niedziela, 21 stycznia 2018 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Apteki  RSS
Spór o „aptekę dla aptekarza”. Piotrowska-Rutkowska: Ta nazwa jest myląca

Dodano: 17.05.2017 18:26 | 18 odsłon | 0 komentarzy


„To ustawa 'apteka dla pacjenta', a nie 'apteka dla aptekarza', bo apteka powinna być służebna wobec pacjenta. Nazwa 'apteka dla aptekarza' jest myląca. (…) Ta ustawa ma zapobiec koncentracji aptek, co mogłoby prowadzić do monopolizacji rynku farmaceutycznego. Jeżeli nic nie zmieni się w tej materii, to do 2020 roku apteki indywidualne przestaną istnieć” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Jak przekonywała, rozdrobnienie rynku jest dobrze odbierane przez pacjentów....

Tagi: MON, Apteki, RMF FM
Źródło: www.rmf24.pl

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i Marcin Piskorski gośćmi Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Dodano: 17.05.2017 14:53 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Naszych gości - Elżbietę Piotrowską-Rutkowskę, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, i Marcina Piskorskiego ze Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET - pytamy o podpisaną przez prezydenta ustawę o tzw. "aptece dla aptekarza". Według niej, nowe placówki farmaceutyczne nie będą mogły powstawać, jeśli liczba mieszkańców na jedną aptekę jest mniejsza od 3 tysięcy, gdy właściciel ma już ich już cztery lub - co wzbudza ogromne kontrowersje - właściciel nie jest z wykształcenia farmaceutą.

Źródło: www.rmf24.pl

Gowin: Ustawa o aptekach - skandaliczna

Dodano: 17.05.2017 6:59 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Nowelizacja prawa farmaceutycznego uderza w rzecz dla mnie świętą - we własność prywatną - powiedział minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Jestem rozczarowany, że prezydent jej nie zawetował.

Źródło: www.rp.pl

Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego

Dodano: 16.05.2017 11:07 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza". Przewiduje ona m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.

Źródło: www.rmf24.pl

Sukces protestu techników farmaceutycznych. Wywalczyli zachowanie części uprawnień

Dodano: 10.05.2017 12:30 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Zdrowia wycofuje się z niektórych zmian dotyczących techników farmaceutycznych. To efekt spotkania protestujących z szefem resortu. Chodzi o prawo techników do wydawania pacjentom w aptekach silnych leków, między innymi na ból gardła i głowy. Protestujący liczą teraz na to, że ministerstwo wycofa się także z planów związanych z wygaszaniem ich zawodu.

"Nie oddamy naszych uprawnień!". Protest techników farmacji w Warszawie

Dodano: 10.05.2017 12:01 | 19 odsłon | 0 komentarzy


"Czujemy się ignorowani" i "Nie oddamy naszych uprawnień" - takie hasła można było usłyszeć dziś przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie. O 10 rozpoczął się tam protest kilkuset techników farmaceutycznych z całej Polski. Godzinę później grupa ubrana w białe fartuchy ruszyła w kierunku Sejmu, gdzie manifestować będzie do 14. "Chcemy nadal prowadzić apteki i sprzedawać leki. Nie zgadzamy się na likwidację naszego zawodu" - mówią jednogłośnie technicy farmaceutyczni.

Źródło: www.rmf24.pl

Apteki tylko dla aptekarzy. "Ktoś na tym skorzysta, ale na pewno nie pacjenci"

Dodano: 26.04.2017 12:01 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Apteki tylko dla aptekarzy. Nowe prawo wprowadza liczne obostrzenie. Autorzy tego pomysłu tłumaczą, że to wszystko, by pacjentowi leczyło się lepiej. Tyle, że o leki może być de facto trudniej. Ustawa trafiła już do prezydenta. Materiał programu "Polska i Świat".

Źródło: tvn24bis.pl

Apteki tylko dla aptekarzy. "Szykuje się znaczy wzrost cen leków"

Dodano: 07.04.2017 16:10 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Sejm uchwalił nowelizację prawa farmaceutycznego, która przewiduje, że otwieranie nowych aptek zostanie zarezerwowane tylko dla farmaceutów. Nowela wprowadza także duże ograniczenia lokalizacyjne dla nowo tworzonych aptek. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił, że "w Polsce nie potrzeba więcej aptek". Związek Przedsiębiorców i Pracodawców alarmował, że tak "radykalna przebudowa sektora wpłynie na znaczny wzrost cen leków" i ich dostępność.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone