sobota, 24 marca 2018 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Andrzej Rzepliński  RSS
Prof. Andrzej Rzepliński gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Dodano: 23.03.2018 19:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Sobotnim gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM będzie prof. Andrzej Rzepliński. Byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego zapytamy o ruch Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ustaw o sądach powszechnych i TK. W tym ostatnim przypadku założono publikację zaległych wyroków sądu konstytucyjnego jeszcze z czasów, gdy nasz gość jemu przewodniczył. Jak przyjmuje taki krok partii rządzącej i czy daje to nadzieję na obniżenie emocji wokół reformy sądownictwa w naszym kraju?

"Ktoś musi odpowiedzieć za wojnę hybrydową przeciw wymiarowi sprawiedliwości"

Dodano: 23.03.2018 13:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- To jest krok w dobrym kierunku. Ale to nie jest tak, że jest krok w dobrym kierunku i nic się nie stało. Stało się bardzo dużo. Ktoś musi odpowiedzieć za wojnę hybrydową przeciw wymiarowi sprawiedliwości - ocenił prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Komentował w ten sposób złożone w czwartek projekty PiS w sprawie zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym, oraz projekt dotyczący orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: https:

Profesor Rzepliński: prezydent udawał, że się zastanawia. Nie wykorzystał 21 dni

Dodano: 07.02.2018 19:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent jako jedna z kluczowych instytucji w tworzeniu prawa w Polsce powinien wziąć udział w dyskusji nad projektem ustawy jeszcze w Sejmie. Był pasywny - powiedział w "Tak jest" w TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się w ten sposób do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Rzepliński o nowelizacji ustawy o IPN: Jest niekonstytucyjna. Prezydent powinien ją zawetować

Dodano: 02.02.2018 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Ta ustawa, która została uchwalona, przeszła przez jedną i drugą izbę parlamentu, jest niekonstytucyjna" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński pytany o nowelizację ustawy o IPN. "Na pewno nie pisali tego prawnicy, którzy zasługują na to miano" - ocenił. "Prezydent został wpędzony w kozi róg. Oczywiście, że powinien to zawetować - nie ma Trybunału Konstytucyjnego, więc nie ma gdzie jej wysłać" - zauważył gość Marcina Zaborskiego. "Premier mojego rządu fejkował, i to strasznie...

Źródło: www.rmf24.pl

Jak państwo powinno postępować z neonazistami?

Dodano: 22.01.2018 22:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i były prezes TK prof. Andrzej Rzepliński będą gośćmi Jacka Nizinkiewicza we wtorkowym programie #RZECZoPOLITYCE. Początek emisji - o godzinie 9.

"To mi przypomina zbrodnicze gwałty"

Dodano: 25.05.2017 22:01 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Byłem przekonany, że istnieje podstawowa zasada: z chwilą założenia kajdanek ten człowiek jest pod opieką państwa i prawa, a ty jesteś funkcjonariuszem publicznym i temu człowiekowi nie może stać się krzywda - mówił w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się tak do sprawy śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie policji.

Źródło: www.tvn24.pl

Prof. Andrzej Rzepliński: Nie trzeba nowej konstytucji

Dodano: 06.05.2017 8:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Prof. Andrzej Rzepliński apeluje do Polaków, by wzięli udział w sobotnim Marszu Wolności w Warszawie. Pytany przez Krzysztofa Ziemca o udział w imprezie, odpowiedział: "Jeszcze nie wiem". "To jest dla mnie pewien problem, bo jestem sędzią konstytucyjnym w stanie spoczynku" – powiedział prof. Rzepliński w RMF FM. O swoim wejściu w świat polityki prof. Rzepliński mówi: "Byłbym bardzo dobrym politykiem, ale mnie to nie ciągnęło". I dodaje, że to na uniwersytecie czuje się jak u siebie. "Ja poświęciłem - to górnolotnie brzmi - więcej niż ćwierć...

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Andrzej Rzepliński będzie Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Dodano: 05.05.2017 21:22 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM będzie prof. Andrzej Rzepliński. Byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego zapytamy o inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział referendum w sprawie zmian w ustawie zasadniczej. Sobota będzie też stała pod znakiem „Marszu Wolności” Platformy Obywatelskiej. Prof. Rzepliński zapraszał do udziału w wydarzeniu, narażając się na zarzuty o zaangażowanie polityczne ze strony PiS. Jednym z wątków będzie również ocena zmian w wymiarze sprawiedliwości autorstwa Zbigniewa Ziobry.

"Najbardziej boję się tego, że prezydent wpadł na ten pomysł tuż przed placem Zamkowym"

Dodano: 05.05.2017 19:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby się okazało, że to ma ręce i nogi i nie będzie pisanie pod jedną partię, to rozważałbym współpracę z prezydentem w sprawie nowego projektu konstytucji - powiedział w "Tak jest" prof. Andrzej Rzepliński. Jak jednak zastrzegł, na razie propozycja Andrzeja Dudy dotycząca referendum jest zbyt niejasna i mglista, by można było zająć w tej sprawie stanowisko.

Źródło: www.tvn24.pl

"To, co się dzieje wokół armii, zahacza już o zbrodnię stanu"

Dodano: 05.04.2017 21:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- To, co się dzieje wokół armii, wokół wybitnych polskich generałów, wykształconych także w wojennych uczelniach brytyjskich, amerykańskich, co się dzieje z tworzeniem korpusu obrony terytorialnej, co się dzieje wokół wycofywania Polski ze struktur NATO i tworzących się struktur wojskowych Unii Europejskiej, zahacza już o zbrodnię stanu - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński, sędzia w stanie spoczynku oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone