czwartek, 19 lipca 2018 r.  Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Wiadomości z tagiem ADAC  RSS
Pogotowie przeciwpowodziowe na Podbeskidziu. Czerwone alerty hydrologiczne

Dodano: 18.07.2018 17:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojewoda śląski ogłosił w środę pogotowie przeciwpowodziowe w Bielsku-Białej oraz w powiatach: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Po obfitych opadach, które przeszły nad Podbeskidziem znacząco bowiem wzrósł poziom wód w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne.

Tagi: TVN, ADAC, Śląsk
Źródło: https:

Pamięć 3D XPoint drugiej generacji ma być gotowa w przyszłym roku

Dodano: 18.07.2018 4:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zaraz potem nastąpi rozwód. Intel umocnił swoją pozycję na rynku nośników SSD poprzez wprowadzenie do oferty urządzeń serii Optane, opartych na układach pamięci typu 3D XPoint, opracowywanych we współpracy z firmą Micron. Obecnie Intel układy te wykorzystuje nie tylko w SSD serii Optane, ale też Optane Memory, a więc rozwiązań o pojemności 16, 32 i 64 GB służących do buforowania często używanych danych.

Źródło: https:

12 nowych księżyców Jowisza

Dodano: 17.07.2018 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Międzynarodowy zespół astronomów z pomocą kilku naziemnych teleskopów odkrył kolejnych 12 księżyców Jowisza. Badacze z Carnegie Institution for Science, University of Hawaii i Northern Arizona University dostrzegli je nieco przy okazji, podczas poszukiwań obiektów poruszających się w Układzie Słonecznym daleko poza orbitą Plutona. Nowo odkryty tuzin zawiera 11 normalnych, zewnętrznych księżyców i jeden "dziwny", poruszający się w niecodzienny sposób. Odkrycie sprawia, że Jowisz z liczbą 79 znanych księżyców wysuwa się w naszym Układzie...

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie mogę przejść w stan spoczynku". Sędzia Rączka pisze do Gersdorf

Dodano: 16.07.2018 18:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka w liście skierowanym do profesor Małgorzaty Gersdorf i przekazanym prezydentowi Andrzejowi Dudzie uzasadnia, że zapisany w zmienionej ustawie przepis o przechodzeniu sędziów SN w stan spoczynku jest wobec niego "niewykonalny" i "nie ma zastosowania". "Po skończeniu 65. roku życia w dniu 28 lipca pozostaję sędzią w stanie czynnym" - argumentuje sędzia Rączka.

Źródło: https:

Nvidia Jetson Xavier Developer Kit - szczegóły na temat zastawu

Dodano: 16.07.2018 15:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. Zestaw deweloperski Nvidia Jetson Xavier został zapowiedziany kilka tygodni temu, a teraz zieloni postanowili podzielić się najważniejszymi informacjami na temat jego specyfikacji. Urządzenie kierowane do badaczy zajmujących się budowaniem robotów, dronów i autonomicznych urządzeń wypada pod tym względem całkiem interesująco.

Źródło: https:

Pestycydy odbierają pszczołom pamięć

Dodano: 13.07.2018 18:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy mają kolejne dowody na to, że stosowane do ochrony upraw pestycydy, nawet w niewielkiej dawce, mają zgubny wpływ na zdolność pszczół do uczenia się i zapamiętywania. Piszą o tym w przeglądowej pracy na łamach czasopisma "Journal of Applied Ecology" badacze z Royal Holloway University of London. To wnioski z szeregu badań, w których analizowano wpływ substancji owadobójczych na to, jak pszczoły uczą się i zapamiętują zapachy kwiatów.

Źródło: www.rmf24.pl

Gra głową zakłóca równowagę...

Dodano: 13.07.2018 15:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Uderzanie piłki głową nie pozostaje bez wpływu na zdrowie piłkarza, coraz częściej przekonują naukowcy. Wyniki najnowszych badań pokazują na przykład, że gra głową może przynosić nie tylko długotrwałe, ale też natychmiastowe, negatywne skutki. Na przykład w postaci zaburzeń równowagi. Informują o tym jeszcze przed zakończeniem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji badacze z University of Delaware. Ich praca zostanie oficjalnie zaprezentowana za tydzień, podczas konferencji American Academy of Neurology's Sports Concussion w Indianapolis.

Źródło: www.rmf24.pl

Nowa wersja usługi GeForce Now pojawi się na urządzeniach Nvidia Shield

Dodano: 11.07.2018 19:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zieloni zmieniają zasady. Posiadacze urządzeń z rodziny Shield otrzymają dostęp do rozszerzonej i ulepszonej usługi GeForce Now. Właściciele konsol Nvidii będą mogli już niedługo skorzystać z podobnych opcji, które do tej pory były dostępne wyłącznie w przypadku streamingowej platformy dostępnej testowo tylko dla pecetowców.

Źródło: https:

Ptaki zjadają mnóstwo owadów, ale wykorzystują je... mało efektywnie

Dodano: 10.07.2018 18:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Chrabąszcze, muchy, mrówki, mszyce, motyle, ćmy, czy pasikoniki - wszystko jedno - owadożerne ptaki nie są wybredne i rocznie zjadają na Ziemi nawet pół miliarda ton owadów. To nie tylko pomaga im samym przetrwać i się rozmnażać, ale przede wszystkim pozwala utrzymać populację roślinożernych owadów pod kontrolą. To ma istotne znaczenie także dla nas, ludzi, bo nadmiar owadów mógłby bowiem zniszczyć plony. Takie szacunki na łamach czasopisma "The Science of Nature" publikują szwajcarscy badacze z Uniwersytetu w Bazylei. Przyznają przy...

Źródło: www.rmf24.pl

"Nic nie zastąpi leku, jakim jest krew"

Dodano: 09.07.2018 18:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Problem pojawia się wtedy, gdy zaczyna brakować krwi 0Rh-, czyli tej, której posiadacze mogą oddać swoją krew każdemu, ale sami przyjmą wyłącznie krew swojej grupy - mówi Monika Fabisz-Kołodzińska dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Tagi: MON, ADAC
Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone