wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Marszałek Senatu  RSS
Borusewicz o zatrzymaniu Frasyniuka: to jest demonstracja siły

Dodano: 14.02.2018 21:04 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Uważam, że taka akcja musiała odbywać się z przyzwoleniem ministra sprawiedliwości - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, były opozycjonista z czasów PRL, odnosząc się do porannego zatrzymania Władysława Frasyniuka.

Źródło: https:

"To bohaterowie Polski i Izreala". Konsulowie Polski uhonorowani za pomoc tysiącom Żydów

Dodano: 12.02.2018 15:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przybyliśmy oddać cześć ludziom, którzy tworzyli łańcuch dobrych serc - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski na uroczystości odsłonięcia w Bernie tablicy upamiętniającej polskich konsulów zaangażowanych w ratowanie Żydów podczas II wojny światowej.

Marszałek do Polonii: nadszedł najwyższy czas, żeby Polska upomniała się o prawdę historyczną

Dodano: 07.02.2018 16:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Proszę o dokumentowanie i reagowanie na przejawy antypolonizmu, krzywdzące nas sformułowania i opinie. Wszyscy Polacy mogą i powinni być ambasadorami polskości - napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w liście do Polonii.

Marszałek Senatu: napiszę list do Polonii w sprawie ustawy o IPN

Dodano: 03.02.2018 12:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że w poniedziałek napisze list do wszystkich środowisk polonijnych poświęcony sytuacji wokół nowelizacji ustawy o IPN i temu, jaka była intencja tej noweli. - Będzie to też prośba, by byli naszymi ambasadorami - dodał.

Karczewski: Napiszę list do środowisk polonijnych. Prośba, by byli naszymi ambasadorami

Dodano: 03.02.2018 8:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Każdy termin uchwalenia (nowelizacji ustawy o IPN – przyp. red.) byłby zły. Moment był faktycznie niesprzyjający. Doszło do wypowiedzi, której nikt nawet w najczarniejszych snach nie mógł przewidzieć - pani ambasador Izraela, w miejscu, w którym powinno się milczeć" - mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski - gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Według marszałka, jeśli ambasador miała dyspozycję, by to powiedzieć, mogła to zrobić w innym miejscu. Karczewski dodaje, że w rozmowie z nim ambasador Izraela Anna Azari przyznała, że tłumaczenie...

Jakie powinny być dalsze kroki ws. ustawy o IPN? Krzysztof Ziemiec zapyta o to marszałka Senatu

Dodano: 02.02.2018 21:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w sobotni poranek będzie gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Porozmawiamy z nim o fali krytyki, która wylała się na nasz kraj po tym, jak Senat bez żadnych poprawek przyjął nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Marszałka Senatu zapytamy również o to, co zrobić, aby w oczach innych krajów nie być państwem, które chce fałszować historię i co sądzi o ostrzeżeniu Departamentu Stanu USA, które mówi o ryzyku dla polsko-amerykańskiego sojuszu. "W polsko-izraelskich relacjach jest kryzys, ale po...

Karczewski: Senat nadal pracuje nad ustawą o IPN. W czwartek oświadczenie rządu

Dodano: 31.01.2018 22:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że w czwartek rząd wyda oświadczenie w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Dodał, że senatorzy nie przerywają prac nad przepisami. Głosowanie ma się odbyć jeszcze tej nocy. Wcześniej na Nowogrodzkiej spotkało się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości.

Karczewski: Może nie zrozumiano zapisów ustawy o IPN?

Dodano: 31.01.2018 21:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że głosowanie nad nowelizacją ustawy o IPN w Senacie odbędzie się jeszcze w czasie środowego posiedzenia. - Liczę że zakończenie procedowania ustawy wpłynie na obniżenie emocji - podkreślił.

Ustawą o IPN jeszcze dziś zajmie się Senat

Dodano: 31.01.2018 17:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Senat zajmie się w środę nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która między innymi wprowadza kary za przypisywanie Polsce i narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Tak zdecydowali w głosowaniu senatorowie. Nowelizację bez poprawek poparły wcześniej senackie komisje. Przed południem marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w tej sprawie z ambasador Izraela Anną Azari.

Senat zajmuje się nowelizacją ustawy o IPN. "W nocy głosowanie, w czwartek oświadczenie rządu"

Dodano: 31.01.2018 16:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Senat debatuje nad nowelą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która wprowadza m.in. kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej. Głosowanie ws. nowelizacji ustawy o IPN ma odbyć się w nocy. "Liczymy, że zakończenie prac nad nią wpłynie na obniżenie emocji" - zapowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W czwartek - jak poinformował - rząd wyda oświadczenie, w którym ustosunkuje się do noweli.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone