środa, 22 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Guy Verhofstadt  RSS
Juncker złożył gratulacje Putinowi. Od razu został skrytykowany

Dodano: 20.03.2018 19:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Szef liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt skrytykował we wtorek przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera za to, że ten pogratulował Władimirowi Putinowi wyboru na prezydenta Rosji.

Verhofstadt: Po odwołaniu Czarneckiego nie zgłosimy kandydata na wiceszefa PE

Dodano: 24.01.2018 22:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Nie przedstawimy własnego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego” – zapewnił w rozmowie z brukselską korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon szef europejskich liberałów Guy Verhofstadt. Oznacza to, że zasada, że stanowisko wiceprzewodniczącego należy do konserwatystów z EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), wśród których jest PiS – wciąż obowiązuje i że Polak wciąż ma szanse. W związku z planowanym odwołaniem Czarneckiego pojawiły się spekulacje, że liberałowie zamierzają złamać...

Źródło: www.rmf24.pl

"Odwołamy Czarneckiego, nie zgłosimy nikogo na jego miejsce"

Dodano: 24.01.2018 21:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Nie przedstawimy własnego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego - zapowiedział w rozmowie z RMF RM Guy Verhofstadt, przywódca frakcji ALDE w Parlamencie Europejskim. Polski eurodeputowany może zostać odwołany ze stanowiska.

Źródło: www.rp.pl

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego wydaje się przesądzone. A Guy Verhofstadt ma chytry plan

Dodano: 23.01.2018 16:47 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego wydaje się przesądzone - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Chodzi o kontrowersyjną wypowiedź Czarneckiego nt. europosłanki PO Róży Thun: w związku z jej udziałem w nadanym przez niemiecką telewizję reportażu, który krytykował Polskę, polityk PiS porównał Thun do szmalcownika. Jak jednak donosi nasza dziennikarka, może nie skończyć się tylko na ukaraniu europosła PiS: stanowisko wiceprzewodniczącego w PE może...

​Verhofstadt niewinny, Czarnecki może zostać ukarany. W PE znaleziono odpowiedni paragraf

Dodano: 19.01.2018 19:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt nie zostanie ukarany za swoją wypowiedź z listopada zeszłego roku o nazistach biorących udział w Marszu Niepodległości - wynika z listu szefa europarlamentu Antoniego Tajaniego do polskich eurodeputowanych PiS, którzy domagali się ukarania Verhofstadta. Sytuacja Czarneckiego nie jest natomiast dobra. Jak ustaliła nasza dziennikarka Katarzyna Szymanska-Borginon, w gabinecie Tajaniego gotowa jest już argumentacja. Znalazł się na niego odpowiedni paragraf w Regulaminie Parlamentu Europejskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

"Niepokój już bardzo wyraźnie widać". Jakie prawa obywateli po Brexicie

Dodano: 11.05.2017 20:21 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Zabezpieczenie praw obywateli, zwłaszcza praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii, będzie pierwszym tematem, jakim zajmą się unijni negocjatorzy ws. Brexitu – zapowiedział w czwartek Guy Verhofstadt, negocjator PE do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z „28”.

Źródło: www.tvn24.pl

Francja Emmanuela Macrona trudnym sojusznikiem dla Polski

Dodano: 08.05.2017 14:31 | 13 odsłon | 0 komentarzy


"W kwestii przyszłości Unii Europejskiej Macron jest na antypodach europejskiej polityki polskiego rządu" - powiedział korespondentce RMF FM urzędnik w Komisji Europejskiej. Ruch Emmanuela Macrona przystąpi do Porozumienia Liberałów i Demokratów. Szefem tej frakcji w Parlamencie Europejskim jest Belg, Guy Verhofstadt, który wiele razy krytykował Warszawę. Verhofstadt zostanie więc wzmocniony. Na Twitterze dawał wyraz swojemu zadowoleniu z wyboru Macrona pisząc: "Oczekuję, że teraz Francja przejmie inicjatywę w Europie".

Źródło: www.rmf24.pl

Europarlament nie odpuszcza w kwestii praworządności w Polsce

Dodano: 25.04.2017 18:11 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Szef europejskich liberałów Guy Verhofstadt szuka większości w Parlamencie Europejskim, by wystąpić o nałożenie na Polskę sankcji, w ramach nałożonej przez Komisję Europejską tzw. procedury praworządności w związku z sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego. „Jest taka możliwość i sprawdzamy teraz, czy jest większość, żeby to zrobić” – przyznał Verhofstadt w odpowiedzi na pytanie dziennikarki RMF FM.

PE wybiera przewodniczącego. Chadecy i liberałowie porozumieli się, by ukarać Polskę [RELACJA]

Dodano: 17.01.2017 18:04 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Parlament Europejski wybiera nowego przewodniczącego. Nie wiadomo, kto zastąpi Martina Schulza sprawującego tę funkcję przez ostatnie pięć lat - pierwsza tura głosowania nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jeszcze przed nią z ubiegania się o stanowisko zrezygnował były premier Belgii, lider Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy Guy Verhofstadt. Jego grupa popiera kandydata chadeków Antonio Tajaniego.

Źródło: www.rmf24.pl

PE wybiera przewodniczącego, Guy Verhofstadt wycofał się [RELACJA]

Dodano: 17.01.2017 12:02 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Parlament Europejski wybiera nowego przewodniczącego. Nie wiadomo, kto zastąpi Martina Schulza sprawującego tę funkcję przez ostatnie pięć lat - pierwsza tura głosowania nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jeszcze przed nią z ubiegania się o stanowisko zrezygnował były premier Belgii, lider Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy Guy Verhofstadt. Jego grupa popiera kandydata chadeków Antonio Tajaniego.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone