czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Andrzej Rzepliński  RSS
"To mi przypomina zbrodnicze gwałty"

Dodano: 25.05.2017 22:01 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Byłem przekonany, że istnieje podstawowa zasada: z chwilą założenia kajdanek ten człowiek jest pod opieką państwa i prawa, a ty jesteś funkcjonariuszem publicznym i temu człowiekowi nie może stać się krzywda - mówił w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się tak do sprawy śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie policji.

Źródło: www.tvn24.pl

Prof. Andrzej Rzepliński: Nie trzeba nowej konstytucji

Dodano: 06.05.2017 8:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Prof. Andrzej Rzepliński apeluje do Polaków, by wzięli udział w sobotnim Marszu Wolności w Warszawie. Pytany przez Krzysztofa Ziemca o udział w imprezie, odpowiedział: "Jeszcze nie wiem". "To jest dla mnie pewien problem, bo jestem sędzią konstytucyjnym w stanie spoczynku" – powiedział prof. Rzepliński w RMF FM. O swoim wejściu w świat polityki prof. Rzepliński mówi: "Byłbym bardzo dobrym politykiem, ale mnie to nie ciągnęło". I dodaje, że to na uniwersytecie czuje się jak u siebie. "Ja poświęciłem - to górnolotnie brzmi - więcej niż ćwierć...

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Andrzej Rzepliński będzie Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Dodano: 05.05.2017 21:22 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM będzie prof. Andrzej Rzepliński. Byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego zapytamy o inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział referendum w sprawie zmian w ustawie zasadniczej. Sobota będzie też stała pod znakiem „Marszu Wolności” Platformy Obywatelskiej. Prof. Rzepliński zapraszał do udziału w wydarzeniu, narażając się na zarzuty o zaangażowanie polityczne ze strony PiS. Jednym z wątków będzie również ocena zmian w wymiarze sprawiedliwości autorstwa Zbigniewa Ziobry.

"Najbardziej boję się tego, że prezydent wpadł na ten pomysł tuż przed placem Zamkowym"

Dodano: 05.05.2017 19:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby się okazało, że to ma ręce i nogi i nie będzie pisanie pod jedną partię, to rozważałbym współpracę z prezydentem w sprawie nowego projektu konstytucji - powiedział w "Tak jest" prof. Andrzej Rzepliński. Jak jednak zastrzegł, na razie propozycja Andrzeja Dudy dotycząca referendum jest zbyt niejasna i mglista, by można było zająć w tej sprawie stanowisko.

Źródło: www.tvn24.pl

"To, co się dzieje wokół armii, zahacza już o zbrodnię stanu"

Dodano: 05.04.2017 21:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- To, co się dzieje wokół armii, wokół wybitnych polskich generałów, wykształconych także w wojennych uczelniach brytyjskich, amerykańskich, co się dzieje z tworzeniem korpusu obrony terytorialnej, co się dzieje wokół wycofywania Polski ze struktur NATO i tworzących się struktur wojskowych Unii Europejskiej, zahacza już o zbrodnię stanu - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński, sędzia w stanie spoczynku oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

"Ja należę do pierwszego sortu"

Dodano: 05.04.2017 20:28 | 16 odsłon | 0 komentarzy

- Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie różnych sortów, ale ja należę do pierwszego sortu, do najlepszego - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński, odnosząc się do zarzutu, że polscy sędziowie tworzą kastę. Skrytykował również projekt reformy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Kolejny etap zawłaszczenia państwa we wszystkich jego obszarach, zaboru państwa polskiego przez jedną partię, a w zasadzie jednego człowieka - ocenił.

Źródło: www.tvn24.pl

Rzepliński: Należę do pierwszego sortu

Dodano: 05.04.2017 19:47 | 18 odsłon | 0 komentarzy

- To kolejny etap zawłaszczenia i zaboru państwa przez jedną partię ze wszystkimi konsekwencjami dla polskiego systemu sądowniczego - tak były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński komentuje planowane przez rząd zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Źródło: www.rp.pl

"Oni by uchwalili lepszą konstytucję? Ci, którzy są wiarołomni?"

Dodano: 04.04.2017 15:50 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Niektórzy z posłów ósmej kadencji, niemal chwilę po złożeniu przysięgi na tę konstytucję, fałszywej przysięgi, wypowiadali się o niej w rynsztokowych słowach. Oni by uchwalili lepszą konstytucję? Ci, którzy są wiarołomni? - mówił w Piotrkowie Trybunalskim profesor Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreślił, obecną konstytucję "udało się nam mieć cudem".

Radny zabrał mikrofon przed przemówieniem Rzeplińskiego. "Jest pan tutaj persona non grata"

Dodano: 04.04.2017 14:53 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Najpierw poprzez głosowanie, a potem bardziej bezpośrednio - poprzez odebranie mikrofonu. Tak samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości walczyli o to, żeby prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, nie zabrał głosu podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Rzepliński odbierze nagrodę fundacji Kisiela

Dodano: 28.03.2017 0:22 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Prof. Andrzej Rzepliński, ks. Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński, twórcy gry "Wiedźmin" odbiorą we wtorek Nagrody Fundacji Kisielewskiego. Wyróżnienia będą przyznane po raz pierwszy, a rodzina Stefana Kisielewskiego i fundacja odcinają się w ten sposób od Nagród Kisiela, przyznawanych przez tygodnik "Wprost".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone