środa, 21 lutego 2018 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Doda  RSS
Pieskow: w sprawie Donbasu nie wystarczy dialog między Moskwą i Kijowem

Dodano: 19.02.2018 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w poniedziałek, że format, skład i cele rozmieszczenia sił pokojowych ONZ na wschodzie Ukrainy powinny być uzgodnione z tak zwanymi republikami ludowymi w Donbasie. Dialog tylko między Kijowem i Moskwą nie wystarczy - dodał.

Źródło: https:

Microsoft usuwa ze swojego sklepu aplikacje, które używają nazwy "Windows"

Dodano: 19.02.2018 13:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Porządki w Microsoft Store. Amerykański gigant zaczął usuwać z platformy aplikacje, które mają w nazwie słowo "Windows" - pisze portal Softpedia. Jak nietrudno się domyślić, firma chce w ten sposób uniknąć ewentualnych nieporozumień z użytkownikami najnowszych okienek. Dodanie tego członu sugeruje, że oprogramowanie zostało przygotowane przez twórców systemu.

Źródło: https:

Co mówią o kandydatach do Krajowej Rady Sądownictwa ich dokumenty

Dodano: 18.02.2018 21:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kandydatów na nowych sędziów Sądu Najwyższego ocenią i zaopiniują głównie sędziowie sądów rejonowych. Dodatkowo w nowej Krajowej Radzie Sądownictwa, której skład wybiorą wkrótce politycy, sędziowie powiązani z ministrem sprawiedliwości najprawdopodobniej będą mieli większość. Co więcej, nawet sam sposób zgłaszania i informowania o kandydatach budzi kontrowersje nie tylko w Sejmie, ale i wśród prezesów sądów. A co mówią o kandydatach ich dokumenty?

Tagi: TVN, Sejm, Doda
Źródło: https:

Netanjahu pokazał kawałek "irańskiego drona"

Dodano: 18.02.2018 14:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Iran stanowi największe zagrożenie dla świata - oświadczył premier Izraela. Benjamin Netanjahu zaprezentował w czasie swojego wystąpienia w Monachium przedmiot, który - jak wyjaśniał - jest elementem zniszczonego irańskiego drona. Jak dodał, Izrael w razie potrzeby gotowy jest do działania nie tylko przeciw wspieranym przez Teheran siłom na Bliskim Wschodzie, lecz także przeciw samemu Iranowi.

Źródło: https:

Światowy Kongres Żydów oczekuje przeprosin

Dodano: 18.02.2018 12:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder w specjalnym oświadczeniu potępił wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Jak dodał, domaga się odwołania tych słów i przeprosin ze strony polskiego rządu. Rząd - w odpowiedzi na krytykę - wystosował oświadczenie, w którym wyjaśniał, jak należy rozumieć słowa premiera Morawieckiego.

Źródło: https:

Ministrowie dostali premie. "Wszyscy w Polsce zarabiają za mało"

Dodano: 17.02.2018 18:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W "Babilonie" w TVN24 BiS dyskusja o wysokich nagrodach przyznanych ministrom i wiceministrom. Lena Kolarska-Bobińska (Platforma Obywatelska) przekonywała, że rząd koalicji PO-PSL nie przyznawał premii swoim ministrom. - Ależ przyznawał - zaoponowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Z kolei Ewa Kierzkowska (PSL) potwierdziła, że pracowała w Kancelarii Premiera i ani "ani złotóweczki nigdy nie dostała". A Anna Błaszczyk (Kukiz'15) stwierdziła, że "wszyscy wiedzą, że 10, 20 tysięcy (złotych) to nie są duże pieniądze, patrząc na Europę". Dodała, że w Wielkiej Brytanii taką pensję ma osoba pracująca na zmywaku.

D-Link DIR-882 – jeden router w dwóch odsłonach

Dodano: 17.02.2018 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

D-Link DIR-882 ma wszystko to, co powinien mieć nowoczesny router. Nasze oczekiwania dodatkowo rozpaliła możliwość instalacji oprogramowania DD-WRT. Byliśmy ciekawi tego, jak alternatywny firmware wpłynie na działanie urządzenia, w tym jego osiągi. Czy oczekiwania zostały spełnione? Jak zakończył się pojedynek oprogramowania firmowego z DD-WRT? Zapraszamy do lektury.

Źródło: https:

Pjongczang: Trzecie olimpijskie złoto Stocha! Za nim na podium Wellinger i Johansson

Dodano: 17.02.2018 16:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. O jego triumfie na dużym obiekcie zdecydowały głównie świetne noty za styl i punkty dodane za niesprzyjające warunki. Obok niego na podium stanęli Niemiec Andreas Wellinger i Norweg Robert Johansson.

Źródło: www.rmf24.pl

"Bardzo dobrze, że pan minister Brudziński jeszcze dodatkowo chce uciąć łeb tej hydrze"

Dodano: 17.02.2018 13:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef MSWiA chce powołania specjalnego, międzyresortowego zespołu do walki między innymi z faszyzmem i nienawiścią na tle rasowym czy wyznaniowym. Joachim Brudziński zwrócił się już w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: https:

"Polska może obawiać się tej umowy". Szykuje się wielkie porozumienie w sprawie handlu

Dodano: 17.02.2018 12:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Negocjowane między Komisją Europejską a krajami Ameryki Południowej (Mercosur) porozumienie w sprawie handlu może negatywnie wpłynąć na unijne rolnictwo, jak również na branżę spożywczą - uważa dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner. Jak dodaje, Polska może obawiać się tej umowy ze względu na ryzyko załamania cen niektórych towarów.

Źródło: tvn24bis.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone