środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Czarno na białym  RSS
"Talon na balon". Rząd chwali się, ile dał niepełnosprawnym. Jak jest naprawdę?

Dodano: 19.06.2018 11:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości po proteście zwiększył budżety rodzin osób niepełnosprawnych o 50 procent, do trzech tysięcy złotych. Reporter "Czarno na Białym" sprawdzał oficjalne wyliczenia i to, jak ułatwienia dla niepełnosprawnych wyglądają w praktyce.

Źródło: https:

Ksiądz, który podąża drogą papieża Franciszka

Dodano: 31.05.2018 12:51 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ksiądz Edmund Jaworski jest proboszczem podpoznańskiej wsi Gułtowy. Stara się podążać drogą wskazaną przez papieża Franciszka. Reporter "Czarno na białym" porozmawiał z duchownym o kluczowych w nauczaniu papieża kwestiach - o ubóstwie wśród księży, komunii dla rozwodników czy przyjmowaniu uchodźców. Jedak o samym proboszczu więcej mówią reakcje parafian na wieść o tym, że będzie musiał ich opuścić.

Źródło: https:

Pan Radek marzy o pracy pod dachem. Widzowie TVN24 pospieszyli z ofertami pomocy

Dodano: 25.05.2018 19:52 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek w "Czarno na białym" pokazaliśmy historię 47-letniego pana Radka - niepełnosprawnego, który już od dziesięciu lat dorabia do renty rozdając ulotki na warszawskich ulicach. Jego największym marzeniem jest praca w cieple, pod dachem. Widzowie od razu zaoferowali pomoc. Radek jest za nią bardzo wdzięczny, ale mówi wprost: - Nie chcę pieniędzy, chcę pracy.

Źródło: https:

Wnioski z raportu biegłych o katastrofie smoleńskiej. Podsumowuje reporter "Czarno na Białym"

Dodano: 12.04.2018 21:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Osiem lat po katastrofie smoleńskiej Antoni Macierewicz i jego eksperci publikują tak zwany raport techniczny o przyczynach rozbicia się prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Mówią o materiałach wybuchowych i eksplozjach. To brzmi znacznie bardziej efektownie niż to, co do tej pory na temat przyczyn katastrofy Tu-154M zgromadziła polska prokuratura. Reporter "Czarno na białym" Piotr Świerczek podsumowuje wnioski z opinii, jaką biegli przygotowali dla prokuratury.

Jakie są wnioski z raportu biegłych w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dzisiaj w "Czarno na Białym"

Dodano: 12.04.2018 16:39 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma już mowy o zamachu, ale wybuchy zostały. To one, według przedstawionego w środę przez Antoniego Macierewicza tak zwanego raportu technicznego, miały doprowadzić do katastrofy pod Smoleńskiem. O wybuchach nie wspomina za to opinia biegłych, przygotowana dla prokuratury, która prowadzi w tej sprawie śledztwo. Co z niej wynika? O tym dziś w reportażu Piotra Świerczka w "Czarno na Białym" o 20.30 w TVN24.

Źródło: https:

"Jestem lekarzem od życia, nie od śmierci". Doktor Judym z Podlasia

Dodano: 02.04.2018 16:41 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Doktor Paweł Grabowski stworzył wiejskie hospicjum domowe po tym, jak sam przeżył śmierć. Lekarz wielu specjalności, m.in. chirurg, zrezygnował z kariery w Warszawie i przeniósł się na Podlasie. Bez kontraktu z NFZ stworzył zespół, który każdego dnia jeździ od wsi do wsi z pomocą dla umierających. ["Czarno na białym"]

Źródło: https:

Krajewski: Dysponuję notatką ABW dot. korupcji w gdańskim sądownictwie

Dodano: 13.03.2018 22:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Dysponuję odtajnioną notatką z września 2012 r., pozyskaną w ramach czynności operacyjnych ABW, która dotyczy informacji na temat korupcji w gdańskim sądownictwie - powiedział w TVP Info wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold Jarosław Krajewski (PiS). Podkreślił, że w notatce "czarno na białym" podanych jest szereg informacji, które powinny być zweryfikowane przez ABW lub CBA.

Źródło: www.rmf24.pl

"Będę starał się być jak najlepszym ojcem". Cudem ocalał w wybuchu kamienicy, jego żona zginęła

Dodano: 13.03.2018 11:25 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej wiadomo o tym, co wydarzyło się przed tygodniem w kamienicy na poznańskim Dębcu, gdzie pięć osób zginęło, a 21 zostało rannych. Mężczyzna, do którego dotarli reporterzy "Czarno na białym", stał z żoną przed drzwiami mieszkania, w którym doszło do eksplozji. Ona zginęła na miejscu. Nie mieszkali w tej kamienicy. Przyszli, żeby wyprowadzić psy znajomej, która - jak się potem okazało - przed wybuchem została brutalnie zamordowana. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Źródło: https:

"Zamordowali mu żonę, czterech synów, najmłodszy nie miał ani dnia". Ofiary "Burego"

Dodano: 03.03.2018 9:03 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Hajnówka na Podlasiu od trzech lat jest miejscem starcia o prawdę historyczną na temat Romualda Rajsa "Burego". Dla jednych to bohater walki tzw. Żołnierzy Wyklętych, dla innych - morderca odpowiedzialny za śmierć cywilów. Kością niezgody pozostaje marsz narodowców, którzy ku czci "Burego" co roku przechodzą ulicami Hajnówki. Sprzeciwiają im się bliscy ofiar "Burego" i działacze Obywateli RP. Materiał "Czarno na białym".

Źródło: https:

"Ryczałem". Mieli zdobyć K2, musieli wrócić

Dodano: 24.02.2018 7:41 | 10 odsłon | 0 komentarzy

- Ryczałem. Wyjeżdżam (...) z najważniejszej wyprawy mojego życia, ale nie z własnej woli - opowiada himalaista Rafał Fronia, który brał udział w narodowej wyprawie na K2. Musiał wrócić do Polski, bo w czasie wspinaczki złamał rękę. Kilka dni przed nim w kraju wylądował Jarosław Botor. - Po takim powrocie człowiek cieszy się, że leci woda w kranie - przyznaje. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone