czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Fakt  RSS
W meteorytach, które spadły na Ziemię, odkryto składniki potrzebne do życia

Dodano: 17.01.2018 23:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Meteoryty przyniosły na Ziemię składniki niezbędne do powstania życia - twierdzi miedzynarodowy zespół naukowców. Przy czym nie zdarzyło się to wcale przed miliardami lat, ale pod koniec... XX wieku. Dowody na to publikuje w najnowszym numerze czasopismo "Science Advances". Jeśli autorzy pracy na ten temat mają rację i jest to możliwe teraz, nie ma powodów, by nie mogło się wydarzyć już kiedyś. Być może więc meteoryty faktycznie mogły przynieść życie na Ziemię także przed miliardami lat.

Źródło: www.rmf24.pl

Szef PKW: będziemy działać i starali się realizować nową ustawę

Dodano: 17.01.2018 22:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To próba dla Państwowej Komisji Wyborczej. Chcemy dokonać selekcji spośród kandydatów, których przedstawi minister spraw wewnętrznych i administracji. Będzie ich niewielu, ale chcemy jednak przeprowadzić te wybory - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef PKW Wojciech Hermeliński. - Dzisiaj zapadły wstępne ustalenia, że będziemy działać - dodał.

Źródło: https:

Gen. Koziej: wojna Macierewicza z prezydentem trwa

Dodano: 17.01.2018 20:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojna między byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą trwa. Sądzę, że nawet po decyzji w sprawie generała Kraszewskiego będzie kontynuowana - ocenił generał Stanisław Koziej w "Faktach po Faktach" TVN24. Generał Roman Polko zauważył, że sprawa poświadczenia dla generała Kraszewskiego to "element gry" Macierewicza z prezydentem, którego zwierzchnictwo kwestionował.

Źródło: https:

"Fakty" TVN: Rex Tillerson przyleci w styczniu do Polski

Dodano: 17.01.2018 17:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec stycznia dojdzie do spotkania sekretarza stanu USA Rexa Tillersona z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem - dowiedział się korespondent "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych Marcin Wrona. Tillerson przyleci w tym celu do Polski.

Tagi: USA, TVN, Fakt, Kreta
Źródło: https:

Artefakty rekrutacji – metoda Mertona…

Dodano: 09.01.2018 14:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


… czyli cechy wypisane na twarzy Kandydaci do pracy często skarżą się na zbyt uciążliwe, niepotrzebne czy długie procedury rekrutacyjne, zbędne – ich zdaniem – w większości przypadków. Coś w tym jest. Patrząc na historię, było kilka niezbyt udanych metod, nie tylko nieskutecznych, ale również prowadzących do sporej ilości błędów. Wśród nich metoda Mertona. Holmes [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

"Nie daję Morawieckiemu szans, tego się nie zagada"

Dodano: 07.01.2018 20:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Nie daje mu szans na to, że przekona [Komisję Europejską]. Nawet w wytwornej angielszczyźnie tego się nie zagada - ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, europoseł PO i były unijny komisarz. Gość TVN24 komentował w ten sposób zbliżające się spotkanie polskiego premiera z przewodniczącym Komisji Europejskiej, podczas którego ma zostać poruszona kwestia uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu wobec Polski.

Źródło: https:

"Orban jest na liście zagrożonych"

Dodano: 07.01.2018 20:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie".

Źródło: https:

PO tłumaczy głosowanie za prawami dla myśliwych: "wrzutka"

Dodano: 07.01.2018 16:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Wrzutką łowiecką" tłumaczy poseł PO Bartosz Arłukowicz fakt zagłosowania przez partie opozycyjne za kontrowersyjną ustawą, która przyznaje wiele praw myśliwym. Zostały uchwalone przy okazji nowelizacji przepisów przyznających odszkodowania rolnikom, którzy ucierpieli z powodu ASF.

Źródło: www.rp.pl

Trzy łatwe i ważne noworoczne postanowienia

Dodano: 28.12.2017 19:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Z postanowieniami noworocznymi jest problem – zwykle zapał, jaki towarzyszy ich składaniu wygasa w twardym zderzeniu z rzeczywistością. Po prostu podchodzimy do sprawy zbyt optymistycznie. Dlatego my proponujemy takie postanowienia, które nie tylko dadzą się spełnić, ale w dodatku mogą zmienić kawałek świata na lepsze. Fakty są bezlitosne – ludzie zmieniają klimat Ziemi, co staje [...]

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone