poniedziałek, 19 lutego 2018 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Ambasador RP  RSS
Ambasador Polski i mąż prezes Trybunału Konstytucyjnego sugeruje "doprecyzowanie ustawy"

Dodano: 13.02.2018 15:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski w odpowiedzi na list przewodniczącego Centralnej Rady Żydów w Niemczech napisał, że nie podziela obaw o znowelizowaną ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, ale zasugerował doprecyzowanie pojęcia "naród polski" przez Trybunału Konstytucyjny. Ambasador Przyłębski prywatnie jest mężem prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej.

Źródło: https:

"Byłem zaskoczony tym apelem". Polski ambasador odpowiada na list o ustawie o IPN

Dodano: 10.02.2018 12:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

"Jest haniebne, że polscy więźniowie obozu Auschwitz-Birkenau, którzy zwalczali pojęcie 'polskich obozów' w zagranicznych mediach musieli to robić indywidualnie, w ramach cywilnych pozwów, aby chronić dobre imię narodu" - napisał ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki. Odpowiedział w ten sposób na list 88 polskich intelektualistów, ludzi kultury i sztuki oraz byłych polityków o nowelizacji ustawy o IPN, opublikowany we wtorek w brytyjskim dzienniku "Guardian".

Źródło: https:

Ambasador RP pisze list do "FT", w którym broni ustawy o IPN

Dodano: 09.02.2018 1:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki w liście do redakcji brytyjskiego dziennika "Telegraph" broni znowelizowanej ustawy o IPN. Podkreśla, że nie obejmuje ona badań naukowych ani działalności artystycznej oraz była szeroko konsultowana, m.in. z Izraelem.

Źródło: www.rmf24.pl

"Będziemy przez wiele lat płacili za ten tydzień". Były ambasador w Izraelu o dwóch rozwiązaniach

Dodano: 04.02.2018 7:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- To, co się dzieje w tej chwili, jest przykładem jak nie wolno robić polityki historycznej - mówi Maciej Kozłowski, dyplomata, były ambasador RP w Izraelu o nowelizacji ustawy o IPN. - Będziemy przez wiele lat płacili za ten tydzień - uważa gość programu "Horyzont" w TVN24. Zdaniem Kozłowskiego, "jedynym rozsądnym wyjściem jest weto lub skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, zatrzymanie tej lawiny".

Źródło: https:

"Nie mamy już przyjaciół. Rola dyplomacji się skończyła"

Dodano: 01.02.2018 21:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- W tej chwili jesteśmy wyizolowani, a oświadczenie Departamentu Stanu USA jest niezwykle niebezpieczne i bardzo złowróżebne - powiedział w "Kropce nad i" Ryszard Schnepf. Były ambasador RP skomentował w ten sposób reakcję Stanów Zjednoczonych na nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Z kolei były marszałek Sejmu i wicepremier Ludwik Dorn stwierdził, że oświadczenie Amerykanów to "pokazanie czerwonego alarmu".

Źródło: https:

Były ambasador RP w Izraelu: Zatrzymać się. Dać sobie czas na refleksję

Dodano: 31.01.2018 19:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy

To, co się stało w ciągu ostatnich kilku dni, jest rzeczą, którą będzie naprawdę bardzo trudno naprawić - tak Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Izraelu, komentował spór o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Gość programu "Tak jest" w TVN24 podkreślił, że strony polska i izraelska powinny dać sobie czas na znalezienie kompromisowego rozwiązania.

Źródło: https:

Francuska TV: "Polska chce na nowo napisać swoją historię". Jest reakcja ambasadora RP

Dodano: 30.01.2018 20:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ambasador RP w Paryżu Tomasz Młynarski w liście do francuskiej telewizji France 2 wyraził oburzenie w związku z wyemitowanym przez nią materiałem o nowelizacji ustawy o IPN. France 2 stwierdziła, że Polska "chce na nowo napisać swoją historię".

Źródło: www.rmf24.pl

Były ambasador RP w Izraelu: Zaczęło się od dyplomatycznego zgrzytu, a teraz mamy poważny kryzys

Dodano: 29.01.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Zaczęło się od dyplomatycznego zgrzytu, a teraz mamy już poważny kryzys" - powiedział o relacjach polsko-izraelskich Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Izraelu. "Nie widziałem ze strony Izraela planu dokopania Polsce. Wykorzystali świetnie okazję do tego, żeby mobilizować społeczeństwo wokół obrony dobrego imienia Izraela, obrony całej ideologii Holocaustu, kosztem niestety dobrego imienia Polski" - dodał gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. "Mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch polityk historycznych. Obydwie niestety oparte są na...

"Przyjęcie kilkudziesięciu ludzi zdjęłoby z nas odium". Były ambasador wskazuje na Austrię

Dodano: 13.06.2017 18:01 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Wystarczyło zadeklarować przyjęcie kilkudziesięciu uchodźców, by Komisja Europejska odstąpiła od procedury - przekonywał w TVN24 Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Belgii, Luksemburgu i Izraelu. Stanowisko polskiego rządu określił mianem "zupełnie niepotrzebnego".

Źródło: www.tvn24.pl

"Przyjęcie kilkudziesięciu ludzi zdjęłoby z nas odium". Były ambasador wskazuje na Austrię

Dodano: 13.06.2017 13:40 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wystarczyło zadeklarować przyjęcie kilkudziesięciu uchodźców, by Komisja Europejska odstąpiła od procedury - przekonywał w TVN24 Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Belgii, Luksemburgu i Izraelu. Stanowisko polskiego rządu określił mianem "zupełnie niepotrzebnego".

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone