środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Czarnobyl  RSS
Pożar wśród rakiet i głowic termojądrowych. Rosjanie przyznają, że było blisko katastrofy

Dodano: 26.02.2018 18:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Po niemal siedmiu latach od wypadku na pokładzie atomowego okrętu podwodnego Jekaterynburg rosyjski minister obrony przyznał, że było blisko od trudnej do wyobrażenia katastrofy. Siergiej Szojgu potwierdził w wywiadzie, że kiedy na pokładzie zacumowanej w stoczni jednostki wybuchł pożar, były na niej rakiety balistyczne i torpedy. Wcześniej nieoficjalne informacje na ten temat podawały rosyjskie media, pisząc, że było "blisko katastrofy niewidzianej od czasu Czarnobyla".

Źródło: https:

Spotkanie ze stadem koni Przewalskiego pod Czarnobylem. "Stały i patrzyły"

Dodano: 18.02.2018 9:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Stado koni Przewalskiego, zwierząt uznawanych za wymarłe na wolności, zaobserwowała grupa Polaków w strefie zamkniętej wokół Czarnobyla. - Jechaliśmy do Prypeci, gdy nagle je zauważyliśmy. Zatrzymaliśmy się, przypatrywały nam się chwilę, a my im, po czym odeszły w pole - mówi Krystian Machnik.

Źródło: https:

31 lat po katastrofie. "Wielu ludzi określa politykę władz jako 'polityczny Czarnobyl'"

Dodano: 27.04.2017 8:04 | 25 odsłon | 0 komentarzy

W hołdzie pamięci ofiarom katastrofy czarnobylskiej w Mińsku odbył się w środę Czarnobylski Szlak - marsz opozycji przypadający w 31. rocznicę awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu. W pochodzie wzięło udział około 300 osób. Nie ma informacji o zatrzymaniach.

Źródło: www.tvn24.pl

"Możemy do was przyjść albo przyjechać na traktorze"

Dodano: 26.04.2017 14:42 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który w środę spotkał się w Czarnobylu z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką, wyraził przekonanie, że granica między obu krajami zawsze będzie "granicą pokoju" i nikomu nie uda się wciągnąć Mińska w wojnę z Kijowem.

Źródło: www.tvn24.pl

Oto grobowiec Czarnobyla. Zobacz niezwykły model 3D

Dodano: 26.04.2017 12:14 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Dokładnie 31 lat temu w elektrowni atomowej Czarnobylu doszło do wybuchu czwartego reaktora siłowni, co doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. Według niektórych badań, w wyniku katastrofy około 600 tysięcy ludzi na całym świecie narażonych zostało na podwyższoną dawkę promieniowania, równoważną dwóm zdjęciom rentgenowskim. Liczbę zgonów z powodu nowotworów, jakie rozwinęły się u osób silnie napromieniowanych, oszacowano na około 4 tysiące. W listopadzie ubiegłego roku nad zniszczony przez wybuch reaktor nr 4 nasunięto nową osłonę w postaci stalowej arki, która pokryła stary sarkofag, chroniący to niebezpieczne miejsce przez 30 lat.

Źródło: tvn24bis.pl

Ta konstrukcja ma uchronić nas przed promieniowaniem. Mija 31 lat od katastrofy w Czarnobylu

Dodano: 26.04.2017 12:01 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W środę mija 31 lat od katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W jednym z bloków energetycznych doszło wówczas do eksplozji, a uwolniony przy wybuchu materiał radioaktywny doprowadził do skażenia znacznej części środkowej, wschodniej i północnej Europy. Teraz przed promieniowaniem z reaktora numer 4 chroni nowy sarkofag. To stalowa kopuła o trzech ścianach, która wygląda jak olbrzymi, przekrojony walec. Jest to największa i najwyższa na świecie budowla o takim kształcie. Trwałość sarkofagu szacuje się na 100 lat. Oto jak powstawał. Materiał programu "24 Godziny".

Źródło: tvn24bis.pl

TVN Turbo wiosną wraca do Czarnobyla

Dodano: 26.01.2017 17:18 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Jacek Podemski wraz z ekipą TVN Turbo wiosną 2017 roku powraca do Czarnobyla. Widzowie będą świadkami nowego etapu w historii tego miejsca.

Źródło: feedproxy.google.com

Nowa arka lepiej chroni przed Czarnobylem. Ma wytrzymać kolejne sto lat

Dodano: 06.01.2017 12:08 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Poziom promieniowania w strefie elektrowni atomowej w Czarnobylu spadł o połowę po nasunięciu nowej osłony na zniszczony reaktor – poinformowała służba prasowa CzAES. Metalowa konstrukcja - zwana arką - została zainstalowana pod koniec listopada zeszłego roku. Nowe zabezpieczenie ma być eksploatowane przez następnych sto lat.

Źródło: www.tvn24.pl

Kalita: Nie chcę być legalnym ćpunem

Dodano: 29.10.2016 9:41 | 34 odsłon | 0 komentarzy

Wszystko w naszym kraju w pewien sposób jest klasyfikowane jako "czarno-białe", zideologizowane. Wszędzie jest jakieś niepotrzebne napięcie - mówił były rzecznik SLD Tomasz Kalita na temat emocji, które towarzyszą zabiegom o legalizację leczniczej marihuany.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone