czwartek, 21 czerwca 2018 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Wiadomości z tagiem Leki  RSS
Marek H. idzie do więzienia. Prawomocny wyrok w sprawie znachora z Nowego Sącza

Dodano: 20.06.2018 15:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Półroczna Magda w chwili śmierci ważyła zaledwie 3,5 kilo. Rodzice karmili ją kozim mlekiem i rozwodnionymi kaszkami. Tak radził im znachor. Sąd okręgowy w Nowym Sączu (Małopolska) utrzymał w mocy wyrok w sprawie znachora Marka H., oskarżonego o doprowadzenie do śmierci dziewczynki.

Źródło: https:

Adam Nawałka po porażce z Senegalem: Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

Dodano: 19.06.2018 20:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Selekcjoner polskich piłkarzy Adam Nawałka podkreślił, że głównym celem jego drużyny po porażce z Senegalem 1:2 w grupie H mistrzostw świata jest solidne przygotowanie się do kolejnych spotkań. "Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem" - stwierdził.

Źródło: www.rmf24.pl

Kaźmierczak: PRL widowiskowo zbankrutowała, obecna Polska jest przykładem sukcesu [OPINIA]

Dodano: 15.06.2018 1:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W związku z kolejną rocznicą wyborów z 1989 r. pojawiło się wiele kłamliwych, a momentami nikczemnych wypowiedzi dotyczących polskiej drogi wychodzenia z komunizmu. Chwilami można było odnieść wrażenie, że wstająca do niepodległości Polska zniszczyła i rozkradła mlekiem i miodem płynącą PRL.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Depresja jako... skutek uboczny?

Dodano: 12.06.2018 17:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rosnąca liczba przypadków depresji, a także część związanych z nimi prób samobójczych może być w Stanach Zjednoczonych... efektem ubocznym zażywanych przez Amerykanów leków. Chodzi przy tym o leki niekoniecznie związane z samopoczuciem psychicznym. Piszą o tym w najnowszym numerze czasopisma "Journal of the American Medical Association" badacze z University of Illinois w Chicago i Columbia University. Wyniki ich badań wskazują, że nawet ponad jedna trzecia mieszkańców USA może nieświadomie zażywać leki, których skutki uboczne obejmują...

Tagi: USA, ADAC, Leki, Psy, Ameryka
Źródło: www.rmf24.pl

Konkurs "Człowiek z pasją - Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza" rozstrzygnięty

Dodano: 11.06.2018 20:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi" Doroty Kotas, opublikowany w "Nowych Peryferiach" zyskał największe uznanie jurorów pierwszej edycji konkursu „Człowiek z pasją - Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”.

Źródło: www.rmf24.pl

Brejza o pożarze kamienicy, w której mieszka: Sąsiedzi uratowali mi życie

Dodano: 28.05.2018 19:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Sąsiedzi uratowali nam życie gasząc pożar - powiedział poseł PO Krzysztof Brejza odnosząc się do sprawy pożaru przy kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka z rodziną. Dodał, że jest daleki od teorii spiskowych, a chce tylko rzetelnego śledztwa.

Źródło: www.rmf24.pl

Awaryjne lądowanie śmigłowca na Syberii. Nie żyje rosyjski generał

Dodano: 21.05.2018 13:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę wieczorem prywatny śmigłowiec lądował awaryjnie w Kraju Chabarowskim na dalekim wschodzie Rosji. W rezultacie twardego lądowania na atak serca zmarł znajdujący się na pokładzie rosyjski generał, dwie inne osoby zostały ranne.

Tagi: Rosja, TVN, Leki
Źródło: https:

Wiemy, gdzie i kiedy skorzystamy z pierwszych e-recept

Dodano: 18.05.2018 20:48 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Za tydzień, 25 maja pierwsi pacjenci skorzystają z recept elektronicznych - dowiedział się reporter RMF FM. Jako pierwsi - na podstawie e-recepty - leki odbiorą mieszkańcy mazowieckich Siedlec. Trwa tam pilotaż nowego systemu. Na razie są to głównie testy systemu informatycznego.

Źródło: www.rmf24.pl

Na wózkach i w egzoszkieletach. "Niepełnosprawność jest tylko w głowie"

Dodano: 06.05.2018 13:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Nigdy nie możemy się poddawać, bo sami z siebie zrobimy kaleki - przekonuje Mateusz Wawrzyniak, jeden z niepełnosprawnych uczestników "Wings For Life World Run". Jedni jadą na wózkach inwalidzkich, inni stawiają kroki w egzoszkieletach. I udowadniają, że można żyć aktywnie. - Najlepsza rehabilitacja to wyjść do ludzi - tłumaczy Maja Bielawa.

Źródło: https:

Pigułką w alkoholizm? Preparat blokuje głód alkoholowy i łagodzi objawy odstawienia

Dodano: 04.05.2018 15:01 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu Teksasu w Austin obiecują pigułkę ułatwiającą walkę z nałogiem alkoholowym. Jej badania nie były jeszcze prowadzone na ludziach, ale szanse, że się sprawdzi, są duże. Preparat blokuje głód alkoholowy i łagodzi objawy odstawienia, nie wywołuje przy tym dotkliwych efektów ubocznych towarzyszących zażywaniu istniejących już tego typu leków. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Neuropsychopharmacology", zgłoszona już do opatentowania cząsteczka JVW-1034 oddziałuje na inne receptory, niż dotychczasowe leki, stąd...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone