niedziela, 18 marca 2018 r.  Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
Wiadomości z tagiem Izrael  RSS
Dwóch izraelskich żołnierzy nie żyje, Palestyńczyk zatrzymany

Dodano: 16.03.2018 20:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W piątek palestyński kierowca zabił dwóch izraelskich żołnierzy i ranił dwie inne osoby na okupowanym przez Tel Awiw Zachodnim Brzegu - podaje Reuters. Według izraelskiego wojska nie był to wypadek, a celowy atak.

Źródło: https:

Anna Maria Anders będzie gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Dodano: 16.03.2018 19:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Porannym Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM będzie Anna Maria Anders. Pełnomocnik rządu ds. dialogu międzynarodowego będziemy pytać o jej ostatnie wizyty w Izraelu i Stanach Zjednoczonych, podczas których odbywały się rozmowy na temat kontrowersyjnej ustawy o IPN. Czy stosunki polsko-izraelskie - i polsko-amerykańskie - są, jak twierdzą politycy Prawa i Sprawiedliwości, stabilne? Czy możliwy jest konstruktywny dialog strony Warszawy i Tel Awiwu? Nie zabraknie też tematu poniedziałkowej wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w naszym kraju....

"Nietrudno wywołać fanatyzmy"

Dodano: 15.03.2018 21:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Obawiam się, że cała zawierucha, która powstała w wyniku nowelizacji ustawy o IPN, dotknie środowiska, które zaczęły funkcjonować i działania lokalne, np. spotkania młodzieży. - Mam nadzieję, że na poziomie politycznym problem w relacjach z Izraelem zostanie rozwiązany - mówił w "Kropce nad i" bp Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski.

Źródło: https:

CTS Labs informuje o 13 "poważnych" lukach bezpieczeństwa w procesorach AMD Ryzen i Epyc

Dodano: 13.03.2018 21:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Raport wygląda podejrzanie. Izraelska firma CTS Labs, zajmująca się badaniem bezpieczeństwa, udostępniła informacje na temat trzynastu, jej zdaniem, krytycznych luk umożliwiających atak na platformy z procesorami AMD. Badacze mieli rozpoznać cztery różne klasy zagrożeń powiązane z konkretnymi seriami układów. Problem w tym, że udostępnione dane, a także sposób ich publikacji jest bardzo specyficzny.

Źródło: https:

"Mam nadzieję, że niebawem zostanie wypracowane jedno stanowisko Polski i Izraela"

Dodano: 12.03.2018 15:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Cały czas trwa dialog. Ten dialog nie zawsze odbywa się w świetle kamer - mówiła w poniedziałek na konferencji prasowej Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu, odnosząc się do stosunków polsko-izraelskich. Dodała, że polscy dyplomaci "rozmawiają szeroko" ze stroną izraelską, nie tylko o ustawie o IPN, ale też między innymi o współpracy kulturalnej i edukacyjnej.

Tagi: TVN, IPN, Doda, Izrael
Źródło: https:

Wildstein o polsko-izraelskich rozmowach: Zaskoczył mnie brak agresji

Dodano: 11.03.2018 22:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Jestem szczerze zadowolony, że pojechaliśmy, że rozmawialiśmy. Pozytywnie zaskoczył mnie brak agresji drugiej strony. Mam wrażenie, że obie strony rozumieją̨, iż muszą się̨ porozumieć” – tak rozmowy ze stroną izraelską skomentował w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Bronisław Wildstein - członek zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem. "Oczywiście strona izraelska próbuje do tego doprowadzić na swoich warunkach, ale temu nie można się̨ dziwić” – podkreślił.

Źródło: www.rmf24.pl

Premier zapowiedział "odchudzenie" rządu. Którzy wiceministrowie stracą posady?

Dodano: 11.03.2018 15:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Jerozolima, Bruksela i Moskwa. Tam będziemy na pewno zaglądać w najbliższych dniach. Nowy tydzień znów przyniesie pytania o relacje Polska - Izrael. Będzie też polski głos w Unii Europejskiej. I wreszcie - głosowanie w Rosji... Władimir Putin nie zamierza tam oddawać prezydenckiego fotela.

Źródło: www.rmf24.pl

​Pięć dolarów i wyjeżdżaj. Od dziś nie jesteś Polakiem

Dodano: 10.03.2018 7:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Można było wziąć tylko pięć dolarów. Jakby wyjeżdżało się na wakacje. A przecież to był wyjazd na życie. Dworzec Gdański, przesiadka w Wiedniu. A tam pytali: Kto do Izraela? Kto do Szwecji? Do Szwajcarii, Kanady, Australii? Prawie cały świat otworem. Nagle człowiek musiał zdecydować, gdzie chce żyć. Choć wielu chciało w Polsce.

Źródło: https:

Ambasador RP w Izraelu: Zmanipulowane słowa Morawieckiego

Dodano: 08.03.2018 19:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ambasador RP w Izraelu Jacek Chodorowicz interweniuje w sprawie artykułu w izraelskim dzienniku "Jerusalem Post". Gazeta umieściła w nim artykuł pod tytułem "Polski premier dumny z wydarzeń, które doprowadziły do antyżydowskiej nagonki w 1968".

Źródło: www.rp.pl

Ambasador RP w Izraelu: Przypisanie premierowi dumy z pewnych wydarzeń Marca '68 to manipulacja

Dodano: 08.03.2018 19:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy


To niedopuszczalna manipulacja - tak odniósł się polski ambasador w Tel Awiwie Jacek Chodorowicz w liście do redaktora naczelnego "Jerusalem Post", m.in. do tytułu tekstu zamieszczone przez gazetę. Według izraelskiego medium polski premier jest "dumny" z wydarzeń, które wywołały antysemicką nagonkę w 1968 roku.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone