sobota, 24 marca 2018 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Dwutlenek węgla  RSS
Najgorszy scenariusz zmian klimatu się nie sprawdzi. Najlepszy niestety też nie...

Dodano: 19.01.2018 1:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Niepewność co do zakresu przyszłych zmian klimatycznych można znacznie zmniejszyć, jeśli przeprowadzi się analizę zmian temperatury zachodzących na bieżąco, rok do roku - przekonuje na łamach czasopisma "Nature" zespół brytyjskich naukowców. Wyniki ich najnowszych badań wskazują, że tak zwana wrażliwość klimatu na dwukrotny wzrost ilości dwutlenku węgla w atmosferze jest mniejsza, niż do tej pory przypuszczano. Najczęściej cytowane prognozy wskazywały, że podwojenie zawartości CO2 w atmosferze w stosunku do czasów przed okresem...

A jeśli Etna to nie wulkan?

Dodano: 17.01.2018 23:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Etna, najbardziej aktywny wulkan na terytorium Europy może... wcale nie być wulkanem. Taką zaskakującą teorię formułuje w najnowszym numerze czasopisma "Earth-Science Reviews" Carmelo Ferlito, wulkanolog z Università di Catania. Badacz z Sycylii wskazuje na wyniki badań świadczących o tym, że Etna zachowuje się raczej jak gorące źródło. Chodzi mu przede wszystkim o intensywną emisję pary wodnej, dwutlenku węgla i dwutlenku siarki. To jeszcze nie dowodzi, że Etna nie jest wulkanem. Wskazuje jednak, że zachowuje się inaczej niż inne wulkany.

Źródło: www.rmf24.pl

Chcemy chronić klimat? Pozbadźmy się... psów i kotów

Dodano: 03.08.2017 17:35 | 71 odsłon | 0 komentarzy


Wytworzenie mięsa, niezbędnego do wykarmienia przez rok 163 milionów hodowanych w Stanach Zjednoczonych psów i kotów powoduje emisję do atmosfery 64 milionów ton dwutlenku węgla - policzyli amerykańscy naukowcy. To równowartość rocznej emisji... 13,6 miliona samochodów. W trosce o klimat coraz wieksza liczba Amerykanów zmniejsza spożycie mięsa. Opublikowane na łamach czasopisma "PLOS One" wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles sugerują, że powinni rozwazyć też... zmianę czworonożnych przyjaciół.

Koniec z winietami i kolejkami. Bruksela proponuje prawdziwą rewolucję na drogach

Dodano: 31.05.2017 18:01 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy dotyczące systemu poboru opłat drogowych. Proponuje, by kraje, które pobierają opłaty za przejazdy, uzależniały je od długości przejechanego odcinka oraz od tego, jaka jest emisja dwutlenku węgla. Komisja chce też wprowadzenia wspólnego standardu dotyczącego poboru opłat - znikać mają winietki czy naklejki, a także kolejki przy stacjach poboru opłat.

Źródło: tvn24bis.pl

Tak wysokiego stężenia dwutlenku węgla nie było od początku istnienia człowieka

Dodano: 04.05.2017 14:20 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Rekord padł w kwietniu 2017 roku: 410 cząstek na milion (ppm). Ludzkość nie doświadczyła w swojej historii tak wysokiego stężenia dwutlenku węgla w atmosferze. W zasadzie czegoś podobnego nie było od 3 milionów lat! A poziom tego gazu będzie rósł jeszcze bardziej... Rekord padł 18 kwietnia 2017 roku, a odnotowało go obserwatorium Mauna Loa na [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Dwutlenkiem węgla w zabudowy

Dodano: 26.03.2017 9:49 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Limity emisji dla samochodów ciężarowych mogą zagrozić funkcjonowaniu firm nadwoziowych.

Źródło: www.rp.pl

Próba odwołania Szyszki? "Osłabianie Polski"

Dodano: 23.03.2017 11:25 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Wniosek PO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki to osłabianie pozycji Polski, jeżeli chodzi o możliwości negocjacji kwestii klimatycznych i zabiegania o interesy kraju związane z pochłanianiem dwutlenku węgla - ocenia resort środowiska.

Źródło: www.rp.pl

Prąd zdrożeje przez nowe ustalenia dotyczące emisji? Wiceminister tłumaczy

Dodano: 03.03.2017 0:00 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Problem z inwestycjami w sektory energetyczne, hutnicze, cementowy - to zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, najbardziej prawdopodobne skutki ewentualnego wejścia w życie reformy unijnego systemu pozwoleń na emisje dwutlenku węgla. - To nie jest kwestia wzrostu energii, to jest kwestia pauperyzacji społeczeństwa - mówił gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Źródło: tvn24bis.pl

Jest zielone światło dla ważnej reformy w Europie. Pomimo sprzeciwu Polski

Dodano: 28.02.2017 20:01 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Ministrowie państw Unii Europejskiej odpowiedzialni za środowisko przyjęli we wtorek wspólne stanowisko w sprawie reformy unijnego systemu pozwoleń na emisje dwutlenku węgla (EU - ETS). Polska w grupie dziewięciu krajów Wspólnoty sprzeciwiła się, ale nie udało się zablokować prac.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone