niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Minister finansów  RSS
Minister o rynku pracy. "Okres spektakularnego spadku bezrobocia powoli się kończy"

Dodano: 13.08.2018 16:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sytuacja na rynku pracy jest wyjątkowa, ale okres spektakularnego spadku bezrobocia powoli się kończy - oceniła minister finansów Teresa Czerwińska. Szefowa resortu finansów zauważa, że "tempo spadku stopy bezrobocia wyraźnie wyhamowuje".

Źródło: https:

Dziewięć godzin przesłuchania. Rostowski przed komisją śledczą w sprawie Amber Gold

Dodano: 18.07.2018 19:52 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sprawą Amber Gold zajmował się głównie mój zastępca Andrzej Parafianowicz - mówił w środę były minister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Rostowski. Jego przesłuchanie przed komisją śledzą do spraw Amber Gold trwało dziewięć godzin.

Źródło: https:

Wassermann do Rostowskiego: Przyszłam do polityki, żebyście z niej odeszli

Dodano: 18.07.2018 10:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Do upadku Amber Gold nie interesowałem się tą sprawą, zostawiłem to mojemu zastępcy Andrzejowi Parafianowiczowi" - zeznał przed komisją śledczą ds. Amber Gold były minister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Rostowski. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) dopytywała byłego ministra, czy pytał swojego zastępcę Andrzeja Parafianowicza, w którym urzędzie skarbowym zarejestrowany jest Amber Gold, czy płaci podatki i jakie ma obroty. "Nie" - odpowiedział Jacek Rostowski. Podczas posiedzenia Wassermann powiedziała wprost: "Ja do...

Źródło: www.rmf24.pl

Sześć godzin przesłuchania byłego wiceministra finansów w sprawie Amber Gold

Dodano: 17.07.2018 19:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W sprawie Amber Gold nigdy nie odniosłem wrażenia, by Marcin P. miał "parasol ochronny", jego firma nie była "pod opieką" resortu finansów - mówił we wtorek były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. Dodał też, że "w sensie formalnym nie poczuwa się do odpowiedzialności" w kwestii związanej z powstałą wtedy piramidą finansową.

Źródło: https:

Kapica: W aktach postępowania nie ma ani jednego dowodu, że nie wypełniałem obowiązków

Dodano: 11.07.2018 17:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zapoznałem się z dowodami zebranymi w sprawie oraz zeznaniami świadków i w mojej ocenie nie ma tam ani jednego dowodu na to, że nie wypełniałem swoich obowiązków - napisał w środę w oświadczeniu były wiceminister finansów Jacek Kapica. Oświadczenie wydał w związku ze skierowaniem w jego sprawie przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu. Jak przekazała PAP rzeczniczka PK prok. Ewa Bialik, były wiceminister w rządzie PO-PSL pełniący też funkcję szefa Służby Celnej "został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw umyślnego niedopełnienia...

Źródło: www.rmf24.pl

Rekordowa sprzedaż obligacji. "Czerwiec najlepszy od 15 lat"

Dodano: 09.07.2018 15:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

10-miesięczne obligacje premiowe miały największy udział w czerwcowej sprzedaży obligacji oszczędnościowych, wydano na nie 371 milionów złotych - poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Piotr Nowak. Czerwcowa sprzedaż obligacji oszczędnościowych była największą miesięczną od 15 lat.

Źródło: https:

Nie będzie osobnego budżetu dla strefy euro

Dodano: 23.06.2018 1:21 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Mimo francusko-niemieckiej zgody co do konieczności utworzenia odrębnego budżetu dla strefy euro wśród ministrów finansów 19 państw nie ma na razie porozumienia, by wykonać taki krok. Sceptyczne są kraje północy Europy z Holandią na czele.

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

Dodano: 22.06.2018 21:19 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Eurogrupa porozumiała się na temat warunków wyjścia Grecji z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jej zadłużenia. Unijni urzędnicy i władze w Atenach ogłaszają wyjście kraju z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówi tymczasem Janis Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji, który był gościem w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS. - To podejście Unii Europejskiej nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Oddzielny budżet strefy euro? Minister: niepokojąca informacja

Dodano: 20.06.2018 15:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Z punktu widzenia Polski to jest niepokojąca informacja - tak minister finansów Teresa Czerwińska skomentowała w środę doniesienia o zamiarach tworzenia odrębnego budżetu strefy euro.

Źródło: https:

Szykują się zmiany w strefie euro. "Porozumienie jest na wyciągnięcie ręki"

Dodano: 17.06.2018 9:59 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Paryż i Berlin są bliskie osiągnięcia porozumienia dotyczącego reformy strefy euro - stwierdził francuski minister finansów Bruno Le Maire po rozmowie o różnicach w stanowiskach obu stolic w tej sprawie ze swoim niemieckim odpowiednikiem Olafem Scholzem.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone