sobota, 26 maja 2018 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Antoni Macierewicz  RSS
Macierewicz krytykuje Czaputowicza. "To szokujące"

Dodano: 10.05.2018 21:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w cotygodniowym felietonie dla Radia Maryja odniósł się do podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy Just Act 447, dotyczącej restytucji mienia ofiar Holokaustu. - Polonia zbiera się, żeby ją zaskarżyć do Sądu Najwyższego, a polska dyplomacja mówi: "E tam, nie zwracajmy na nią uwagi, ona nie ma żadnego znaczenia”. To szokujące - ocenił.

Źródło: www.rp.pl

Nowe okręty podwodne dla armii zostaną kupione najwcześniej po 2022 roku

Dodano: 09.05.2018 17:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pilny zakup okrętów podwodnych nigdy nie był realny? Były szef MON, Antoni Macierewicz obiecywał, że decyzja w tej sprawie zapadnie do końca 2017 roku. Teraz resort obrony w odpowiedzi na interpelację poselską odpowiada, że decyzji cały czas nie ma, a nowe okręty podwodne mogą zostać kupione... najwcześniej za cztery lata.

Źródło: www.rmf24.pl

Macierewicz o sprawie pomnika w Jersey: Chcą niszczyć Polskę

Dodano: 08.05.2018 21:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- To jest bardzo brutalny atak na symbol, który jest niezwykle widoczny. To jest symbol, który pokazuje dramat Polski w II wojnie światowej i ludobójstwo, którego dokonali Rosjanie - mówił w TV Republika Antoni Macierewicz o sprawie pomnika katyńskiego w amerykańskim Jersey City, który burmistrz tej miejscowości Steven Fulop chce przenieść w inne miejsce, ponieważ w miejscu, w którym stoi pomnik, ma powstać park.

Źródło: www.rp.pl

​Warszawa przestała zabiegać, by nowe dowództwo NATO powstało w Polsce?

Dodano: 27.04.2018 20:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Warszawa praktycznie przestała zabiegać, by nowe dowództwo NATO powstało w Polsce - ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. W listopadzie 2017 roku ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz oraz szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zadeklarowali, że Polska gotowa jest gościć u siebie jedno z nowych dowództw NATO, które powstanie w wyniku reformy struktury dowodzenia Sojuszu przeprowadzanej w związku ze zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji.

Macierewicz: To Tusk i Putin zdecydowali o podziale wizyt

Dodano: 23.04.2018 18:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dopiero rozmowy między urzędnikami Donalda Tuska, a później samym Donaldem Tuskiem i panem premierem Putinem zdecydowały o podzieleniu wizyty na dwa osobne wydarzenia - mówił w Radiu Maryja były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Źródło: www.rp.pl

Macierewicz: Decyzję o rozdzieleniu wizyt podjął Tusk wspólnie z Putinem

Dodano: 23.04.2018 15:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Z dokumentów, które zostały zebrane w sprawie smoleńskiej, ewidentnie wynika, że decyzję o rozdzieleniu wizyt podjął osobiście Donald Tusk, wspólnie z Władimirem Putinem. Kwestionując to, Tusk mija się z prawdą - ocenił szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, odnosząc się do zeznań Donalda Tuska. Były premier zeznawał dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie byłego szefa jego kancelarii, w okresie sprawowania funkcji premiera, Tomasza Arabskiego. Odnosząc się do pytania o zakres kompetencji swoich urzędników w sprawie...

Źródło: www.rmf24.pl

Wnioski z raportu biegłych o katastrofie smoleńskiej. Podsumowuje reporter "Czarno na Białym"

Dodano: 12.04.2018 21:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Osiem lat po katastrofie smoleńskiej Antoni Macierewicz i jego eksperci publikują tak zwany raport techniczny o przyczynach rozbicia się prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Mówią o materiałach wybuchowych i eksplozjach. To brzmi znacznie bardziej efektownie niż to, co do tej pory na temat przyczyn katastrofy Tu-154M zgromadziła polska prokuratura. Reporter "Czarno na białym" Piotr Świerczek podsumowuje wnioski z opinii, jaką biegli przygotowali dla prokuratury.

Nie pokazali Macierewicza, był Amber Gold

Dodano: 11.04.2018 18:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy

TVP Info nie transmitował trwającej ponad godzinę prezentacji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej, pokazując w zamian posiedzenie komisji śledczej do spraw Amber Gold. Podczas środowej konferencji Antoni Macierewicz został również dokładnie wypytany przez dziennikarza tygodnika "Sieci" o podpisy złożone pod raportem. Dzień wcześniej publicysta sugerował, że nie wszyscy członkowie podkomisji zaakceptowali jej wnioski.

Źródło: https:

Arłukowicz: Macierewicz wysadza rząd Morawieckiego

Dodano: 11.04.2018 17:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Antoni Macierewicz wie, ze Jarosław Kaczyński go z rządu faktycznie nigdy nie wyrzuci - mówił w TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz. Były szef MON po zastąpieniu go na stanowisku ministra przez Mariusza Błaszczaka jest szefem powołanej w ramach MON podkomisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz: na temat zamachu się nie wypowiadałem

Dodano: 11.04.2018 15:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Antoni Macierewicz przedstawił w środę raport techniczny podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Z podsumowującej ten dokument prezentacji filmowej ma wynikać, że na katastrofę Tu-154M złożył się szereg świadomych działań: w obszarze remontu samolotu, przygotowania wizyty w Katyniu, a także świadome i fałszywe sprowadzenie samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów oraz awarie i eksplozje. Szef podkomisji smoleńskiej podkreślał też, że "nie wypowiadał się na temat zamachu".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone