wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Adam Szłapka  RSS
Szłapka: Wspólna lista całej opozycji w 2019 roku

Dodano: 18.03.2018 13:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- To będą historyczne wybory - mówił o stawce wyborów parlamentarnych w 2019 roku Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej. W swoim przemówieniu na Radzie Krajowej Nowoczesnej w Warszawie zaproponował, aby cała opozycja wystawiła wspólną listę. - Przyjmijmy z góry, że nie zrealizujemy swoich programów, że nie zmienimy systemu podatkowego, nie zreformujemy gospodarki, nie wprowadzimy reformy edukacji. To nie będzie czas koalicji dla realizacji programu politycznego. Zrobimy tylko i aż...

Szłapka do Dudy: Wzywam do opamiętania się

Dodano: 14.03.2018 15:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka wysłał list do Andrzeja Dudy. To reakcja na słowa prezydenta, które padły podczas spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry.

Kandydaci Brudzińskiego na szefa Krajowego Biura Wyborczego. "Maski opadły"

Dodano: 19.02.2018 11:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Magdalena Pietrzak, Mirosław Sanek i Paweł Szrot to kandydaci na szefa Krajowego Biura Wyborczego - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyboru spośród propozycji szefa MSWiA dokona Państwowa Komisja Wyborcza. - Brawo, maski opadły - skomentował dobór kandydatów Adam Szłapka z Nowoczesnej. Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił, że są to "kandydaci z zapleczem politycznym". Szef PKW powiedział, że "z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że te trzy osoby są związane z władzą wykonawczą".

Źródło: https:

Adam Szłapka: Szef MSZ powinien doradzić prezydentowi zawetowanie ustawy o IPN

Dodano: 05.02.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Minister spraw zagranicznych powinien pilnie prosić o spotkanie z prezydentem i doradzić mu zawetowanie ustawy (o IPN – przyp. red.)" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka z Nowoczesnej. "To pozwoliłoby elegancko politykom partii wybrnąć z tego obecnego kryzysu" - twierdzi gość Marcina Zaborskiego. "Faktycznie można powiedzieć: mądry Polak po szkodzie, bo mało kto przewidział aż tak potężną reakcję międzynarodową na tę nowelizację" - przyznaje Szłapka. Według niego ustawa była obliczona na użytek wewnętrzny, na wyścig PiS-u...

Źródło: www.rmf24.pl

"Ojciec Igora Stachowiaka chwali prokuraturę"

Dodano: 18.06.2017 17:14 | 12 odsłon | 0 komentarzy

- Osoba za to odpowiedzialna jest zwolniona, policja przeprosiła, postępowanie prokuratorskie trwa - zapewniał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Kawie na ławę", odnosząc się do sprawy śmierci Igora Stachowiaka. - Tu chodzi o to, że człowiek był torturowany. On był zamknięty w toalecie, gdzie nie ma kamer i stosowano wobec niego tortury - odpowiadał Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej.

Źródło: www.tvn24.pl

"Sadurska? Synekura, korupcja polityczna"

Dodano: 12.06.2017 12:04 | 26 odsłon | 0 komentarzy

- Nigdy nie chciałbym się z nikim ścigać na populizm, szczególnie z PiS-em, bo PiS zawsze w tej sprawie wygra, ma dużo większe doświadczenie – stwierdził poseł Adam Szłapka w programie #RZECZoPOLITYCE. Sekretarz generalny Nowoczesnej jest zdania, że ostatnio ujawnione taśmy z podsłuchów w restauracji „Sowa i Przyjaciele” mają „przykryć” przejście Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.

#RZECZoPOLITYCE: Nowacka, Szłapka, Stefaniak

Dodano: 11.06.2017 17:59 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Barbara Nowacka, Adam Szłapka i Jakub Stefaniak będą gośćmi poniedziałkowego programu #RZECZoPOLITYCE. Program poprowadzi Michał Kolanko. Początek o 9.00

Źródło: www.rp.pl

"Życie w państwie PiS jest niebezpieczne dla obywateli"

Dodano: 22.05.2017 13:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Klub Nowoczesnej domaga się od rządu przedstawienia na najbliższym posiedzeniu Sejmu informacji na temat śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka. Posłowie złożyli w tej sprawie wniosek. Adam Szłapka z Nowoczesnej potwierdził również w poniedziałek, że jego klub poprze również wniosek PO o powołanie komisji śledczej w sprawie przedstawionej w reportażu "Superwizjera" TVN.

Źródło: www.tvn24.pl

"Dziwi mnie zdziwienie wiceministra, który jest obrażony na to, że ludzie nie chcą słuchać"

Dodano: 21.05.2017 15:18 | 11 odsłon | 0 komentarzy

- Ja się wcale nie dziwię wybitnym prawnikom, że chcieli zamanifestować swoje przywiązanie do konstytucji - mówił w "Kawie na ławę" o sytuacji na sobotnim Kongresie Prawników Polskich poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Wiceminister obrony Michał Dworczyk w odpowiedzi podawał w wątpliwość intencje, jakimi kierowali się organizatorzy, zapraszając przedstawicieli władz.

Źródło: www.tvn24.pl

Nowoczesna: "Titanic" polskiej polityki?

Dodano: 12.05.2017 7:15 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Widać wyraźnie, że nasze propozycje programowe to nie jest to, o co obecnie chodzi młodzieży. Nam bliski jest pewien racjonalizm polityczny, a on raczej trafia do ludzi już dorosłych, dojrzałych, którzy mają przedsiębiorstwa - mówi Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone