niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Dania  RSS
"Sytuacja jest zbyt poważna, żeby wszystko sprowadzać do żartów"

Dodano: 11.08.2018 20:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy

To jest bardzo dobry pomysł, niewinna akcyjka, która obnaża brak poczucia humoru władzy. Brak poczucia humoru, który u nich jest chorobliwy - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Fedorowicz - satyryk, aktor, działacz Solidarności. W ten sposób skomentował akcję nakładania na pomniki koszulek z napisem "Konstytucja".

"Człowiek nie ma prawa skazywać drugiego na cierpienie w imię wiary czy przekonań"

Dodano: 11.08.2018 19:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Belgii przeprowadzono eutanazję trzech osób nieletnich, w tym 9- i 11-letnich chłopców. Sprawę komentowały uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. Zuzanna Radzik z "Tygodnika Powszechnego" podkreśliła, że "zgadza się ze stanowiskiem swojego Kościoła, że życie chronimy do końca". Grażyna Piotrowska-Oliwa (prezes zarządu Virgin Mobile Polska) zaznaczyła, że jeśli mowa o chorobach nieodwracalnych, śmiertelnych, eutanazja powinna być jedną z dostępnych możliwości. Beata Stasińska (wydawca) oceniła, że "człowiek nie ma prawa skazywać drugiego człowieka na cierpienie w imię wiary czy przekonań", jednak zaznaczyła, że trzeba wprowadzać takie rozwiązania, które nie pozwolą na nadużycia. Publicystka Paulina Chrzszonowicz z OKO.press stwierdziła, że o ile jest zdania, że każdy powinien decydować o sobie i swoim życiu, to "czerwona lampka" zapala się jej w sytuacji, gdy słyszy o eutanazji dzieci. - To, co się liczy, to właśnie świadomość człowieka. Wydaje mi się, że to, co zrobili Belgowie, jest pewnym dowodem dojrzałości, żeby nie stawiać sztucznie granicy i nie skazywać ludzi, którzy świadomie są zdecydowani, żeby zakończyć swój byt - oceniła prof. Monika Płatek, prawniczka z Instytutu Prawa Karnego UW.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o pedofilię. Grozi mu 12 lat więzienia

Dodano: 11.08.2018 14:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

55-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące "doprowadzenia małoletniego poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej". Do czynów miało dochodzić w lipcu i sierpniu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: https:

Denuvo - oto jak wpływa na wydajność w grach

Dodano: 10.08.2018 3:54 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Antypiracka danina solidarnościowa. Każdy mechanizm DRM wprowadzany do gier budzi emocje i nierzadko spore kontrowersje. Oprócz różnych problemów natury czysto praktycznej, często omawiany jest ich wpływ na wydajność. Do tej pory najwięcej mówiło się, w tym ostatnim temacie, o Denuvo.

​Szef MSZ Jacek Czaputowicz dla "Der Standard": Komisja Europejska stosuje podwójną miarę

Dodano: 09.08.2018 22:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W wywiadzie dla piątkowego wydania austriackiego dziennika "Der Standard" polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zarzucił Komisji Europejskiej, że w sporze wokół reformy sądownictwa w Polsce posługuje się podwójną miarą.

Źródło: www.rmf24.pl

Dlaczego książę Harry tak dziękował makijażyście Meghan po ślubie?

Dodano: 08.08.2018 12:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Daniel Martin, który malował księżną, zdradził sekret.

Źródło: https:

28-latek z zarzutami po demonstracji. Prokurator: popychał i odpychał policjantów

Dodano: 07.08.2018 17:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prokuratura przedstawiła we wtorek 28-letniemu Michałowi M., uczestnikowi manifestacji sprzed Pałacu Prezydenckiego z końca lipca, zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów podczas demonstracji, stosowanie wobec nich przemocy i znieważenia podczas służby. Mężczyzna nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień - poinformowała Izabela Dołgań-Szymańska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: https:

Zadłużają się na potęgę i wciąż biorą kredyty

Dodano: 07.08.2018 17:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Aż 6,5 mld zł długów ma 630 tys. Polaków w wieku 25–35 lat. Do oddania mają średnio 10,3 tys. zł. Rekordzista zadłużony jest na ponad 6 mln zł – wynika z raportu KRD, który poznała „Rz".

Długoterminowy wynajem aut coraz popularniejszy

Dodano: 07.08.2018 12:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Aż o 15,5 proc. wzrósł w ciągu roku udział wynajmu długoterminowego w rynku sprzedaży nowych samochodów. Już 1/5 aut opuszczających salony i trafiających do firm jest finansowana w taki sposób – wynika z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Źródło: https:

Tyrowicz: Pokusa nadużycia

Dodano: 07.08.2018 1:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przetoczyła się dyskusja na temat stworzenia Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Powstanie on na bazie istniejącego od lat na marginesie Instytutu Badania Konsumpcji i Koniunktur. Jak donoszą twórcy koncepcji w mediach tradycyjnych i społecznościowych, celem nowej odsłony IBKK jest stworzenie „think tanku” na potrzeby państwa. Trudno polemizować ze słusznością samej idei: państwu niewątpliwie takowy by się przydał. Mimo to równie trudno jest mi przyklasnąć tak inicjatywie, jak i sposobowi realizacji. Dlaczego?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone