niedziela, 18 lutego 2018 r.  Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wiadomości z tagiem MSWiA  RSS
"Bardzo dobrze, że pan minister Brudziński jeszcze dodatkowo chce uciąć łeb tej hydrze"

Dodano: 17.02.2018 13:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef MSWiA chce powołania specjalnego, międzyresortowego zespołu do walki między innymi z faszyzmem i nienawiścią na tle rasowym czy wyznaniowym. Joachim Brudziński zwrócił się już w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: https:

Powstanie zespół do walki z faszyzmem

Dodano: 17.02.2018 8:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef MSWiA chce powołania Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Zieliński o zatrzymaniu Frasyniuka: mógłbym zapytać, czy było niezbędne o 6 rano

Dodano: 14.02.2018 19:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Policja działa zgodnie z prawem, na zlecenie prokuratury - stwierdził w rozmowie z TVN24 Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za policję i inne służby mundurowe, komentując środowe zatrzymanie Władysława Frasyniuka przeprowadzone o 6 rano. - Ja bym mógł tylko zapytać, (...) czy nie można by było tego wykonać o innej godzinie - stwierdził wiceszef MSWiA.

Źródło: https:

W Polskiej Grupie Zbrojeniowej zmiany na szczycie. P.o. prezesa został człowiek ministra Błaszczaka

Dodano: 08.02.2018 18:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zmiana warty w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Rada Nadzorcza odwołała dotychczasowy zarząd spółki. Na czele państwowego koncernu stanąć ma - na razie jako pełniący obowiązki prezesa - Jakub Skiba, który do niedawna był wiceministrem spraw wewnętrznych i uważany jest za bardzo bliskiego współpracownika byłego szefa MSWiA, a obecnie szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Tagi: MON, MSWiA
Źródło: www.rmf24.pl

"Polska pod rządami PiS brunatnieje"

Dodano: 29.01.2018 20:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- PiS z przerażeniem zorientował się, że widzi to świat. I szuka rozwiązania, żeby z tego uciec - powiedział w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSWiA odniósł się w ten sposób między innymi do niedawno wyemitowanego reportażu "Superwizjera", w którym dziennikarze TVN udokumentowali działalność polskich neonazistów.

Źródło: https:

Radio promowało nazistowskie zespoły, szef MSWiA mu dziękuje

Dodano: 25.01.2018 19:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Joachim Brudziński podczas debaty w Sejmie dziękował mediom, które "nie przechodzą obojętnie wobec tego typu zjawisk", jakie pokazał reportaż "Superwizjera". Tymczasem radio wymienione przez szefa MSWiA promowało zespół, który zagrał na festiwalu "Orle Gniazdo", a także zespół, który nagrał piosenkę z członkami stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Ponadto dyrektor radia jest prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którego warszawski oddział teraz stawia zarzuty TVN.

Źródło: https:

Szef MSWiA: Idioci w krzakach nie są groźni

Dodano: 25.01.2018 19:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rośnie radykalizm, bo państwo na to pozwala – mówią eksperci. Rząd bagatelizuje neonazistów?

Źródło: www.rp.pl

Debata w Sejmie po reportażu "Superwizjera". "Opozycja wyolbrzymia problem"

Dodano: 25.01.2018 12:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zero tolerancji dla jakichkolwiek przejawów propagowania, afirmowania, gloryfikowania zbrodniczych ustrojów totalitarnych - powiedział w czwartek na posiedzeniu Sejmu szef MSWiA Joachim Brudziński. Na wniosek PiS minister udziela informacji na temat organizacji o charakterze skrajnym. Jego wystąpienie ma związek z reportażem "Superwizjera" TVN o środowisku polskich neonazistów. W piątek - z inicjatywy PO - członkowie rządu będą mówić z kolei o działaniach w celu powstrzymania "szerzącej się fali nienawiści".

Tagi: TVN24, TVN, Sejm, Rzym, MSWiA
Źródło: https:

Autor reportażu "Superwizjera" odpowiada Zielińskiemu: to państwo ma uprawnienia w zakresie inwigilacji

Dodano: 25.01.2018 8:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Słowa pana ministra Zielińskiego odbieram jako próbę zastraszenia autorów materiału - mówił w czwartek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bertold Kittel, jeden z autorów reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach. Skomentował w ten sposób słowa wiceszefa MSWiA o "obowiązku poinformowania organów ścigania" przez reporterów o wynikach ich dziennikarskiego śledztwa. W czwartek przed południem szef MSWiA Joachim Brudziński ma przedstawić informację resortu na ten temat.

Źródło: https:

Szef policji o braku reakcji na marszu narodowców: a gdyby wybuchła panika?

Dodano: 24.01.2018 20:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Policja nie pozostała bierna wobec zdarzeń na Marszu Niepodległości, ale zgodnie z przepisami w pierwszej kolejności działania w tym zakresie mogło podjąć miasto stołeczne Warszawa - argumentował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, odpowiadając na pytania posłów. O zagrożeniu wybuchem paniki w tłumie w przypadku ewentualnej reakcji policjantów na rasistowskie transparenty mówił z kolei szef policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone