czwartek, 21 czerwca 2018 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Wiadomości z tagiem NFZ  RSS
Zakończył się proces ewakuacji pacjentów szpitala w Pszczynie

Dodano: 15.06.2018 23:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Zakończył się proces wypisywania i ewakuacji pacjentów Szpitala w Pszczynie (Śląskie). Trwa komisyjne zamykanie kolejnych oddziałów. Pozostało jeszcze 4 pacjentów - poinformowała w piątek zarządzająca nim Spółka Centrum Dializa. Spółka, której w marcu NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w szpitalu w Pszczynie, podała we wtorek, że zawiesza działalność placówki z powodu braku personelu. Umowa wygasa 30 czerwca. Władze powiatu deklarują gotowość przejęcia pacjentów i dalszego prowadzenia szpitala.

Źródło: www.rmf24.pl

Jest nowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

Dodano: 15.06.2018 14:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Andrzej Jacyna odebrał w piątek nominację na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformowało Ministerstwa Zdrowia. Jacyna dotychczas pełnił obowiązki prezesa NFZ. Teraz wygrał konkurs rozpisany na to stanowisko.

Tagi: TVN, NFZ
Źródło: https:

​Szpital w Pszczynie przestał przyjmować pacjentów. Placówkę chce przejąć powiat

Dodano: 12.06.2018 17:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Spółka Centrum Dializa, której w marcu NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w szpitalu w Pszczynie, zawiesza działalność tej placówki - poinformował rzecznik spółki Witold Jajszczok. Powiat pszczyński chce w trybie natychmiastowym przejąć szpital i zapewnić jego nieprzerwaną działalność - oświadczył starosta Paweł Sadza.

Źródło: www.rmf24.pl

NFZ: Będziemy gotowi, żeby wszyscy niepełnosprawni skorzystali z nowych udogodnień

Dodano: 31.05.2018 17:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy


"Będziemy gotowi, żeby wszyscy niepełnosprawni skorzystali z nowych udogodnień" - zapewnia w rozmowie z RMF FM rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby, które w niedzielę po 40 dniach zakończyły protest w Sejmie, zamierzają sprawdzać, jak w praktyce będzie działać ustawa, która od lipca da im dostęp do lekarzy i fizjoterapeutów bez kolejki. Z nowych udogodnień mają korzystać tysiące osób naraz.

Źródło: www.rmf24.pl

PiS składa projekt w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych

Dodano: 02.05.2018 11:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

PiS złożyło w Sejmie projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zakłada on między innymi finansowanie przez NFZ świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej. Projekt przedstawiła wcześniej protestującym rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Ma on odpowiadać na postulat 500-złotowego dodatku.

Tagi: TVN, Sejm, NFZ, Doda
Źródło: https:

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapowiadają, że zostaną w Sejmie do skutku

Dodano: 18.04.2018 16:04 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Opiekunowie niepełnosprawnych dzieci po czterech latach znów protestują w Sejmie. "Przyjechaliśmy teraz upominać się o nasze dzieci, ale już po osiemnastym roku życia" - mówi RMF FM jedna z organizatorek. Opiekunów osób niepełnosprawnych zaprosiło na spotkanie Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Wiceminister Krzysztof Michałkiewicz zapewnia, że przedstawiciele NFZ, oraz resortów finansów i zdrowia będą czekali w czwartek od godziny 10 w warszawskim centrum "Dialog". W środę rodzice nie pojawili się na spotkaniu.

Źródło: www.rmf24.pl

"Jestem lekarzem od życia, nie od śmierci". Doktor Judym z Podlasia

Dodano: 02.04.2018 16:41 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Doktor Paweł Grabowski stworzył wiejskie hospicjum domowe po tym, jak sam przeżył śmierć. Lekarz wielu specjalności, m.in. chirurg, zrezygnował z kariery w Warszawie i przeniósł się na Podlasie. Bez kontraktu z NFZ stworzył zespół, który każdego dnia jeździ od wsi do wsi z pomocą dla umierających. ["Czarno na białym"]

Źródło: https:

Jeżeli NFZ nie zapłaci za nadwykonania, szpital pójdzie do sądu

Dodano: 21.02.2018 22:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Największy szpital na Podlasiu - Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku o ponad dwa miliony złotych przekroczył wyliczony przez NFZ ryczałt za ostatni kwartał zeszłego roku. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłaci jednak za nadwykonania.

Tagi: Złoty, NFZ, PIT
Źródło: www.rmf24.pl

Minister zdrowia: NFZ nie zniknie w tej kadencji

Dodano: 08.02.2018 19:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- NFZ się zmienia i w opinii kolegów lekarzy, w opinii szpitali, w opinii osób kontaktujących się z NFZ-em, NFZ się zmienia na dobre - powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Zapowiedział, że w tej kadencji parlamentu Fundusz nie zostanie zlikwidowany,

Źródło: www.rp.pl

Minister zdrowia: Nie zlikwidujemy NFZ-etu. Zmienia się na dobre

Dodano: 08.02.2018 18:02 | 9 odsłon | 0 komentarzy


"Wstrzymałem na razie procedowanie tego rozporządzenia" - tak o pomyśle, by jeden lekarz dyżurował na kilku oddziałach równocześnie, mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Gość Marcina Zaborskiego przyznaje, że jest ono zbyt mało precyzyjne i budzi niepokój. "Usiądę do stołu z konsultantami krajowymi, z pracodawcami i z lekarzami, żeby tak skonstruować to rozporządzenie, by było z korzyścią dla pacjenta, dla lekarzy i dla pracodawców - i to się da zrobić" - zapewnia minister. "Żeby dojść do tego, aby...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone