wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Czarno na białym  RSS
"To nie ja wybrałam, że chcę schodzić bez Tomka"

Dodano: 09.02.2018 14:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Decyzja o schodzeniu bez Tomka to nie była decyzja, którą podjęłam sama. Powiedziałam o tym Tomkowi: "Słuchaj, Tomek, jesteśmy na 7200 metrach - helikoptery mogą tu przylecieć, mam taką informację na swoim telefonie, ale żeby ciebie uratować, ja muszę zejść". Ta decyzja została mi narzucona. To nie ja wybrałam, że chcę schodzić bez Tomka - powiedziała francuska himalaistka Elisabeth Revol w rozmowie z dziennikarką TVN24 Darią Górką. Cały reportaż w "Czarno na białym" w poniedziałek, o godz. 20.30 w TVN24.

Źródło: https:

"Nierozwiązana sprawa" wampira z Zagłębia

Dodano: 26.01.2018 22:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

To była największa kryminalna sprawa w historii Polski. Zdzisław Marchwicki został skazany na śmierć za brutalne zamordowanie czternastu młodych kobiet na terenie Śląska i Zagłębia. Wyrok wykonano. Rodziny ofiar wciąż nie mogą otrząsnąć się po tragedii. - Tego się nie da wymazać - mówią. Jednak przypadek Marchwickiego nadal budzi wątpliwości. Po ogłoszeniu wyroku, PRL- owskie władze mogły ogłosić sukces ale dziennikarze obecni na sali procesu zadawali sobie jedno pytanie: czy Marchwicki rzeczywiście był mordercą. - Najdziwniejsza i najgłośniejsza sprawa o tak zwanego seryjnego zabójcę w Polsce jest nierozwiązana - uważa jeden z nich. Z kolei autor książki o wampirze z Zagłębia, Przemysław Semczuk twierdzi, że "to nie Marchwicki mordował kobiety". ("Czarno na Białym")

"Jakby człowiek trafił na Grenlandię". Co o zimie stulecia mówią ci, którzy ją przeżyli

Dodano: 20.01.2018 15:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zima stulecia - mróz sięgający kilkudziesięciu stopni, kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Tak wyglądał krajobraz niespełna czterdzieści lat temu. Zobacz materiał "Czarno na Białym".

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Oddychamy smogiem. Jesteśmy "narażeni, jak na mordercę"

Dodano: 18.01.2018 7:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Smog jest w Polsce dużym problemem. Bardzo źle wpływa na ludzi starszych i chorych. Jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci. Wpływa na rozwój płodu i dzieci oraz na ich zdrowie. Materiał Magdaleny Raczkowskiej-Kazek pochodzi z programu "Czarno na Białym".

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

"Przeszczepiamy wierzchołek góry lodowej"

Dodano: 14.06.2017 7:31 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Dzięki zabiegom przeszczepienia organów szansę na dłuższe życie otrzymało w tym roku w Polsce sześćset osób. Wciąż czeka na nią jednak ponad 1700 pacjentów. Statystyki są nieubłagane - większość jej nie dostanie. Materiał "Czarno na białym".

Źródło: www.tvn24.pl

"Chciałbym, żeby poszukiwania bohaterów nie były sprawą polityczną"

Dodano: 03.06.2017 12:01 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Ofiary stalinowskich zbrodni, które były anonimowo i potajemnie chowane na tak zwanej Łączce, czyli części Cmentarza Powązkowskiego. To właśnie tam prowadzone są poszukiwania ich szczątków, i przywracane są im imiona i nazwiska. Profesor Krzysztof Szwagrzyk opowiedział nie tylko o hołdzie oddawanym Żołnierzom Wyklętym, ale i politycznych próbach wykorzystywania ich legendy. Po raz pierwszy zdradził też marzenie związane z trwającymi właśnie pracami. Materiał programu "Czarno na białym".

Źródło: www.tvn24.pl

Sędzia kontra minister sprawiedliwości. "Domagam się ochrony moich dóbr osobistych"

Dodano: 02.06.2017 7:40 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Sędzia z kilkunastoletnim stażem pozwała ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Twierdzi, że ten naruszył jej dobra osobiste w komunikacie ministerstwa o cofnięciu jej delegacji do sądu wyższej instancji. Materiał "Czarno na białym".

Źródło: www.tvn24.pl

"Ułaskawmy całe społeczeństwo na 10 lat, wymiar sprawiedliwości będzie miał spokój"

Dodano: 01.06.2017 22:19 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Andrzej Duda, który półtora roku temu, jak to ujął, "uwolnił" sądy od sprawy Mariusza Kamińskiego, ułaskawiając go, teraz w swoisty sposób uwalnia też sam siebie z uznania uchwały Sądu Najwyższego. Sąd orzekł, że prezydent nie mógł ułaskawić osoby nie uznanej jeszcze prawomocnie za winną. Warto w tej sprawie zwrócić uwagę na często powtarzany przez prezydenckich ministrów zwrot "w naszym przekonaniu". Materiał programu "Czarno na Białym".

Źródło: www.tvn24.pl

"Jesteśmy tu, by odstraszać". Życie amerykańskich żołnierzy na Mazurach

Dodano: 30.05.2017 5:35 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Sielskie Mazury z wystrzałami armat w tle. Jeden batalion NATO zmienił krajobraz i życie ludzi w Orzyszu. To miasto nazwane kiedyś wojskową stolicą Polski, może stać się nią znowu, bo właśnie wprowadza się tam na stałe kilkuset amerykańskich żołnierzy. To dopiero początki i dla tej stałej bazy wojskowej trzeba stworzyć też solidną bazę do życia - a to wyzwanie zarówno dla armii, jaki i dla mieszkańców. Jak wygląda to sąsiedztwo? Materiał "Czarno na białym".

Źródło: www.tvn24.pl

"Nie mieliśmy amunicji, więc wydawaliśmy odgłosy strzałów: jeb, jeb, jeb"

Dodano: 30.05.2017 5:15 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Wojska Obrony Terytorialnej, które tworzy minister obrony Antoni Macierewicz mają - jego zdaniem - wzmocnić nasze bezpieczeństwo. Pierwsi żołnierze właśnie złożyli przysięgę i są pełni zapału. Ale czy po zaledwie szesnastodniowym szkoleniu, w razie konieczności będą w stanie skutecznie bronić kraju? Jeden z kursantów opowiedział reporterowi "Czarno na białym", jak wyglądają kursy przygotowawcze dla ochotników.

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone