poniedziałek, 19 lutego 2018 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem MSZ  RSS
Wulgarne hasła przy wejściu do polskiej ambasady w Tel Awiwie. Izraelska policja wszczęła śledztwo

Dodano: 18.02.2018 18:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na wejściu do polskiej ambasady w Tel Awiwie nieznani sprawcy namalowali swastyki i wypisali wulgarne, antypolskie hasła. Informację potwierdziło MSZ w Warszawie, które domaga się od strony izraelskiej wyjaśnień w sprawie incydentu. Miejscowa policja prowadzi śledztwo.

Tagi: LG, Policja, TVN, MSZ, Izrael
Źródło: https:

Swastyki i obraźliwe napisy na wejściu do ambasady RP w Tel Awiwie. MSZ chce wyjaśnień ws. incydentu

Dodano: 18.02.2018 17:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły incydent na terenie polskiej ambasady w Tel Awiwie. Na wejściu do placówki dyplomatycznej pojawiły się obraźliwe napisy i swastyki. Resort chce też, by izraelskie władze podjęły działania w celu zapewnienia ochrony polskiej ambasady.

Źródło: www.rmf24.pl

"Najbardziej niebezpieczny kraj". Arabia Saudyjska oskarża Iran o cyberataki

Dodano: 18.02.2018 17:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef saudyjskiego MSZ Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir oskarżył w niedzielę Iran o przeprowadzanie licznych cyberataków, uznając to państwo za "najbardziej niebezpieczne" pod tym względem. Minister wypowiadał się przebywając na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Źródło: https:

"Chińczycy nie dopuszczą, by doszło do zjednoczenia obu Korei"

Dodano: 18.02.2018 11:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kim Dzong Un chce wyjść z dokuczliwych sankcji, ale swoich programów wojskowych nie powstrzyma - stwierdził profesor Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, oceniając napiętą sytuację na Półwyspie Koreańskim. Gość "Horyzontu" w TVN24 podkreślił coraz większe zaangażowanie Chin w kryzys wokół północnokoreańskiego programu atomowego. Natomiast Jacek Najder, były wiceszef MSZ wskazał, że wyprzedzające uderzenie na Pjongjang byłoby "druzgocące i katastrofalne".

Źródło: https:

Szef MSZ: Życzylibyśmy sobie, by ekshumacje szczątków Polaków na Ukrainie były dopuszczone

Dodano: 17.02.2018 20:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Należy się zgodzić z prezydentem Andrzejem Dudą - życzylibyśmy sobie, żeby ekshumacje szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy były dopuszczone i żeby trwała dyskusja historyków na ten temat - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz. Prezydent Andrzej Duda powiedział w Wilnie, że "z dużym smutkiem i rozczarowaniem" przyjął informację, iż temat ekshumacji nie został podjęty przez stronę ukraińską podczas piątkowego spotkania w Warszawie wicepremierów Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki.

Źródło: www.rmf24.pl

Górale w Pjongczangu: kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto

Dodano: 17.02.2018 18:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Specjalny wysłannik TVN24 Paweł Łukasik w Pjongczangu spotkał grupę górali z Mszany Dolnej, którzy przyjechali do Korei Południowej kibicować polskim skoczkom. - Górale są twardzi, nie zmieniają poglądów i kibicują "orłom białym" - powiedział jeden z polskich kibiców. - Kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto - powiedział inny.

Źródło: https:

Tillerson w Ankarze. Turcja chce normalizacji stosunków z USA

Dodano: 16.02.2018 15:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Turcja i USA podjęły decyzję o "utworzeniu mechanizmów" służących do normalizacji stosunków dwustronnych - oświadczył w piątek szef MSZ Turcji Mevlut Cavusoglu. W Ankarze wystąpił on na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Źródło: https:

"Rozpoczynamy od niezwykle mocnego znaku"

Dodano: 14.02.2018 23:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Każdy człowiek jest bezinteresownym darem dla drugiego. Nie skrzywdzić, nie robić drugiemu przykrości - to jest głęboki wymiar Wielkiego Postu - powiedział metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, którą odprawił w środę popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej.

Tagi: TVN, MSZ
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone