środa, 17 stycznia 2018 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Sektor farmaceutyczny inwestuje: będzie więcej nowych leków

Dodano: 19.12.2017 9:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Rozwoju stawia na rozwój przemysłu farmaceutycznego w Polsce. Chce zachęcać firmy z tego sektora do inwestycji w zakresie badania i rozwoju, a także produkcji nowych leków. Ma to pozwolić na lepszy dostęp Polaków do nowoczesnych terapii oraz zapewnić bezpieczeństwo lekowe kraju.

Źródło: www.rmf24.pl

Psy mogą być niezwykle przyjazne dzięki szczególnej wadzie genetycznej

Dodano: 22.07.2017 21:10 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Lizanie po twarzy, entuzjastyczne powitania, ogromna empatia i gigantyczne zaufanie – właśnie za to kochamy psy. Skąd jednak bierze się ich niezwykle przyjazne nastawienie, którego nie widać u wilków? Najnowsze badania pokazuje, że jedno z jego źródeł może być bardzo  zaskakujące. Badacze z Oregon State University i Princeton University wykryli w genomie psów zmiany, [...]

Źródło: https:

Naukowcy stworzyli plaster do szczepienia na grypę

Dodano: 28.06.2017 16:28 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Już wkrótce, przeciwko grypie będziemy mogli zaszczepić się sami - obiecują naukowcy z Atlanty. Zakończyli właśnie kolejny etap badań klinicznych specjalnych plastrów, które mają do tego służyć. Plastry wyposażono w matrycę mikroigiełek, które podczas przyklejania plastra wciska się w skórę. Igiełki po chwili rozpuszczają się, a plaster po kilku minutach można odkleić. Jak pisze dziś prestiżowe medyczne czasopismo "Lancet" metoda, uznawana przez badanych za znacznie bardziej komfortową od tradycyjnych igieł, daje szanse na to, że liczba osób...

Źródło: www.rmf24.pl

Londyn: Samochód wjechał w grupę ludzi przed meczetem. Nie żyje jedna osoba

Dodano: 19.06.2017 12:01 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, kiedy w nocy z niedzieli na poniedziałek samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie. Zajście jest badane przez siły bezpieczeństwa jako możliwy zamach terrorystyczny.

Źródło: www.rmf24.pl

Informacje, które ułatwią ci podjęcie decyzji. Co chcemy wiedzieć o przyszłych pracodawcach

Dodano: 18.06.2017 13:47 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Serwisy internetowe z opiniami o pracodawcach, rekomendacje znajomych i fora dyskusyjne - to najpopularniejsze źródła, w których kandydaci poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy. Jak wynika z badania GoldenLine.pl, narastające problemy z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy sprawiają, że firmy coraz częściej stawiają na transparentność i dzielenie się z potencjalnymi pracownikami informacjami o warunkach zatrudnienia.

Źródło: tvn24bis.pl

Macierewicz: Badania dot. katastrofy smoleńskiej potrwają przynajmniej rok

Dodano: 17.06.2017 21:02 | 33 odsłon | 0 komentarzy


"Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok" – powiedział w Spale minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. „Będą wymagać czasu i pieniędzy, ale muszą zostać dokonane, dla odzyskania honoru państwa polskiego” - podkreślił szef MON.

Źródło: www.rmf24.pl

Jowisz powstał w zawrotnym tempie i wyciął dziurę w Układzie Słonecznym – nowe badania o początkach gazowego olbrzyma

Dodano: 17.06.2017 20:59 | 75 odsłon | 0 komentarzy

Badanie pochodzenia Jowisza to trudne zadanie, bo nie mamy żadnych próbek pochodzących z tej planety. Nic dziwnego – z gazowego giganta nie odłupują się fragmenty, które mogłyby trafić na Ziemię w postaci meteorytów. Dlatego badania muszą się opierać na pośrednich dowodach. I tak właśnie postąpili naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory oraz Universität Münster. Przebadali [...]

Źródło: https:

"Smoleńsk: Potrzebne pieniądze i czas"

Dodano: 17.06.2017 20:02 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok – powiedział w sobotę w Spale minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. „Będą wymagać czasu i pieniędzy, ale muszą zostać dokonane, dla odzyskania honoru państwa polskiego” - podkreślił szef MON.

Śmiertelne potrącenie 6-latka. Badania wykazały, że dziecko było pijane

Dodano: 16.06.2017 12:01 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjscy ​śledczy w Moskwie rozpoczęli śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął sześcioletni chłopiec. Choć doszło do niego dwa miesiące temu, to dopiero teraz wyszła na jaw informacja, że dziecko w chwili zdarzenia było kompletnie pijane.

Źródło: www.rmf24.pl

Śmiertelne potrącenie 6-latka. Badania wykazały, że dziecko było pijane

Dodano: 16.06.2017 8:43 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjscy ​śledczy w Moskwie rozpoczęli śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął sześcioletni chłopiec. Choć doszło do niego dwa miesiące temu, to dopiero teraz wyszła na jaw informacja, że dziecko w chwili zdarzenia było kompletnie pijane.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone