piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
"Sejm jest nasz". Protestujący domagają się nowelizacji ustaw o sądach

Dodano: 19.07.2018 21:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przed Sejmem odbył się protest zorganizowany m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Jego uczestnicy domagali się m.in. nowelizacji ustaw o sądach. Chcą, by zostały do niej wprowadzone poprawki zgodne z zaleceniami Komisji Europejskiej.

Źródło: www.rmf24.pl

Izrael "państwem narodu żydowskiego". Komisja Europejska zaniepokojona ustawą

Dodano: 19.07.2018 17:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Uchwalona w czwartek przez Kneset ustawa określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego" budzi zaniepokojenie Komisji Europejskiej, która zamierza rozmawiać o niej z izraelskimi władzami.

Źródło: https:

Komisja Europejska pozywa Węgry. Za antyimigranckie przepisy

Dodano: 19.07.2018 17:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne. Uznała, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

Źródło: https:

Google ukarane przez Komisję Europejską grzywną w wysokości 4,34 mld euro

Dodano: 18.07.2018 14:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

A to nie koniec kłopotów amerykańskiej firmy. Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o nałożeniu na Google grzywny w wysokości aż 4,34 mld euro za nadużywanie i wzmacnianie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych używanych na urządzeniach z systemem Android. Według urzędników, ukarane przedsiębiorstwo ogranicza innowacyjność ze względu na wymuszanie na producentach sprzętu instalacji swoich aplikacji.

Źródło: https:

Bruksela nakłada gigantyczną karę na Google'a. Najwyższą w historii

Dodano: 18.07.2018 13:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska poinformowała w środę o nałożeniu na Google kary wynoszącej 4,34 mld euro za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych i nadużywanie pozycji na rynku systemów operacyjnych wykorzystywanych m.in. przez smartfony. Google już zapowiedział apelację.

Źródło: https:

Unijna komisarz: wciąż czekamy na refleksję polskiego rządu

Dodano: 16.07.2018 15:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska liczy na refleksję polskiego rządu w sprawie Sądu Najwyższego, mając nadzieję na pozytywne zmiany w tej sprawie - oświadczyła w poniedziałek unijna komisarz do spraw sprawiedliwości Viera Jourova. Wyraziła też zaniepokojenie sytuacją w Rumunii.

Źródło: https:

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk gościem Rozmowy w samo południe w RMF FM

Dodano: 10.07.2018 20:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Marcina Zaborskiego w Rozmowie w samo południe będzie wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Z naszym gościem porozmawiamy o burzliwych ostatnio relacjach na linii Warszawa - Tel Awiw, o sporze rządu Mateusza Morawieckiego z Komisja Europejską ws. praworządności w Polsce i o coraz trudniejszych relacjach Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Nie zabraknie pytań o relacje Warszawa - Waszyngton i o to, jakich krajów unikać planując tegoroczne wakacje.

Kaczyński dla "Sieci": Nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja

Dodano: 08.07.2018 14:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte" - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. "Każda opozycja może być groźna, rywalizacja polityczna w demokracji jest czymś normalnym. Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Wkrótce będą nowe propozycje ws. ochrony granic Unii Europejskiej

Dodano: 06.07.2018 22:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Komisja Europejska zaprezentuje we wrześniu propozycję prawną mająca na celu zwiększenie ochrony granic zewnętrznych UE - poinformował w piątek w Wiedniu przewodniczący KE Jean-Claude Juncker. "Zgodziliśmy się dziś, że we wrześniu KE przedstawi propozycję w sprawie ochrony granic zewnętrznych. Od teraz do 2027 roku chcemy dodatkowych 10 tys. strażników granicznych" - powiedział szef KE na konferencji prasowej po spotkaniu kolegium komisarzy z rządem sprawującej prezydencję Austrii.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone