wtorek, 21 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem Azja  RSS
Turecka powtórka z Azji Wschodniej. Państwo jest zagrożone gigantycznym kryzysem

Dodano: 14.08.2018 1:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Gospodarce grozi kryzys podobny do tego, jaki dotknął kraje azjatyckie pod koniec lat 90. Sytuacji nie polepsza konflikt dyplomatyczny z USA.

Tagi: USA, Azja, NFL
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Insurgency za darmo na Steamie

Dodano: 13.08.2018 23:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dobra okazja dla fanów strzelanek. Twórcy gry Insurgency postanowili zrobić niespodziankę użytkownikom platformy Steam i udostępnili swoją produkcję zupełnie za darmo. Deweloperzy chcą w ten sposób przypomnieć o zbliżającej się wielkimi krokami premierze Insurgency: Sandstorm, której rynkowy debiut planowany jest na drugą połowę września.

Źródło: https:

"Człowiek nie ma prawa skazywać drugiego na cierpienie w imię wiary czy przekonań"

Dodano: 11.08.2018 19:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Belgii przeprowadzono eutanazję trzech osób nieletnich, w tym 9- i 11-letnich chłopców. Sprawę komentowały uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. Zuzanna Radzik z "Tygodnika Powszechnego" podkreśliła, że "zgadza się ze stanowiskiem swojego Kościoła, że życie chronimy do końca". Grażyna Piotrowska-Oliwa (prezes zarządu Virgin Mobile Polska) zaznaczyła, że jeśli mowa o chorobach nieodwracalnych, śmiertelnych, eutanazja powinna być jedną z dostępnych możliwości. Beata Stasińska (wydawca) oceniła, że "człowiek nie ma prawa skazywać drugiego człowieka na cierpienie w imię wiary czy przekonań", jednak zaznaczyła, że trzeba wprowadzać takie rozwiązania, które nie pozwolą na nadużycia. Publicystka Paulina Chrzszonowicz z OKO.press stwierdziła, że o ile jest zdania, że każdy powinien decydować o sobie i swoim życiu, to "czerwona lampka" zapala się jej w sytuacji, gdy słyszy o eutanazji dzieci. - To, co się liczy, to właśnie świadomość człowieka. Wydaje mi się, że to, co zrobili Belgowie, jest pewnym dowodem dojrzałości, żeby nie stawiać sztucznie granicy i nie skazywać ludzi, którzy świadomie są zdecydowani, żeby zakończyć swój byt - oceniła prof. Monika Płatek, prawniczka z Instytutu Prawa Karnego UW.

MSZ: Abchazja i Osetia Płd. to integralne części Gruzji

Dodano: 06.08.2018 12:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"W świetle prawa międzynarodowego Abchazja i rejon Cchinwali/Osetii Południowej są integralną częścią Gruzji. Wyrażamy pełną solidarność z władzami w Tbilisi w odniesieniu do prowadzonej polityki nieuznawania separatystycznych reżymów tych regionów" - oświadczyło polskie ministerstwo spraw zagranicznych w przeddzień 10. rocznicy wojny Rosji z Gruzją.

Źródło: https:

1 sierpnia bądźmy razem

Dodano: 31.07.2018 17:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to nie jest dobra okazja do kolejnego odcinka polskich sporów.

Tagi: Azja
Źródło: www.rp.pl

Wyjątkowe, bo wyjątkowo długie, całkowite zaćmienie Księżyca w Waszych obiektywach!

Dodano: 27.07.2018 21:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W piątkowy wieczór na niebie zagościło niezwykłe zjawisko: wyjątkowo długie całkowite zaćmienie Księżyca! Faza całkowitego zaćmienia trwała blisko 103 minuty: zaledwie o 4 minuty krócej, niż to maksymalnie możliwe! Sytuacja tym bardziej wyjątkowa, że kolejna okazja do zobaczenia takiego widowiska nadarzy się dopiero w czerwcu 2123 roku. Zobaczcie zdjęcia Srebrnego Globu w fazie całkowitego i częściowego zaćmienia: m.in. przesłane nam przez naszych Słuchaczy i Internautów!

Źródło: www.rmf24.pl

To był niezwykły kosmiczny spektakl: Wyjątkowo długie całkowite zaćmienie Księżyca!

Dodano: 27.07.2018 20:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W piątkowy wieczór mogliśmy obserwować na niebie niezwykłe widowisko: wyjątkowo długie całkowite zaćmienie Księżyca! Kolejna okazja do zobaczenia takiego zjawiska nadarzy się dopiero w czerwcu 2123 roku. W naszym kraju niewidoczna była pierwsza faza zaćmienia, kiedy Księżyc wchodził w strefę półcienia - natomiast z chwilą wschodu Księżyca, około godziny 20:30, mogliśmy obserwować fazę drugą, w której Srebrny Glob zagłębiał się w stożek cienia całkowitego. Tuż po 21:30 rozpoczęła się natomiast faza zaćmienia całkowitego, która trwała blisko...

Tagi: NATO, Azja
Źródło: www.rmf24.pl

"Cieszy się cała Azja". Trump "bardzo zadowolony" z negocjacji z Pjongjangiem

Dodano: 23.07.2018 19:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent USA Donald Trump zapewnił w poniedziałek, że jest "bardzo zadowolony" ze stanu negocjacji z Koreą Północną. Zdementował tym samym pojawiające się od kilku dni informacje, jakoby denerwował się brakiem konkretnego porozumienia z Pjongjangiem.

Źródło: https:

Opozycja krytykuje prezydenta. "Okazja do klęski PiS"

Dodano: 20.07.2018 11:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Panie Prezydencie, zanim zacznie Pan majstrować przy konstytucji, musi Pan ją zrozumieć i szanować - piszą do Andrzeja Dudy politycy opozycji.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone