poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem ADAC  RSS
Wynajmujesz komuś mieszkanie? Ostatni dzwonek na podjęcie ważnej decyzji

Dodano: 21.01.2018 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do poniedziałku przedsiębiorcy oraz osoby czerpiące zysk z wynajmowania mieszkania mają możliwość zmiany lub wyboru formy rozliczenia się z fiskusem. Mogą opodatkować się na zasadach ogólnych, poprzez kartę podatkową lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli nie podejmą żadnej decyzji, zachowają dotychczasową formę rozliczania.

Źródło: tvn24bis.pl

Piękny i jaskrawoniebieski. Motyl imitujący pszczołę odnaleziony po 130 latach

Dodano: 20.01.2018 1:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Marta Skowron Volponi, doktorantka z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego znalazła w lasach tropikalnych Malezji jaskrawoniebieskiego motyla z rodziny przeziernikowatych, który wyglądem i zachowaniem, a także wydawanymi dźwiękami, naśladuje niebieskie pszczoły. Heterosphecia tawonoides został odnaleziony po 130 latach od ostatniego, jedynego odkrytego osobnika. Znalezisko badaczki z Polski zostało zauważone i opisane w czasopiśmie Tropical Conservation Science.

Źródło: www.rmf24.pl

A jeśli Etna to nie wulkan?

Dodano: 17.01.2018 23:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Etna, najbardziej aktywny wulkan na terytorium Europy może... wcale nie być wulkanem. Taką zaskakującą teorię formułuje w najnowszym numerze czasopisma "Earth-Science Reviews" Carmelo Ferlito, wulkanolog z Università di Catania. Badacz z Sycylii wskazuje na wyniki badań świadczących o tym, że Etna zachowuje się raczej jak gorące źródło. Chodzi mu przede wszystkim o intensywną emisję pary wodnej, dwutlenku węgla i dwutlenku siarki. To jeszcze nie dowodzi, że Etna nie jest wulkanem. Wskazuje jednak, że zachowuje się inaczej niż inne wulkany.

Źródło: www.rmf24.pl

HTC przeprasza za problemy z aktualizacją flagowego smartfona U11 do Androida Oreo

Dodano: 07.01.2018 21:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Posiadacze flagowego modelu Tajwańczyków mają prawo czuć się rozczarowani. HTC za pośrednictwem serwisu Twitter przeprosiło właśnie swoich klientów za zamieszczanie związane z aktualizacją systemu w high-endowym smartfonie U11. Użytkownicy tego urządzenia już od kilku dobrych miesięcy czekają na update do Androida Oreo.

Źródło: pclab.pl

​USA: Opóźnione i odwołane loty, awantury i problem Polaków z powrotem do kraju

Dodano: 07.01.2018 15:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Zamieszanie na lotniskach w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Po czwartkowych opadach śniegu i rekordowych mrozach linie lotnicze odwołały tysiące lotów. Teraz mają problemy z przewiezieniem do miejsc docelowych tych pasażerów, którzy utknęli w terminalach portów lotniczych. Na lotnisku JFK koczują także Polacy.

Źródło: www.rmf24.pl

Intel Coffee Lake i nowe płyty główne

Dodano: 03.08.2017 3:59 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Czy ta sprawa krwi wymaga? ASRock zrzucił na świat IT potężną bombę oświadczając, że procesory Core ósmej generacji nie będą kompatybilne z płytami głównymi opartymi na układach logiki Intel serii 200, ani tym bardziej 100. Coffee Lake to procesory, które mają korzystać z tej samej podstawki co Skylake i Kaby Lake. Czy Intel robi z wszystkich konsumentów durniów, czy może kryje się za tym znacznie bardziej wyrafinowany plan?

Źródło: pclab.pl

Asus Prime X399-A - specyfikacja

Dodano: 01.08.2017 16:21 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Podstawowa płyta główna dla Threadripperów. Asus ujawnił specyfikację konstrukcji Prime X399-A. To kolejny już model przygotowany z myślą o nadchodzących układach firmy AMD. Tradycyjnie mamy dostęp do wielu gniazd PCIe, masy różnego rodzaju złącz i portów, a także bardzo popularnego w ostatnim czasie systemu podświetlenia Aura Sync.

Źródło: pclab.pl

Psy mogą być niezwykle przyjazne dzięki szczególnej wadzie genetycznej

Dodano: 22.07.2017 21:10 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Lizanie po twarzy, entuzjastyczne powitania, ogromna empatia i gigantyczne zaufanie – właśnie za to kochamy psy. Skąd jednak bierze się ich niezwykle przyjazne nastawienie, którego nie widać u wilków? Najnowsze badania pokazuje, że jedno z jego źródeł może być bardzo  zaskakujące. Badacze z Oregon State University i Princeton University wykryli w genomie psów zmiany, [...]

Źródło: https:

Dyplomacją po raz pierwszy pokieruje kobieta. Opozycja wiele jej zarzuca

Dodano: 18.06.2017 19:28 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In w niedzielę powołał Kang Kiun Wha na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Szef państwa podjął tę decyzję mimo sprzeciwu opozycji.

Źródło: www.tvn24.pl

Jak przywrócono Bieszczadom żubry i konie huculskie

Dodano: 15.06.2017 15:02 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Żyje tu druga co do wielkości wolna populacja żubrów, a konie huculskie hodowane są w co drugiej miejscowości. Ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu wcale nie było takie oczywiste, czy oba te gatunki wrócą w Bieszczady. Powrót żubra Żubry żyły w Bieszczadach najprawdopodobniej do drugiej połowy XVIII wieku. Ludzie jednak za bardzo lubili na nie polować, [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone