poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Fakt  RSS
"Miałem poczucie absurdu, ale po prostu poszedłem do pracy"

Dodano: 14.07.2018 20:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Bezsensowne wydarzenie - tak obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu na dziedzińcu Zamku Królewskiego określił w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Krytycznie o uroczystości wypowiadał się także poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, który stwierdził, że "nie wiadomo, po co się odbyła".

PiS: rejterada Tuska. Opozycja: Kaczyński to tchórz. Komentarze po deklaracji byłego premiera

Dodano: 14.07.2018 15:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli Donald Tusk próbuje się wyzłośliwiać, to widocznie nie wierzy w swoje możliwości i robi taki klasyczny unik - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Tak skomentował złożoną w piątkowych "Faktach po Faktach" TVN24 deklarację byłego premiera, że stanąłby do pojedynku o Pałac Prezydencki, gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować.

Tusk: Trump wykazuje ponadstandardową niechęć do NATO i Unii Europejskiej

Dodano: 13.07.2018 21:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Otwartość Trumpa wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Rosji Władimir Putin czy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest dość znacząca i wyraźna - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Jego zdaniem, prezydent USA wykazuje "ponadstandardową niechęć zarówno do Unii Europejskiej jak i NATO".

Tusk: prosiłem o spotkanie z Morawieckim w sprawie ustawy o IPN, nie zdecydował się na rozmowę

Dodano: 13.07.2018 21:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prosiłem o spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli w sprawie noweli ustawy o IPN, ale nie zdecydował się na rozmowę - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Miałem pomysł, żeby dużo szybciej wyjść z tego zakrętu - mówił Tusk.

Źródło: https:

Tusk: gdyby Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować, to nie wahałbym się ani chwili

Dodano: 13.07.2018 20:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku - zadeklarował szef Rady Europejskiej Donald Tusk w "Faktach po Faktach".

Tusk: Obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu

Dodano: 13.07.2018 20:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


“Władza wykonawcza, ci, którzy wygrali wybory powiedzieli bardzo otwarcie - i w tym sensie ja nie jestem zaskoczony - że oni rozumieją mandat, który uzyskali w wyborach, dzięki tym 38 proc. głosów, do robienia wszystkiego, na co tylko ma się ochotę” – stwierdził w programie "Fakty po faktach" w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Ocenił też, że obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu.

Źródło: www.rmf24.pl

Tusk: władza, która podporządkuje sobie sąd, przekształci demokrację w rządy złodziei

Dodano: 13.07.2018 20:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnie trzy lata pokazują wyraźnie, że dzisiejszy obóz rządzący nie przywiązuje jakiejś wyjątkowej wagi do istoty parlamentaryzmu - mówił w "Faktach po Faktach" przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk. Wskazywał, że obecnie rządzący "rozumieją mandat, który otrzymali w wyborach jako mandat do robienia wszystkiego, na co tylko ma się ochotę".

Rosja ostro o wraku: Nadszedł czas zakończyć tę działalność

Dodano: 13.07.2018 16:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rosja jest faktycznie oskarżana o złośliwe utrudnianie procesu ustalania prawdziwych przyczyn katastrofy w Smoleńsku - oświadczyło rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Skomentowało w ten sposób komunikat Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej w Smoleńsku sprzed kilku dni o odrzuceniu przez stronę rosyjską polskiego wniosku ws. rekonstrukcji wraku samolotu Tu-154M.

Źródło: www.rp.pl

Wiceminister sprawiedliwości: Gersdorf jest byłym pierwszym prezesem

Dodano: 12.07.2018 20:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Profesor Małgorzata Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Jest sędzią w stanie spoczynku - uznał w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że prawa i obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego przejął sędzia z najdłuższym stażem, czyli Józef Iwulski. - Konstytucja mówi wprost: pierwszy prezes Sądu Najwyższego ma sześcioletnią kadencję - podkreślił z kolei poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone