sobota, 20 stycznia 2018 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Kuba  RSS
Trump ogłosił "powrót do przeszłości" w stosunkach z Kubą. "Kuba tak! Castro nie!"

Dodano: 17.06.2017 9:06 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek o unieważnieniu "z efektem natychmiastowym" większości pojednawczych inicjatyw podjętych za rządów jego poprzednika, Baracka Obamy, wobec komunistycznego reżimu na Kubie.

Źródło: www.tvn24.pl

Rząd Kuby o decyzji Trumpa: Działania USA nie osłabią rewolucji

Dodano: 17.06.2017 6:55 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Kubański rząd krytykuje ogłoszoną w piątek przez Donalda Trumpa decyzję o przywróceniu części ograniczeń w kontaktach Stanów Zjednoczonych z Kubą. Komunistyczny rząd stwierdził, że amerykański prezydent ucieka się do "środków przymusu z przeszłości", które ranią Kubańczyków i uniemożliwiają rozwój gospodarczy na Kubie. Podkreślono jednak, że działania USA nie osłabią rewolucji.

Źródło: www.rmf24.pl

Kuba Wojewódzki wiosną traci widzów, ale TVN wygrywa. Hitem odcinek z Męskim Graniem

Dodano: 24.05.2017 17:39 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Telewizyjny talk-show Kuby Wojewódzkiego wiosną notuje spadek oglądalności, ale utrzymuje pozycję lidera w swoim paśmie. Hitem sezonu był odcinek z poświęcony serii koncertów Męskie Granie z udziałem Moniki Brodki, Piotra Roguckiego raza Organka.

Źródło: feedproxy.google.com

Słupsk: Policja poszukuje dwóch zaginionych chłopców

Dodano: 21.05.2017 12:01 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Policjanci w Słupsku prowadzą poszukiwania dwóch zaginionych 12-latków - Piotra Jakubaszka i Łukasza Trebika, zamieszkałych we Wrześciu. Po raz ostatni chłopców widziano wczoraj w godzinach popołudniowo-wieczornych na boisku orlik we Wrześciu.

Tagi: Policja, Kuba, BIK
Źródło: www.rmf24.pl

Gimnazjalistki z Gdańska przesłuchiwane ws. aż trzech pobić

Dodano: 15.05.2017 9:11 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Nie w sprawie jednego, ale aż trzech różnych pobić miały być dziś przesłuchiwane przez sąd rodzinny dwie 14-latki z Gdańska - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Gimnazjalistki zostały zatrzymane przez policję po brutalnym pobiciu w ostatni czwartek swojej rówieśniczki, ale - według ustaleń naszego dziennikarza - w ciągu ostatnich kilku tygodni mogły jeszcze dwukrotnie pobić inne uczennice.

Źródło: www.rmf24.pl

Patrzyli, jak gimnazjalistki z Gdańska biją 14-latkę. Teraz sami boją się o swoje bezpieczeństwo

Dodano: 15.05.2017 6:18 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Dwa kolejne zgłoszenia, zawiązane z pobiciem gimnazjalistki, dotarły do policji w Gdańsku - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter Kuba Kaługa. Chodzi o zarejestrowane telefonem komórkowym, wyjątkowo agresywne zachowanie nastolatek, które biją i kopią po głowie swoją rówieśniczkę. Od wczoraj dwie z nich są w rękach policji. Do tego zajścia doszło w czwartek, dzień później w sieci pojawił się film nagrany telefonem komórkowym.

Źródło: www.rmf24.pl

Pierwszy taki sklep na Kubie od prawie 60 lat. Na zakupy stać tylko turystów

Dodano: 09.05.2017 14:11 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Sklepowe półki uginające się od luksusów. W Hawanie powstało pierwsze od blisko 60 lat centrum handlowe. Galeria Manzana powstała w centrum historycznej dzielnicy Hawany. Można w niej kupić zegarki za pięć tysięcy dolarów, długopisy za trzy tysiące czy kosmetyki, których ceny zaczynają się od 40 dolarów. Tyle, że niemal nikogo na to nie stać. Żeby zarobić na drogi zegarek magazynier galerii handlowej musiałby pracować 14 lat. Kubańczycy, jeśli tam przychodzą, to jak do muzeum - by zrobić sobie zdjęcia i pooglądać "eksponaty". Na zakupy mogą sobie pozwolić jedynie turyści.

Tagi: Niemcy, TVN, Kuba
Źródło: www.tvn24.pl

Pomorskie: Do rowów melioracyjnych wyciekła surowa ropa z rurociągu PERN

Dodano: 08.05.2017 12:20 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ktoś włamał się w nocy do rurociągu PERN koło Pruszcza Gdańskiego - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Doszło do wycieku ropy. Chodzi o fragment instalacji między miejscowościami Trutnowy oraz Miłocin.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone