sobota, 17 marca 2018 r.  Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Wiadomości z tagiem Doda  RSS
Jaki: Nie żałuję, że przygotowałem projekt zmian w ustawie o IPN

Dodano: 16.03.2018 22:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Absolutnie nie żałuję, że przygotowałem projekt zmian w noweli ustawy o IPN; Polska musi bronić swojego dobrego imienia, musi mieć też dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi" - powiedział wiceszef MS Patryk Jaki. "Wcale nie uważam, że to są rzeczy, których nie da się połączyć" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

"Mogli pójść na całość i wybrać Kaczyńskiego, żeby zwołał posiedzenie KRS"

Dodano: 16.03.2018 20:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Co ma Trybunał Konstytucyjny wspólnego z KRS-em? Tyle, ile partia PiS - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz, komentując projekt nowelizacji ustawy o KRS. Zapowiadana zmiana w prawie przewiduje, że pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady zwoła prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Dlaczego nie prezes partii? Uważam, że tu już mogli pójść na całość - dodał.

Kuźniar: Rosja to państwo quasi-faszystowskie. O wyborach nie może być mowy

Dodano: 16.03.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Myślę, że Putin będzie rządził dotąd, dopóki będzie wystarczająco sprawny, żeby podejmować decyzje i kontrolować całą grupę trzymającą władzę w Rosji" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Roman Kuźniar – politolog, dyplomata, były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Trudno mówić o wyborach - to jest jednak państwo quasi-faszystowskie. O wyborach nie może być mowy, dlatego że opozycja polityczna nie ma żadnych szans realnego zaistnienia" - dodał. Pytany o...

Źródło: www.rmf24.pl

Gersdorf pisze, Ziobro odpowiada: ufam, że będzie wykonywać swoje obowiązki

Dodano: 16.03.2018 16:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie oczekuję, aby prezes Gersdorf zgadzała się ze wszystkimi rozwiązaniami prawnymi przegłosowanymi przez Sejm i podpisanymi przez prezydenta - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując w piątek list napisany przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego. Jak dodał, ma nadzieję, iż "będzie [ona] wykonywać swoje obowiązki" w sprawie zwołania pierwszego posiedzenia nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: https:

Jak PO chciała przez Orbana odzyskać wrak od Putina

Dodano: 16.03.2018 9:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej dziękuje Premierowi Węgier Victorowi Orbanowi za poparcie kandydatury Donalda Tuska podczas głosowania na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej" - taki akapit do senackiej uchwały o współpracy Polski i Węgier w Unii Europejskiej chciał dodać Jerzy Fedorowicz z PO. Z kolei Bogdan Borusewicz chciał apelować, by Orban "zważywszy na dobre stosunki z Władimirem Putinem" pomógł sprowadzić do Polski wrak Tupolewa ze Smoleńska.

Źródło: www.rp.pl

Agony - wymagania sprzętowe polskiego horroru

Dodano: 15.03.2018 22:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kolejnych opóźnień nie będzie. Polskie studio Madmind ujawniło wymagania sprzętowe gry Agony, która trafi na rynek pod koniec tego miesiąca. Potwierdzono przy okazji, że nie będzie już żadnych dodatkowych opóźnień, na które mocno narzekali gracze – w końcu tytuł miał trafić na rynek jeszcze w ubiegłym roku.

Źródło: https:

Intel ujawnia szczegóły sprzętowych poprawek CPU dla luk Meltdown i Spectre

Dodano: 15.03.2018 18:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nowe wieści z obozu niebieskich. Na oficjalnej stronie Intela pojawił się nowy wpis na temat planów firmy dotyczących dalszej walki z lukami Spectre i Meltdown. Dowiedzieliśmy się m.in., jak rozwiązana zostanie kwestia dodania sprzętowej łatki do nowych układów firmy z Santa Clara, które trafią na rynek w drugiej połowie tego roku.

Źródło: https:

Grafen zrobi z ciebie... brunetkę

Dodano: 15.03.2018 18:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Grafen znalazł sobie nowe praktyczne zastosowanie - jako czynnik barwiący włosy, nietoksyczny i antystatyczny. Do jego zalet przekonują na łamach nowego czasopisma "Chem" naukowcy z Northwestern University. Wyniki ich badań pokazują, że grafen nie niszczy włosów, utrzymuje się na nich przez długi czas i dobrze znosi wielokrotne mycie głowy. Dodatkowo można wykorzystać jego przewodzące prąd właściwości do... podłączenia urządzeń mobilnych. Nie precyzują jednak, czy chodzi im o antenę, czy może nowatorski sposób zasilania.

Źródło: www.rmf24.pl

Soloch: Bojkot mundialu w Rosji? Będziemy tę sprawę konsultować z sojusznikami

Dodano: 15.03.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


„Jesteśmy gotowi na spotkanie, jeśli do niego dojdzie” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, pytany o możliwą wizytę Angeli Merkel w Polsce, do której miałoby dojść już w poniedziałek. „Jeżeli do tej wizyty dojdzie, pan prezydent będzie się chciał spotkać z panią kanclerz” - dodał. Zastrzegł jednak, że wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia wizyty. Soloch, pytany przez Marcina Zaborskiego o odwołany kilkanaście miesięcy temu szczyt Trójkąta Weimarskiego, powiedział: „Temat Trójkąta nie...

Źródło: www.rmf24.pl

Bieg Europejski z dodatkową pulą 250 pakietów startowych

Dodano: 15.03.2018 16:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Duże zainteresowanie biegaczy startem w XVI Biegu Europejskim „Teraz Francja!” sprawiło, że organizatorzy po raz pierwszy w historii imprezy zdecydowali się zwiększyć limit uczestników z 1 500 do 1 750 osób.

Tagi: Francja, Doda
Źródło: www.sport1.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone