedział: - Powiem co robię z posłanką Pawłowicz, jak ją widzę. Mówię jej dzień dobry za każdym razem.

Źródło: https:

NFZ: Będziemy gotowi, żeby wszyscy niepełnosprawni skorzystali z nowych udogodnień

Dodano: 31.05.2018 17:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy


"Będziemy gotowi, żeby wszyscy niepełnosprawni skorzystali z nowych udogodnień" - zapewnia w rozmowie z RMF FM rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby, które w niedzielę po 40 dniach zakończyły protest w Sejmie, zamierzają sprawdzać, jak w praktyce będzie działać ustawa, która od lipca da im dostęp do lekarzy i fizjoterapeutów bez kolejki. Z nowych udogodnień mają korzystać tysiące osób naraz.

Źródło: www.rmf24.pl

Niepełnosprawni chcieli 500 złotych. Wiceminister wyjaśnia, dlaczego nie dostali pieniędzy

Dodano: 30.05.2018 21:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, podwyższenie minimalnej emerytury i koszt dodatku. To jak wskazywał w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk powody dla których rząd nie mógł wprowadzić dodatku "na życie" w wysokości 500 złotych, którego domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie. Ich protest trwał 40 dni.

Źródło: https:

Jackowski: Prezes w szpitalu to sytuacja nietypowa

Dodano: 30.05.2018 10:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Niepełnosprawni, ich rodzice i opiekunowi, którzy protestowali w Sejmie "to grupa zdeterminowana i ja się absolutnie nie dziwię tej determinacji" - ocenił Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości. - Jeżeli chodzi o wsparcie państwa dla tego środowiska, dla tych konkretnych osób, ono zostanie rozwiązane systemowo - zapowiedział gość programu #RZECZoPOLITYCE. - Jestem przekonany, że ta sprawa to jest kwestia honoru państwa polskiego. To też w tych kategoriach trzeba patrzeć, bo to nie...

Źródło: www.rp.pl

"My, Polacy, nie do końca zdaliśmy egzamin"

Dodano: 29.05.2018 20:02 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Protestujący niepełnosprawni wrócą teraz do domów i "znowu nam znikną z oczu" - stwierdził w "Faktach po Faktach" prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. - Jeżeli o nich nie mówimy, to tak samo ich odpychamy od siebie – dodał.

Źródło: https:

Władza czuje nieznośny ciężar wygranej

Dodano: 28.05.2018 18:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Czy politycy PiS, kiedy znów znajdą się w opozycji, będą angażować się w protesty społeczne i zagrzewać do walki niepełnosprawnych?

Zastępca RPO: Potrzeby osób niepełnosprawnych to nie tylko renty, zasiłki i pieluchomajtki

Dodano: 28.05.2018 18:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy


„Będziemy się przyglądali temu, co będzie robione w sprawie niepełnosprawnych” – powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Sylwia Spurek, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania. „Mam wrażenie, że poważnego podejścia i poważnego spojrzenia na problemy niepełnosprawnych nie było. Czekamy aż ktoś pochyli się na tym, co już proponowaliśmy” – stwierdziła odpowiadając na pytanie o to, czy biuro RPO zorganizuje „okrągły stół” w sprawnie problemów niepełnosprawnych. Zastępca RPO oceniła też rządową ustawę o szczególnych...

Źródło: www.rmf24.pl

Mucha: Rozwiązania ws. niepełnosprawnych? Już w czerwcu.

Dodano: 28.05.2018 17:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Dyskusje w sprawach osób niepełnosprawnych powinny toczyć się szybko. Pewne rozwiązania rządowe mają być omawiane już w czerwcu. Myślę, że w ciągu kilku tygodni taki pakiet rozwiązań będzie przedstawiany - podkreślał w #RZECZoPOLITYCE zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Paweł Mucha.

Ochojska: tego już się nie da cofnąć

Dodano: 27.05.2018 20:04 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Niepełnosprawni uzyskali głos i oni go już nie oddadzą - podkreślała w "Faktach po Faktach" szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, komentując zawieszony w niedzielę protest niepełnosprawnych i ich bliskich. Stwierdziła, że protestujący wyszli z Sejmu po 40 dniach jako bohaterowie.

Źródło: https:

Siostra Chmielewska o niepełnosprawnych: my, silniejsi, spychamy ich na margines

Dodano: 27.05.2018 18:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Niesamowite jest to, że uwagę na temat swojego życia w nędzy zwrócili sami niepełnosprawni - stwierdziła w rozmowie z TVN24 siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia", komentując zawieszony w niedzielę protest w Sejmie. - Tak, dla mnie to są bohaterowie - podkreśliła, dodając, że niepełnosprawnych spycha się "na margines".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone