poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Adam Szłapka  RSS
Wiceminister sprawiedliwości: Gersdorf jest byłym pierwszym prezesem

Dodano: 12.07.2018 20:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Profesor Małgorzata Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Jest sędzią w stanie spoczynku - uznał w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że prawa i obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego przejął sędzia z najdłuższym stażem, czyli Józef Iwulski. - Konstytucja mówi wprost: pierwszy prezes Sądu Najwyższego ma sześcioletnią kadencję - podkreślił z kolei poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości: nie widzę powodu, by interweniować w Sądzie Najwyższym

Dodano: 05.07.2018 20:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wydaje się, że ta sytuacja się sama rozwiąże. Pani Gersdorf - zdaje się - od poniedziałku udaje się na urlop - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak. Stwierdził, że Małgorzata Gersdorf nie jest już sędzią w stanie czynnym, w związku z tym nie może być pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. - Konstytucja mówi wyraźnie. Pierwszy prezes Sądu Najwyższego ma sześcioletnią kadencję - zaznaczył z kolei poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

"Powinniśmy wiedzieć, czy Kaczyński może podejmować decyzje"

Dodano: 20.05.2018 8:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- W PiS zacięły się jakieś procesy decyzyjne. Gdzieś jest niedrożność podejmowania decyzji - mówił w Polsat News poseł Nowoczesnej Adam Szłapka pytany o to, czy media powinny informować o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: www.rp.pl

Poseł Nowoczesnej do Kuchcińskiego: Będzie spacerniak

Dodano: 18.05.2018 14:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy

"Pana po kadencji nikt aż tak nie potraktuje. Spacer na spacerniaku to prawo człowieka" - pisze na Twitterze do Marka Kuchcińskiego poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Źródło: www.rp.pl

Szłapka: Wspólna lista całej opozycji w 2019 roku

Dodano: 18.03.2018 13:26 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- To będą historyczne wybory - mówił o stawce wyborów parlamentarnych w 2019 roku Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej. W swoim przemówieniu na Radzie Krajowej Nowoczesnej w Warszawie zaproponował, aby cała opozycja wystawiła wspólną listę. - Przyjmijmy z góry, że nie zrealizujemy swoich programów, że nie zmienimy systemu podatkowego, nie zreformujemy gospodarki, nie wprowadzimy reformy edukacji. To nie będzie czas koalicji dla realizacji programu politycznego. Zrobimy tylko i aż...

Szłapka do Dudy: Wzywam do opamiętania się

Dodano: 14.03.2018 15:38 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka wysłał list do Andrzeja Dudy. To reakcja na słowa prezydenta, które padły podczas spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry.

Kandydaci Brudzińskiego na szefa Krajowego Biura Wyborczego. "Maski opadły"

Dodano: 19.02.2018 11:50 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Magdalena Pietrzak, Mirosław Sanek i Paweł Szrot to kandydaci na szefa Krajowego Biura Wyborczego - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyboru spośród propozycji szefa MSWiA dokona Państwowa Komisja Wyborcza. - Brawo, maski opadły - skomentował dobór kandydatów Adam Szłapka z Nowoczesnej. Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił, że są to "kandydaci z zapleczem politycznym". Szef PKW powiedział, że "z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że te trzy osoby są związane z władzą wykonawczą".

Źródło: https:

Adam Szłapka: Szef MSZ powinien doradzić prezydentowi zawetowanie ustawy o IPN

Dodano: 05.02.2018 18:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy


"Minister spraw zagranicznych powinien pilnie prosić o spotkanie z prezydentem i doradzić mu zawetowanie ustawy (o IPN – przyp. red.)" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka z Nowoczesnej. "To pozwoliłoby elegancko politykom partii wybrnąć z tego obecnego kryzysu" - twierdzi gość Marcina Zaborskiego. "Faktycznie można powiedzieć: mądry Polak po szkodzie, bo mało kto przewidział aż tak potężną reakcję międzynarodową na tę nowelizację" - przyznaje Szłapka. Według niego ustawa była obliczona na użytek wewnętrzny, na wyścig PiS-u...

Źródło: www.rmf24.pl

"Ojciec Igora Stachowiaka chwali prokuraturę"

Dodano: 18.06.2017 17:14 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Osoba za to odpowiedzialna jest zwolniona, policja przeprosiła, postępowanie prokuratorskie trwa - zapewniał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Kawie na ławę", odnosząc się do sprawy śmierci Igora Stachowiaka. - Tu chodzi o to, że człowiek był torturowany. On był zamknięty w toalecie, gdzie nie ma kamer i stosowano wobec niego tortury - odpowiadał Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej.

Źródło: www.tvn24.pl

"Sadurska? Synekura, korupcja polityczna"

Dodano: 12.06.2017 12:04 | 35 odsłon | 0 komentarzy

- Nigdy nie chciałbym się z nikim ścigać na populizm, szczególnie z PiS-em, bo PiS zawsze w tej sprawie wygra, ma dużo większe doświadczenie – stwierdził poseł Adam Szłapka w programie #RZECZoPOLITYCE. Sekretarz generalny Nowoczesnej jest zdania, że ostatnio ujawnione taśmy z podsłuchów w restauracji „Sowa i Przyjaciele” mają „przykryć” przejście Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone