czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Aleppo  RSS
Dżihadyści stracili strategiczną miejscowość

Dodano: 05.06.2017 5:36 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Syryjska armia odbiła w niedzielę z rąk dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) strategiczną miejscowość w prowincji Aleppo - poinformowały media państwowe i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Korzeniowski: Pamiętam każde spojrzenie dziecka z Aleppo. Dotknąłem prawdziwego nieszczęścia

Dodano: 01.06.2017 18:23 | 18 odsłon | 0 komentarzy


„Dość tego cynizmu” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Robert Korzeniowski. Mistrz olimpijski i Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, który odwiedził ostatnio Aleppo, apelował do polityków o to, by rozmawiać o zakończeniu syryjskiego konfliktu zbrojnego. „Warto się dogadać, żeby uratować człowieczeństwo. (…) Syria, w ogóle Bliski Wschód jest wart tego, by tak jak był kolebką cywilizacji – tej, którą znamy, został uszanowany i nie był traktowany jako miejsce do wypróbowania nowej broni czy tworzenia nowej geopolityki światowej” –...

Źródło: www.rmf24.pl

Robert Korzeniowski gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Dodano: 01.06.2017 14:54 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM jest Robert Korzeniowski. Mistrz olimpijski został Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF – organizacji Narodów Zjednoczonych zajmującej się pomocą dzieciom m.in. na obszarach dotkniętych konfliktami. Sportowiec odwiedził ostatnio syryjskie Aleppo – miasto zniszczone w wyniku działań wojennych. Będziemy pytać go o jego wrażenia ze spotkań z mieszkańcami. Jak wygląda tam codzienne życie? O czym zapominamy w naszych dyskusjach o sprawie uchodźców? Jak możemy pomóc Syryjczykom, szczególnie w Dniu Dziecka?

Źródło: www.rmf24.pl

Malejonek o Syrii: Tam, gdzie nie ma wojny, ludzie chcieliby zostać. Ale tam nie ma nic

Dodano: 30.05.2017 8:02 | 16 odsłon | 0 komentarzy


„Tam, gdzie nie ma działań wojennych, ludzie chcieliby zostać. Tylko, że tam nie ma nic (…). W Aleppo są gruzy, nie ma wody, prądu, gazu. Oni potrzebują pomocy na miejscu” - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Dariusz Malejonek - muzyk i wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zaangażowanego w pomoc ludności syryjskiej. Poruszono także temat odwołanego festiwalu piosenki w Opolu. „Wydaje mi się, że powinno coś innego na to miejsce - może fajniejszego - być stworzone” - ocenił Malejonek. Muzyk był również pytany o budzący...

Źródło: www.rmf24.pl

Dariusz Malejonek będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 29.05.2017 18:56 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM będzie muzyk, artysta i wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Dariusz Malejonek. Naszego gościa, który kilka miesięcy temu był w Aleppo spytamy, jak pomóc mieszkańcom Syrii i jak wesprzeć uchodźców z krajów ogarniętym wojną.

Źródło: www.rmf24.pl

Odparli atak syryjskich bojowników. Zostali uhonorowani przez Putina

Dodano: 24.05.2017 20:02 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Rosji Władimir Putin wręczył odznaczenia grupie oficerów sił operacji specjalnych za działania w Syrii. Podczas operacji, której daty nie ujawniono, 16 żołnierzy rosyjskich przed dwa dni odpierało atak około 300 bojowników w prowincji Aleppo.

Źródło: www.tvn24.pl

"Minister wojny" dżihadystów zabity. Syryjska armia chwali się uderzeniem

Dodano: 24.05.2017 14:34 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Armia syryjska poinformowała w środę o zabiciu "ministra wojny" tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Musaba al-Masriego i kilkunastu innych wysokich rangą bojowników tej organizacji. Miało do tego dojść podczas operacji przeprowadzonej na wschód od Aleppo w północno-zachodniej Syrii.

Źródło: www.tvn24.pl

W ataku pod Aleppo użyto gazu musztardowego

Dodano: 17.05.2017 7:55 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Podczas ataku, do którego doszło w syryjskiej prowincji Aleppo we wrześniu ubiegłego roku, zastosowano gaz musztardowy - stwierdziła Organizacja do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w upublicznionym we wtorek raporcie dla Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Źródło: www.tvn24.pl

Opublikowano raport: We wrześniowym ataku pod Aleppo użyto gazu musztardowego

Dodano: 16.05.2017 23:11 | 16 odsłon | 0 komentarzy


​Podczas ataku, do którego doszło w syryjskiej prowincji Aleppo we wrześniu ubiegłego roku, zastosowano gaz musztardowy - stwierdziła Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w upublicznionym raporcie dla Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Źródło: www.rmf24.pl

Syria: Blisko 70 dzieci zginęło w zamachu na konwój z ewakuowaną ludnością

Dodano: 16.04.2017 17:26 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Co najmniej 68 dzieci jest wśród ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu na konwój wiozący ludność ewakuowaną z szyickich miejscowości w Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Samochód-pułapka eksplodował w sobotę w miejscu postoju złożonego z 75 autokarów konwoju, niedaleko Aleppo. Zginęło w sumie 126 osób.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone