środa, 17 stycznia 2018 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Ameryka  RSS
Nintendo Switch najszybciej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych

Dodano: 05.01.2018 13:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Japończycy znowu mogą otwierać szampana. Do zalewu informacji o bardzo dobrych wynikach sprzedaży modelu Switch właśnie dołączyła kolejna, świetna wiadomość. Reggie Fils-Aime, szef Nintendo w Ameryce Północnej, ujawnił, że najnowszy sprzęt Wielkiego N został najszybciej sprzedającą się konsolą w całych Stanach Zjednoczonych.

Hyundai i Kia liczą na stopniową poprawę

Dodano: 03.01.2018 11:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Hyundai Motor i Kia Motors zakładają w tym roku wzrost sprzedaży o 4 proc. do 7,55 mln pojazdów, co świadczyłoby o lekkiej poprawie ich wyników handlowych na spadku z powodu braku SUV na rynku amerykańskim i napięć dyplomatycznych w stosunkach Korei z Chinami

Źródło: www.rp.pl

Stoltenberg: stosunki NATO z Rosją od zimnej wojny "nigdy nie były tak trudne"

Dodano: 04.08.2017 6:54 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Powinniśmy zaangażować się w dialog polityczny z Rosją, aby uniknąć nowego wzrostu napięcia i nowej zimnej wojny - oświadczył w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla amerykańskiej sieci telewizyjnej CNN.

Źródło: www.tvn24.pl

Amerykańskie sankcje uderzą Rosjan po kieszeni

Dodano: 03.08.2017 21:32 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska jest zadowolona, że w ostatecznym kształcie amerykańskiej ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji podniesiono próg, od którego projekt energetyczny z rosyjskim udziałem może zostać objęty sankcjami. Oznacza to, że ucierpieć może mniej europejskich firm. Tymczasem jak wynika z analizy agencji Reutera, nowe sankcje utrudnią Rosji zbudowanie dwóch gazociągów do Europy, ale nie powstrzymają tych projektów. Według niej Moskwa prawdopodobnie poniesie wyższe koszty ich ułożenia.

Źródło: tvn24bis.pl

Chcemy chronić klimat? Pozbadźmy się... psów i kotów

Dodano: 03.08.2017 17:35 | 64 odsłon | 0 komentarzy


Wytworzenie mięsa, niezbędnego do wykarmienia przez rok 163 milionów hodowanych w Stanach Zjednoczonych psów i kotów powoduje emisję do atmosfery 64 milionów ton dwutlenku węgla - policzyli amerykańscy naukowcy. To równowartość rocznej emisji... 13,6 miliona samochodów. W trosce o klimat coraz wieksza liczba Amerykanów zmniejsza spożycie mięsa. Opublikowane na łamach czasopisma "PLOS One" wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles sugerują, że powinni rozwazyć też... zmianę czworonożnych przyjaciół.

Informacyjno-satyryczyna "Federacja" w Nowa TV. Prowadzi Adam Feder

Dodano: 02.08.2017 13:10 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W sierpniu 2017 roku na antenie telewizji Nowa TV zadebiutuje program informacyjno - rozrywkowy "Federacja". Gospodarzem jest Adam Feder, którego materiały reporterskie wieńczą programy informacyjne stacji. "Federacja" inspirowany jest na amerykańskich formatach "night show".

Źródło: feedproxy.google.com

Makabryczny amerykański patent i poważne plany przeszczepu głowy

Dodano: 29.07.2017 21:22 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Amerykańskie biuro patentowe kryje w sobie wiele bardzo ciekawych wynalazków. Naszą uwagę zwrócić może wiele z nich, ale dziś przyglądamy się jednak wyjątkowo odważnemu projektowi urządzenia, które miało pomóc w utrzymaniu przy życiu… oddzielonej od ciała ludzkiej głowy. Grubo. To nie żadna ściema, ale autentyczne zgłoszenie patentowe, wypełnione w 1987 roku przez Cheta Fleminga (niestety [...]

Źródło: https:

VW ma zezwolenie na naprawę aut w USA

Dodano: 29.07.2017 14:08 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska EPA i kalifornijski organ ds. jakości powietrza CARB zezwoliły Volkswagenowi na naprawę 326 tys. diesli przekraczających normy emisji spalin.

Źródło: www.rp.pl

Rosja oskarża Amerykanów o "akt agresji i pomoc dla terrorystów"

Dodano: 19.06.2017 12:55 | 45 odsłon | 0 komentarzy

Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) oskarżyły syryjską armię rządową o bombardowanie w ostatnich dniach ich pozycji na południowy zachód od Ar-Rakki i zagroziły odwetem, jeśli ataki będą kontynuowane. Rosja postrzega zestrzelenie syryjskiego myśliwca przez amerykański samolot bojowy jako "akt agresji i pomoc dla terrorystów" - oświadczył z kolei rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow, cytowany przez agencję TASS.

Tagi: USA, Rosja, TVN, LOT, Ameryka
Źródło: www.tvn24.pl

Szukali go trzy dni, uznali za zaginionego. Znalazł się cały i zdrowy na okręcie

Dodano: 19.06.2017 11:54 | 40 odsłon | 0 komentarzy

Bardzo zaskakująco zakończyła się historia zaginięcia amerykańskiego marynarza Petera Mimsa. 8 czerwca mężczyzna zniknął z pokładu krążownika rakietowego USS Shiloh. Przez trzy dni bezskutecznie szukały go liczne okręty i samoloty, ponieważ uznano, że musiał wypaść za burtę. Tydzień później marynarz odnalazł się. Ciągle był na pokładzie USS Shiloh.

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone