sobota, 24 marca 2018 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Amber Gold  RSS
Szef ABW o przesłuchaniu b. agentki przed komisją Amber Gold: Dane nie zostały ujawnione

Dodano: 21.03.2018 18:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie doszło do ujawnienia tożsamości byłej funkcjonariuszki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podczas posiedzenia sejmowej komisji do spraw Amber Gold. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, szef ABW wysłał w tej sprawie specjalnej pismo, które trafiło do wszystkich członków komisji. O wyjaśnienie tej sprawy do szefa ABW zwróciła się przewodnicząca komisji Małgorzata Wasserman. To agencja w całości odpowiada bowiem za ochronę swoich funkcjonariuszy: za techniczną stronę utajnienia ich wizerunku i głosu. „Liczę na to, że szef ABW potraktuje...

Źródło: www.rmf24.pl

"Straszliwe niedopatrzenie". Ujawniono głos agenta ABW, jest zawiadomienie do prokuratury

Dodano: 21.03.2018 16:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na posiedzeniu komisji śledczej do spraw Amber Gold ujawniono głos świadka, który miał zeznawać przy pomocy urządzenia zniekształcającego głos i bez ujawnienia wizerunku. - Nie wyobrażam sobie, żebyśmy działali na szkodę interesu publicznego poprzez ujawnienie głosu i wizerunku tej osoby - komentował członek komisji Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Wraz z Krzysztofem Brejzą (PO) złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Źródło: https:

Prokurator przed komisją ds. Amber Gold: Nie ma żadnych dowodów, że za Marcinem P. stał ktoś inny

Dodano: 20.03.2018 21:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Akta dotyczące pokrzywdzonych w aferze Amber Gold liczą 15 056 tomów, a akta podstawowe śledztwa to 540 tomów - podała zastępca Prokuratora Okręgowego w Łodzi Izabela Janeczek, opisując podczas pięciogodzinnego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą zaangażowanie prokuratury i ABW przy przygotowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie. Janeczek w swoim spontanicznym oświadczeniu, ale również kilka razy odpowiadając na pytania posłów, podkreślała, że nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby, że za działalnością Marcina P. stały inne osoby,...

Źródło: www.rmf24.pl

Wiele tajemnic Amber Gold

Dodano: 20.03.2018 18:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na pierwszym przesłuchaniu Marcin P. chciał iść na współpracę i zeznać m.in. o łapówkach.

Źródło: www.rp.pl

Afera Amber Gold. "Przesłuchanie Donalda Tuska możliwe we wrześniu"

Dodano: 19.03.2018 22:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska mogłoby się odbyć w drugiej połowie września" - powiedziała przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Nie wykluczyła też ponownego przesłuchania byłego szefa MSW Jacka Cichockiego.

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie było parasola nad Marcinem P. ze strony prokuratury"

Dodano: 14.03.2018 16:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rozpoczynając śledztwo na temat piramidy finansowej Amber Gold, dostałam sprawę gospodarczą, a nie rządową - podkreślała w środę przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Anna Gurska. Zapewniła również, że prokuratura nie roztaczała "parasola ochronnego" nad Marcinem P., szefem Amber Gold.

Źródło: https:

Krajewski: Dysponuję notatką ABW dot. korupcji w gdańskim sądownictwie

Dodano: 13.03.2018 22:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Dysponuję odtajnioną notatką z września 2012 r., pozyskaną w ramach czynności operacyjnych ABW, która dotyczy informacji na temat korupcji w gdańskim sądownictwie - powiedział w TVP Info wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold Jarosław Krajewski (PiS). Podkreślił, że w notatce "czarno na białym" podanych jest szereg informacji, które powinny być zweryfikowane przez ABW lub CBA.

Źródło: www.rmf24.pl

Funkcjonariusz ABW: Nie było "inicjatora", który stałby za Marcinem P.

Dodano: 27.02.2018 21:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Amber Gold to prawdopodobnie był pomysł zapożyczony z Niemiec lub Szwajcarii; według mojej wiedzy nie było "osoby inicjującej", która stałaby za Marcinem P. - mówił przed komisją śledczą ds. Amber Gold funkcjonariusz gdańskiej delegatury ABW.

Źródło: www.rmf24.pl

Świadek ws. Amber Gold: ABW uratowała Polakom 8-9 milionów zł

Dodano: 26.02.2018 21:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W materiale nt. Amber Gold, który ABW uzyskała z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w zasadzie nie było materiału dowodowego; część przesłuchiwanych w lipcu 2012 roku przez ABW świadków twierdziła, że nie czują się pokrzywdzeni przez AG - mówił komisji śledczej funkcjonariusz ABW.

Źródło: www.rmf24.pl

"Osoba Marcina P. była znana policji". Zeznania byłych funkcjonariuszy ABW o Amber Gold

Dodano: 26.02.2018 16:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Była informacja o tym, że spółka prowadzona przez Marcina P. może być piramidą finansową - zeznał przed komisją śledczą b. funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W poniedziałek swoje zeznania złożył również były naczelnik Wydziału Postępowań Karnych gdańskiej delegatury ABW.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone