poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Google  RSS
Google prawdopodobnie zmusi wszystkich swoich klientów do przesiadki na nowego Gmaila

Dodano: 05.06.2018 23:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zła wiadomość dla osób, którym nie podoba się odświeżona wersja usługi. Google w kwietniu zaprezentowało nowego Gmaila. Serwis doczekał się poprawek interfejsu i przydatnych funkcji w postaci np. łatwiejszego dostępu do załączników czy notatek oraz opcji przypominania o ważnych wiadomościach. Korzystanie z usprawnionej platformy jest obecnie opcjonalne, ale wiemy, że niedługo prawdopodobnie wszyscy będą musieli się na nią przenieść.

Źródło: https:

Konsole Xbox One dostaną pomocników Google Assistant i Amazon Alexa

Dodano: 05.06.2018 11:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

To spore zaskoczenie. Użytkownicy konsol Microsoftu otrzymają dostęp do dwóch nowych asystentów użytkownika. Z materiałów, do których dotarła redakcja serwisu Windows Central, wynika, że posiadacze modeli z rodziny Xbox One będą mogli korzystać z pomocników Google Assistant i Amazon Alexa.

Źródło: https:

Roland Quandt: Google przygotowuje dużą zmianę w serii smartfonów Pixel

Dodano: 03.06.2018 14:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Chodzi oczywiście o tańsze modele. Google może wprowadzić sporą zmianę w swojej dotychczasowej strategii dotyczącej wydawania smartfonów. Firma do tej pory raz w roku pokazywała dwa drogie urządzenia z segmentu premium. Podwójnej premiery spodziewamy się również tej jesieni, ale w przyszłym roku możemy dostać trzeci, zauważalnie tańszy sprzęt.

Źródło: https:

Google usuwa sekcję "Tablety" ze strony Androida

Dodano: 02.06.2018 16:57 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zła wiadomość dla fanów dużych urządzeń z systemem Google. Firma usunęła właśnie sekcję "Tablety" ze strony poświęconej Androidowi. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że ten sprzęt słabo się sprzedaje, można założyć, że gigant z Mountain View nie przygotuje nam raczej następcy modelu Pixel C.

Źródło: https:

Google Pixel 3 również zadebiutuje w dwóch wersjach

Dodano: 31.05.2018 21:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Informacjami dotyczącymi sprzętu podzielił się Roland Quandt. Znany z publikowania wiarygodnych danych na temat nadchodzących urządzeń dziennikarz serwisu WinFuture ujawnił, że Google, podobnie jak rok i dwa lata temu, planuje wprowadzić na rynek dwie  nowe wersje smartfona Pixel. Odświeżone modele mają być oczywiście przedstawicielami segmentu high-end.

Źródło: https:

BrandZ: Google najcenniejszą marką na świecie

Dodano: 30.05.2018 22:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wiemy, jacy giganta świata IT radzą sobie najlepiej. W sieci pojawiła się właśnie tegoroczna edycja prestiżowego rankingu BrandZ TOP 100 Most Valuable Global Brand, który, jak sama nazwa wskazuje, przedstawia zestawieniu stu najcenniejszych marek na świecie. W czołówce obyło się bez większych niespodzianek, bo dominują giganci ze Stanów Zjednoczonych, ale w ogólnym ujęciu mocno zaskakują przedsiębiorstwa z Chin.

Źródło: https:

Google i LG prezentują ekran dla gogli VR o zagęszczeniu pikseli na poziomie 1443 ppi

Dodano: 25.05.2018 20:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Tego typu panele mogą zrewolucjonizować rynek VR. Firmy Google i LG zapowiedziały właśnie nowy wyświetlacz dla headsetów do wirtualnej rzeczywistości. Ekran bazuje na technologii OLED i ma zagęszczenie pikseli na poziomie 1443 ppi. Dla porównania, w goglach Oculus Go i HTC Vive Pro ten sam współczynnik wynosi odpowiednio 538 ppi i 615 ppi.

Źródło: https:

Google oficjalnie uruchamia usługę YouTube Music

Dodano: 23.05.2018 20:23 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Konkurencja dla Spotify. Google oficjalnie uruchomiło zapowiedzianą niedawno usługę YouTube Music. Serwis, wzorem szwedzkiego konkurenta, jest dostępny zarówno w darmowej wersji z reklamami, jak i w ramach płatnego modelu, który jednak nie zakłada narzucania użytkownikom jakichkolwiek treści o charakterze marketingowym.

Źródło: https:

Google testuje pomocnika Assistant w Polsce

Dodano: 23.05.2018 19:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wirtualny pomocnik firmy powinien pojawić się u nas przed końcem tego roku. Jakiś czas temu mogliśmy przeczytać, że Google chce oficjalnie wprowadzić na nasz rynek platformę Assistant, a teraz dowiedzieliśmy się, że przedsiębiorstwo rozpoczęło już odpowiednie testy. Program ma jednak charakter niejawny, więc nie wiadomo, jak dokładnie przebiega cały proces.

Źródło: https:

Odkryto lukę bezpieczeństwa Spectre Variant 4

Dodano: 22.05.2018 19:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Raczej nie ma wielkich powodów do obaw. Badacze bezpieczeństwa firm Google i Microsoft odkryli nową lukę w zabezpieczeniach dostępnych na rynku procesorów, nazwaną jako Spectre Variant 4. Podobnie jak Spectre Variant 1, zagrożenie powiązane jest z wykorzystywaną w nowoczesnych chipach techniką spekulatywnego wykonywania rozkazów, choć tym razem skupia się na innej części podsystemu pamięci.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone