wtorek, 21 listopada 2017 r.  Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Wiadomości z tagiem Dania  RSS
Malec: Ekonomiści robią to z… modelami

Dodano: 04.08.2017 12:22 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Kiedyś baca wychodził na pole, sprawdzał, z której strony wieje, i na tej podstawie wyrokował, że następnego dnia będzie mróz. A dzisiaj? Dzisiaj baca ogląda prognozę pogody. Podobnie jest z prognozami ekonomicznymi. Kiedyś za najbardziej prawdopodobne przyjmowano szacunki bazujące na ekonometrycznej analizie danych historycznych, czyli na doświadczeniu. Dzisiaj gdy czytamy w gazetach: „Ekonomiści prognozują wzrost PKB” czy „Według badań przeprowadzonych przez X gospodarkę czeka Y”, nasuwa się nam pytanie – skąd wy to wszystko wiecie?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

KRD: Coraz mniej firm ogłasza upadłość

Dodano: 04.08.2017 12:22 | 56 odsłon | 0 komentarzy

Od lipca 2016 r. do końca czerwca 2017 r. w Polsce ogłoszono upadłość ponad 560 firm - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Liczba upadających firm w Polsce maleje - powiedział PAP prezes KRD Adam Łącki.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Dwa biliony oszczędności w zasięgu ręki

Dodano: 04.08.2017 12:22 | 52 odsłon | 0 komentarzy

Bardzo dobra koniunktura może sprawić, że odkładać będziemy więcej niż dotychczas. Zasoby finansowe polskich gospodarstw domowych wynosiły w końcu marca tego roku 1,93 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

"Szpital stwierdził, że sobie wmawiam te wszystkie rzeczy". Tajemnice boreliozy

Dodano: 04.08.2017 8:28 | 21 odsłon | 0 komentarzy

- W każdym tygodniu odbieram kilka telefonów: ratuj, co robić, jak się zbadać, gdzie wysłać kleszcza - opowiada Katarzyna Jelińska. Sama długo czekała, zanim dostała właściwą diagnozę. Dziś jest zdania, że to właśnie chorzy okazują się w Polsce największymi ekspertami od boreliozy. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Źródło: www.tvn24.pl

UE zrobiła pierwszy krok w kierunku transgranicznej telewizji

Dodano: 02.08.2017 11:52 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Szybki rozwój technologii cyfrowych sprawił, że organy unijne doprowadziły do uzgodnienia tzw. portability, czyli możliwości oglądania wykupionego programu za granicą. Jest to jednak tylko mały krok ku harmonizacji rynku treści audiowizualnych i cyfrowych. Ogromnym wyzwaniem jest chociażby uzgodnienie wspólnego europejskiego prawa autorskiego w sytuacji, kiedy wielcy gracze rynkowi korzystają na sprzedaży krajowych licencji.

Tagi: Audi, MON, Dania
Źródło: feedproxy.google.com

Producentom aut grożą pozwy zbiorowe

Dodano: 31.07.2017 7:29 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Premier Bawarii Horst Seehofer w wywiadzie dla telewizji ZDF w niedzielę nie wykluczył umożliwienia składania, tak jak w USA, pozwów zbiorowych przeciwko producentom samochodów podejrzanych o manipulowanie pomiarami poziomu tlenków azotu w spalinach.

Tagi: USA, Premier, ZDF, Dania
Źródło: www.rp.pl

Psy mogą być niezwykle przyjazne dzięki szczególnej wadzie genetycznej

Dodano: 22.07.2017 21:10 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Lizanie po twarzy, entuzjastyczne powitania, ogromna empatia i gigantyczne zaufanie – właśnie za to kochamy psy. Skąd jednak bierze się ich niezwykle przyjazne nastawienie, którego nie widać u wilków? Najnowsze badania pokazuje, że jedno z jego źródeł może być bardzo  zaskakujące. Badacze z Oregon State University i Princeton University wykryli w genomie psów zmiany, [...]

Źródło: https:

Rządząca koalicja chce obalić swojego premiera

Dodano: 18.06.2017 19:47 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Rządząca w Rumunii lewicowa koalicja zwołała na niedzielę posiedzenie parlamentu w Bukareszcie, by złożyć wniosek o wotum nieufności wobec rządzącego z jej ramienia gabinetu premiera Sorina Grindeanu. Szef rządu mimo utraty poparcia partii odmówił podania się do dymisji.

Źródło: www.tvn24.pl

"Jeśli będziemy tak postępować, mieszkańcy Afryki wybiorą się do nas"

Dodano: 18.06.2017 15:44 | 26 odsłon | 0 komentarzy

- Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza (względem poziomu z czasów przedprzemysłowych - przyp. red.), to w przyszłości na północ może wyemigrować nawet 100 milionów osób - powiedział minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller w wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety "Bild".

Źródło: www.tvn24.pl

Informacje, które ułatwią ci podjęcie decyzji. Co chcemy wiedzieć o przyszłych pracodawcach

Dodano: 18.06.2017 13:47 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Serwisy internetowe z opiniami o pracodawcach, rekomendacje znajomych i fora dyskusyjne - to najpopularniejsze źródła, w których kandydaci poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy. Jak wynika z badania GoldenLine.pl, narastające problemy z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy sprawiają, że firmy coraz częściej stawiają na transparentność i dzielenie się z potencjalnymi pracownikami informacjami o warunkach zatrudnienia.

Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone